Protein Tozu Seçimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve northwonder tarafından 19 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. northwonder

northwonder Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    İyi akşamlar herkese;
    İlk aldığım protein tozu hardline 3matrix çikolatalıydı memnun kaldım fakat internette okuduğum yorumlar üzerine konu açma gereği duydum."İçindekiler doldurma gerçekte o kadar iyi değil ve kalitesiz" tarzında yorumlar,çok güvendiğimden değil ama aklıma takılmadı değil açıkcası ve bunun üzerine araştırma yaptıktan sonra 3 protein tozu arasında kaldım;
    1)Whey 3Matrix
    2)Scitec Whey Professional
    3)Optimum standart
    Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim aralarında gerçekten farkı varmı veya siz hangilerini önerirsiniz.Bunun dışında aynı fiyat bandında önerilere açığım.

2. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Bunu yazan arkadaştan test sonuçlarını iste , öyleyse bizde mahkemeye verelim hali hazırda kullanıyorum bende :)

northwonder bunu beğendi.
  3. northwonder

northwonder Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dediğim gibi çok güvenmedim yazılanlara, değerleri bakımından diğer protein tozlarından bir miktar daha fazla ki benim ilgimi çekende bu olmuştu zaten, bitmesine az kaldı bundan dolayı öneri almak istedim eğer gelen önerilerde tersini söylemezse çileklisinden devam edeceğim.

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Scitec iyidir, hardline da iyi. O değerler şişirme diyen %90 x firma ( isim farketmez) fanıdır. Kullandım etki görmedim diyen varsa da hardline tozu weider şişesine koyup versen harika ürün tekrar tekrar alacam der. Bütçene hangisi uygunsa onu al. Hatta supplementler in kendi markası var söylediklerine göre kutuyu scitec ten alıp burada ambalaj başlıyorlar (doğruluğunu bilmem). Hardline da aroma olarak saleplisini tavsiye ederim. Sütle yaptığında bildiğin salep gibi oluyor. Hafif köpürme oluyor onu da karıştırdıktan sonra 1-2 dakika bekletince gidiyor.
    Bunlarında ötesinde toz alacağına o parayı tavuğa ve yeşilliğe gömsen çok daha fazla verim alırsın.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

northwonder ve legolas246 bunu beğendi.
  5. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Yeni imzam mı yapsam diye düşünmedim değil.:)

Ulaire hocamın söylediklerine aynen katılıyorum.

Şu an piyasada en uygun alınabilir Tozları kendimce yazayım:

Hardline Whey 3Matrix
    Supplemenler.com Whey
    Scitec Whey Professional

Hardline'ın diğer ikisine göre artısı içeriğinde kreatin olması. Ki sıradan bir kreatin değil, creapure. Hardline'ın resmen göz bebeği bu ürün.:)
    Scitec'i de fiyatından ötürü alabilirsin. Ayrıca içinde sindirim enzimleri bulunuyor. Kimisinin midesini yorabiliyor bu whey'ler onun için tercih edebilirsin. Ki kur artışında diğer firmalar gibi hemen fiyatlarını artırmadılar.
    Supplemenler.com'u da fiyatından ötürü tercih edebilirsin. Henüz kullanmadım, fakat içeriği çok iyi ne Hardline'dan ne de Scitec'den geri bir içeriği yok. Keşke tek kullanımlık deneme boyları olsa, şu an en ilgimi çeken ürünlerden biri.

Optimum tercih etmen için hiç bir sebep yok. Aşağıya Ağustos 2016 yılında yazdığım bir mesaja eklediğim tabloyu ekliyorum. O dönem üzerinde çok çalışmıştım bu tablonun. Tabi fiyatlar o zamandan bu zamana oldukça değişti. Fakat size içerik konusunda oldukça fikir verecektir. Tabloyu detaylı incelerseniz Optimum almak için hiç bir sebep olmadığını anlarsınız.

Burdaki 30 gr protein için ödediğiniz fiyat çok önemli bir gösterge. 30 gr toz için ödediğiniz fiyat değil, 30 gr protein için ödemeniz gereken ücret.

Saygılar.

6. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    fazla düşünme bu işi yapmaya başlayalı 6 ay 1 yılı geçmediyse supplemtnlerin kendi ürün var 180 tl onu al gidip 250 tl bayılmaya gerek yok bence.

