protein tozu sorunu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve jandersunstar tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jandersunstar

jandersunstar Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    arkadaşlar sporda 3. ayımdayım, ailem bana yardımcı oluyor sağolsunlar ne dersem ikiletmeden aldılar. ben supplement kullanmak istiyorum. malesef ülkemizde televizyonlarla, muhabbetlerle yayılmış öyle bi algı var ki, protein tozu kısır yapar, boyu kısaltır, karaciğer yetmezliği yapar vsvs, o kadar saçma şeyler söylüyorlar televizyonlarda, ayrıca bunları söyleyenlerde doktorlar. yani insanların bu konuda direk bi önyargısı var. çoğu kişi protein tozu ile steroidleri aynı şey sanıyor. babamla konuştum protein tozu kullanmak istediğimi söyledim. zararı olmadığını anlattım, doktorla konuşcam zararı yok derse alırız dedi, doktorla konuşmuş doktor o kadar saçmalamış ki babamı doldurmuş, protein tozu kalp büyütür kalp karaciğer yetmezliği yapar, içinde hormonlar yapay kas yapar, kullandıktan sonra o kas geri gider hatta kısır yapar falan demiş böyle saçma sapan şeyler söylemiş.. babam doğal yoldan beslen ne istiyorsan alıyorum diyor, haklı ancak şurda 1 hafta sonra okul ve dersanem açılıyor normal bir günümde eve 5te gelmiş oluyorum. yani bu şekilde protein açığımı karşımam imkansız.
    sırf bu doktor değil akrabalarımdan doktor olanlarla bu konuyu konuştuğumuzda sakın kullanma amerikada yasaklanmış kalp büyümesi yapıyor gibi şeyler söylüyorlar.
    youtube'a protein tozunun zararları yazınca milyonlarca video çıkıyor, hepsinde doktor olduğu idda edilen kişiler protein tozları hakkında akıl almaz şeyler söylüyorlar, esrar uyuşturucu falan olsa bu kadar olmaz.
    bu algıyı yıkmanın bi yolu yok mu? protein tozu kullanmam gerek ben gibi bu sorunu yaşayan birçok insan var biliyorum. temel sorun insanların önyargısı.

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bu konu biraz iş kazalarına benzer, elini kolunu kesip biçme ihtimali en yüksek zanaatlardan biri marangozluktur, iskeleden düşme riski en çok inşaat işçilerindedir, aynı şekilde bilinçsizce idman yapan, egzersiz sırasında solunum dengesi kuramayan ağırlıkçılarda kalp büyümesi, kendi kafasına göre steroid kullananlarda veya yeterli sıvı tüketmeyen, hatalı beslenen, vücudunu kötü kullanan ağırlıkçılarda da böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları ortaya çıkar. Hemen her markette bulabileceğiniz oralet vs. aromaları, süte karıştırılarak tüketilen çikolata aromaları, bizzat bebeciklere yedirilen bebek mamaları ne kadar tehlikeliyse protein tozları da o kadar tehlikelidir bana göre. Bunda tek bir istisna var, o da sahte ürün. Kalitesi bilinen markalardan, güvenilir aracılar ile alındığı takdirde problem yok. Protein tozları ne kadar gereklidir, gereklimidir, nasıl kullanılmalıdır, ne kadar kullanılmalıdır bence bunun üzerinde durulmalı. Etrafınızdaki protein tozu zararlıdır diyen insanların büyük bölümü muhtemelen sigara içiyordur, tatlandırıcı kullanıyordur. Mesela o doktorlara güvenilir büyük muhterem markaların tavuklarına neden tavuk değil de piliç dendiğini sorarak işe başlayabilirsin.

jandersunstar ve egemennn bunu beğendi.
  3. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Dostum öğünlerini atlamıyorsan ve yeterli besleniyorsan zaten protein tozuna gerek yok.Protein tozuna laf edenlere de söyle, tavuk yumurta süt et yemesinler o zaman onlarda mı zararlı?Cidden bende böyle insanlardan nefret ediyorum.Şunuda unutma başkalarının söylediklerine hiç bir zaman kulak asma . İyi günler

Sayfayı Paylaş