Protein tozu "Panik Atağı" tetikler mi ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doganaslan35 tarafından 23 Mart 2017 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. doganaslan35

doganaslan35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Merhaba ,
    8 aydır spora gidiyorum .Supplement kullanmaya 6 ay önce başladım.ilk kullandığım ürün "Hardline 3Matrix Protein"'di 2 hafta önce Gold Bulk Protein'i aldım.
    2 gün önce uyumak üzereyken kalbim hızlı atmaya başladı , nefes alamadım , öleceğim sandım .Hemen doktora gittim ,doktor ise panik atak başlangıcı olduğunu söyledi ,doktor protein tozunun etkisi olabileceğini söyledi .Sizin görüşünüz nedir?
    Benim gibi bu problemle karşılaşan var mı ?
    Şimdiden teşekkürler .

2. beerhaspozitif

beerhaspozitif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba, her protein tozu saf içerikli değildir, daha etkili olsun diye içerisine ekstra maddelerde koymaktalar. bu sebeple evet protein tozu tetiklemiş olabilir.
    bazı protein tozlarda katkı maddeleri olduğu için protein tozu zararsızdır demek yanlış olur, çünkü her protein tozu aynı saflıkta değil... heleki ailede veya sülalede varsa panik atak rahatsızlığı olan irsi olarak çok daha hızlı tetiklenmeye müsait bir yapınız var demektir.
    bendede benzeri olmuştu ama ben nox ürünü kullanmıştım assault, onu içtiğim gün spordan sonra kalbim okadar hızlı atmaya başladı ki öleceğim gibi oldu. ellerde uyuşma kalpte sıkışma hissi, soğuk soğuk terleme, ve bu yaklaşık 3 aydan fazla sürdü..
    aradan 5 sene geçti ama hala kendimi çok yorduğumda kalbim hızlandığında bi anda atağı tetiklemeye doğru gidiyor...
    o günden sonra hiçbir suplement kullanmıyorum, sonra gördüm ki ve anladım ki aldığım santimlerde protein tozunun etkisi oldukça düşük, tozsuz olmazmış psikolojisine giriyor insanlar ve tüketmezsem gelişemem gibi düşünerek bu sektörde kayboluyorlar.
    normal besinlerle çokta güzel karşılıyorum. sonuçta mr olympia'ya katılmayacağım...
    doğadan markasının passifiloralı relax çayından içeribilirsin hergün 2 fincan. oldukça etkilidir.

Sayfayı Paylaş