7. northwonder

northwonder Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Haklısınız birçok fan yorumları yüzünden yanlış yönlendirilebiliyor insanlar, öneriniz için teşekkür ederim aroma olarak salepsini de deneyeceğim.Beslenme konusundada elimden geldiğince dikkat ediyorum ama protein tozu daha makul geliyor bana.

Üşenmeyip tek tek anlattığınız için teşekkür ederim öncelikle, sizin ve ulairenin önerileri üzerine scitec veya 3matrix ile devam edeceğim elimde hardline in creatini olduğu için creatin çok sıkıntı değil benim için ikisi arasında hangisini seçersem seçeyim pişman olmayacağım kanısındayım sizinde yorumlarınız üzerine.Supplementlerin kendi ürünü konusuna gelince üyelerin yorumlarını biraz dengesiz bulduğum için tam olarak güvenemedim açıkcası bazıları "kullandığım en berbat ürün size yakışmadı markanızı kirletiyor" derken bazıları ise "en iyisi tadı mükemmel" diyor ve maalesef optimum ve 3matrix teki gibi denemek için ufak boyları da yok, o seçeneği eledim kafamdan.Ürünü seçip aldığımda tekrar konuya eklerim başka insanların kafasına takılırsada böylece fikir edinmiş olurlar.

Tekrardan yardımlarınız için teşekkürler.

legolas246 bunu beğendi.
  8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    1 kutu whey 3 matrix bitirdim, atıyor gibi gelebilir size ama ciddi anlamda sindirim sorunu oldu, daha önce çoğu kişinin gözünde daha kalitesiz sayılabilecek genrise whey kullanıyordum , hardlinenin samimiyetle söyleyerek sinririm süresi 3 4 saati buldu benim vücudumda, 9.30 da akşam içip işe gidiyordum gece vardiyasına, miğdede saat 1 2 gibi anca sindiridiğini hissediyordum, onun sonrasında multipower geldi çeyrek kutu arkadaştan onu kullandım hiç öyle bir problem olmadı, en son optimum whey aldım 2 3 kere kullandım ayağım kırıldı sonrada :D özellikle arada nasıl bir saçmalıksa sözde yerli ürün hardline, optimum ve scitecle fiyat farkı yok gibiyken hardline tercih etmek ne derece mantıklı tartışılır

9. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Optimum gold standart whey kullanıyorum. Güzel

10. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Markadan sa kalite farki var isolete,hidrolize vs diye.birde ham madde kalitesi.ulkemizde weider sisirme bir balon gibi.bazi markalarda gidip whey diye bugday proteini satiyorlar.

11. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Buraya olumlu olumsuz geri dönüşünüzü yazmanız çok önemli lütfen ihmal etmeyin. Özellikle tadı konusundaki yorumlarınızı bekliyoruz.

12. northwonder

northwonder Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelike iyi akşamlar @legolas246
    Araştırmalarım sonucu aldığım ürünler;

1)Sci-tec Protein tozu [Ahududu-Vanilya]
    Etki=
    Daha önce sadece Hardline 3Matrix kullanmıştım ve onun üzerine şunu söyleyebilirim kağıt üzerinde değerleri ne kadar yüksek olursa olsun hardline bir tık daha geride diye düşünyorum.Özellikle sindirim ve performans açısından sci-tec den daha memnun kaldım öyle aralarında dağlar kadar fark yok fakat tadından ötürü mide bulantısı oluyordu bende 3Matrix Çikolatalıda fakat sci-tec te böyle bir sorun olmadı
    Tat= Tat olarak sci-tec çok başarılı diyebilirim açıkcası danone çilekli yoğurttan farkı yok gibi geldi

2)Sci-tec BCAA+Glutamin
    Antrenman sırasında alıyorum, yaklaşık 2 yıldır kronik kol ağrısı çekiyordum,her ağırlık kaldırdığımda kemiklerim sanki kırılıyor gibiydi fakat set bitiminde kısa süre içinde normale dönüyordu ama o süre zarfında çok yüksek bir ağrı çekiyordum.Bunun etkisimidir bilemem lain bugün hiç ağrı çekmedim üstüne üstlük kol ağırısı çekmediğim için ağırlıkları da arttırabildim.Ayrıca spor sonrası yorgunluğuma da etki ettiğini düşünüyorum.
    Tat= Gayet hafif ve kolay içilebilir bir limon tadı var.İçimi çok kolay diyebilirim rahatlıkla.

3)BSN Xtreme Edge
    Bunu antrenmandan 10 dakika önce aldım, yorumlarda karıncalanma baş dönmesi vs yazıyordu bende hiçbir sıkıntı olmadı ve performansa etkisinin kuvvetli olduğunu düşünüyorum.İlk defa kullandığım için başka markalarla kıyaslama yapmam doğru değil lakin yinede antrenmanımı uzattı ve performansımı arttırtmasına karşılık yorgunluk hissini kaldırmaya katkı sağladığına emin olduğumu söyleyebilirim.
    Tat= Çilekli ilaç gibi tadı var diyebilirim, ziyadesiyle keskin ve ağır ama ne çok kötü tadı nede çok iyi [Shakelemeden kaşıkla karıştırmak gerekli]

4)Bigjoy Arjinin
    3 tane farklı arjinin vardı aynı markanın , ben creatine ile karıştıracağım için uğraşmamak adına toz olan arjinini seçtim.Yorumları okumamın üzerine orman meyvelinin rezalet olduğunu gördüm ve limonlusunu sipariş ettim.
    Etki= Daha önceden hardline ın kapsül olanından 2x antrenmandan önce 2x yatmadan önce şeklinde alıyordum.Onu kenara bırakıp bunu kullandım ve şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim şahsi fikrim hardline ın arjinini tamamen plasebo diyebilirim.Bunu kullandıktan sonra etkisi çok çok daha fazla oldu.
    Tat= Tat olarak sadece şunu diyeyim Şekersiz Uludağ Limonata.Creatine ile karıştırıp antrenmandan 30 dakika önce içiyorum ve mükemmel oluyor.

Bunlar kullanımım sonucu şahsi fikirlerimdi, doğru/yanlış kişiden kişiye daha doğrusu bünyeden bünyeye göre değişir.Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Kullanım şeklim;
    Antrenmandan 30 dakika önce = Arjinin + Creatine
    Antrenmandan 10 dakika önce = BSN Xtreme Edge
    Antrenman sırasında = Sci-tec BCAA+Glutamin
    Antrenman sonrası = Scitec Protein Tozu

legolas246 bunu beğendi.
  13. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Tartışmasız Scitec derim

14. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Çok harika yazmışsınız. Özellikle tat hakkında yazdıklarınızı not ettim.
    Bir kaç yeri aydınlatmak adına bir şeyler yazayım. Hardline 3 whey matrix içerisinde 3 farklı whey çeşidi olduğundan mıdır nedir sizin gibi sindiriminde zorluk çektiğini söyleyenler var. Ben tek içimlik denemek için almıştım çikolata aromalısını tad olarak da sinidirim olarak da beğenmiştim.

Scitec tad hakkında yazdıklarınız biraz merakımı uyandırdı, ama ahududu- vainlya aromalasını bulamadım şu an satışta var mı bilmiyorum. Şeftali yoğurt var elimdeki toz bitsin onu alayım madem.

Tablet formdaki hemen hemen tüm ürünlerin sporcular için üretilmediklerini söyleyebilirim. Şöyleki Hardline Arginine tabletten 2+2 olarak yutsanız toplam 2500mg arginine yapıyor. Bigjoy'un tek ölçeğinden aldığınız arginine miktarının yarısı. Bu tablet ürünler daha çok besin takviyesi arayanalar için alternatif. Spor yapanların tüm ürünleri imkanlar izin verdiği ölçüde toz formda tüketmesi daha akıllıca. Ben de yakın zamanda Bcaa'ın içerisine atmak için Bigjoy'un saf arginine'i almayı planlıyorum. Bcaa'nın tadını bozmaz diye ümit ediyorum.

Elinizdeki Bcaa bitince Bigjoy'un Bcaa Ripped ürününü tavsiye ederim. Forumda incelemesini yazdım yakın zamanda. Bence gayet başarılı bir ürün tadıyla etkisiyle. İncelemeye göz atmak isteyebilirisiniz.

İyi antrenmanlar dilerim.

Saygılar.

15. northwonder

northwonder Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Güzel yorumlarınız için teşekkürler, bcaa bitince Bigjoy un Ripped ürününü deneyeceğim tavsiyeniz üzerine ayrıca diğer ürünler konusundada sizin geridönüşlerinizi bekliyor olacağım.Deneye deneye ve sonuçları paylaşa paylaşa güzel çıkarımlar elde edeceğimizi düşünüyorum.

Sizede iyi antrenmanlar dilerim.

legolas246 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş