Protein Tozu Mu Gainer Mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve aaalperalperrr tarafından 14 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Öncelikle selamun aleyküm,
    8-9 aydır bu sporla uğraşıyorum. Uzun boylu, ve zayıf biriyim. Az da olsa yağlıyım. Karın kaslarım ve damarlarım belli değil.(skinny fat) Bu durumdan kurtulmak için de kilo almam gerek. Başladığımdan bu yana 2 kilo alabildim. Vücut ölçülerim de haliyle fazla artış olmadı.
    Daha once scitec whey kullanmıştım. Pek bir etkisini göremedim açıkçası. Şimdi bir supplement daha almayı düşünüyorum. Hardline Pro Gainer 5000 mi almalıyım yoksa Optimum Gold Whey mi almalıyım? Ya da paraya kıyıp ikisini de mi almalıyım?

2. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    bence gainer gereksiz..makarna pilava yüklen..ona vereceğin parayla daha yararlı sup alabilirsin..protein olmazsa olmaz..

legolas246 bunu beğendi.
  3. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Makarna pilav ile kilo alabilsem bu konuyu açmazdım zaten.
    Herkesin vücudu farklı. Okulda hiç yemek yemeyen arkadaşlarım var kiloları sabit. Ben kilomu korumak için okulda 3-4 öğün yiyorum. Ramazan'da 3 gün oruç tutup 3 kilo veriyorum. Sence pilav makarnayla olacak iş mi?
    Optimum whey aldım. Yanına da gainer alicam mantıklı mi sence

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Supplementlerin hiçbiri zorunlu/gerekli vs değil. Ancak geçici çözüm olurlar. Forumda tonlarca kilo alma konusu var, biraz zaman verip okursan güzel fikirler edinirsin.

legolas246 ve dumbelpress bunu beğendi.
  5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Boş yemeklerle 3500 kalori almak var , sağlam faydalı yemeklerle 3500 kalori almak var aradaki farkı çözmelisin :)

6. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Pilav makarna bir sure sonra sıkıyor. Kahvaltıda en yuksek kalorisi olan fıstık etmesini kullanıyorum. Bir dönem cicibebe tükettim. Blenderda kendime karışımlar yaptım. Yine de olmadi. Fazla vaktim de olmuyor. Sabah 8 den akşam 8-9 a kadar dışarda oluyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ekim 2018 ---
    Anladığım kadarıyla boş yemek dediğin gainer :)
    Kolay kilo alanlar için gainer ne kadar gereksizse, kolay zayiflayanlar için de yağ yakıcı L-Carnitin ürünleri gereksiz. Herkesin sorunu farklı.
    Faydalı yemekle 3500 kalori almaya çalışsam yemesi ve yapması 1 saatden fazla bulur. Benim vaktim çok az. Supplement ile o kaloriye yakın bir miktar almak çok daha mantıklı geliyor.

7. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Eskişehir
    Sen gainer almayı kafaya koymuşsun. Arkadaşın dediği gibi forumda çok konu var kilo alma ile ilgili. Herşey sandığın kadar kolay değil. Gainer almakla whey almakla olay bitmiyor. Ne yaparsan yap ne kullanırsan kullan doğru beslenme ve doğru spor olmadan hiç bir şey değişmeyecek. Buraya bir konu açıp insanların fikrini almak istiyosun ama yinede kendi bildiğimi okurum diyosun. Sen kafana gainer almayı koymuşsun,sadece yanına destekçi arıyorsun. İçini rahatlatacak birkaç cümle .kafana göre dostum.

Dracarys17 ve legolas246 bunu beğendi.
  8. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    1.5 yıldır spor yapıyorum. Kilo almadığım, hacim kazanamadigim için vucudum berbat. 7-8 öğün yiyorum. Kuruyemiş, fıstık ezmesi gibi yüksek kalorili şeyler tüketiyorum. Günde 1 öğün eksik yesem zayifliyorum. Sence haksız mıyım gainer kullanma konusunda?

9. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Doktora gitmek dışında her şeyi denemişsiniz. Anlattıklarınız çok anormal. Her gün 7-8 öğün yemek yiyorsunuz. Ki fıstık ezmesi kuruyemiş gibi şişmanlatan ürünler. Bir öğün eksik yeseniz kilo veriyorsunuz.

Bu durum zaten tek başına oldukça anormal bir durum. Bir de yaşınız kaç bilmiyorum, fakat tavrınız burdan bakınca biraz kendi bildiğimi okurum ben gibi görünüyor. Yukarıda arkadaş makarna pilav demiş, ki doğru demiş bu başlığı ve ilk mesajı okuyan herkesin ilk aklına gelen şeyi yazmış. Siz hemen biraz tersler şekilde cevap vermişsiniz. Burda kimse size cevap atmak tavsiye vermek zorunda değil. Konuyu açarken zaten duymak istemediklerinizin yazılabileceği bilincinde olmanız gerekiyor. Forumların amacı bu, siz tavsiye istemişsiniz, herkes de şahsi fikrini beyan etmiş.

Neyse, benim yazdıklarımı da ciddiye alır mısın bilmiyorum. Fakat bence öncelikle bir doktora veya diyetisyene gidip bu durumu anlatmalısınız. Her şeye emin olup hiç bir sağlık probleminiz olmadığını öğrendikten sonra da madem yemek yemek için çok vaktiniz yok Hardline Progainer almak mantıklı duruyor. Protein tozu olarak zaten Optimum almışsınız, fakat şahsi kanaatim Scitec içerik olarak Optimum dan daha iyi. Protein tozu başta olmak üzere hiçbir supplement'a netice odaklı bakmamanızı öneririm. Bir kutu içmekle hiç birinden hiç bir etki göremezsiniz. Zaten vücuda fazladan protein alıyorsunuz, hepsi bu. Yani herhangi bir etki görmemeniz normal. Optimum bitince de aynı şeyleri düşüneceksiniz. Hatta 500 liralık Weider'ı alsanız da aynı şeyleri düşüneceksiniz.

Kolay gelsin, saygılar.

ftck bunu beğendi.
  10. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Önce bir doktora görünüp tahlil yaptırmak ve vücudu analiz etmek lazım. Vücudun sadece dışarıdan ibaret değil, içeride farklı bir dünya var. Bence iyi beslenme, probiyotik ve vitamin takviyesi yeterli olacaktır. Doktorunda bir değerlendirmesi gerekir. Bırakın her şeyi bir "ürün"e yüklemeyi.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ekim 2018 ---
    Forumun yeni efsanesi bu cümle olmalı. :D

legolas246 bunu beğendi.
  11. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Herkesin görüşüne saygım var ama makarna pilav ile olmuyor iste. Olsaydı bu konuyu açmazdım.
    Cevabın için teşekkür ederim. Diyetisyenler bu işten para alıyorlar diye biliyorum. Devlet hastanesinde bu bahsettiğin bölüm var mıdır varsa ismi nedir?
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ekim 2018 ---
    Ne doktoruna gitmem lazım peki?

12. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Devlet hastanesinin dahiliye bölümünden randevu alarak başlayabilirsiniz.

13. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Teşekkür ederim. En yakın zamanda gideceğim doktora. Doktordan da sonuç alamazsam son çare gainer olacak..

14. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    gainerı hayatının sonuna kadar kullanmayacaksan geçiçi bir çözüm olur.
    makarna ve pilavla olmuyor diyorsun ancak günlük aldığın kaloriyi biliyor musun? veyahutta hiç hesaplamayı denedin mi? kilonu koruman gereken kaloriyi buldun mu? bu sorulara verecek cevabın yoksa gainerı bol keseden kullanarak kilo alırsın ancak bıraktığında işler eskiye döner.

legolas246 bunu beğendi.
  15. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Önce bir dahiliyeye git tahlil yaptır. Dahiliye doktoruna söyle seni Endokrinoloji bölümüne sevk etsin.

Son düzenleme: 19 Ekim 2018
  16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba,
    Arkadaşlar zaten belirtmiş ama kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Hormonsal bir durum söz konusu olabilir. Ardından diyetisyen için randevu alabilirsiniz. Devlet hastanelerinde diyetisyen doktorlar mevcuttur.

Ayrıca bu kadar kilo verebiliyorsan bence fazla olan yağlarını yak ve temiz kilo al derim. İleride daha fazla uğraşacaksın.

Sabahtan akşama kadar dışarıda olduğuna göre, dışarıda yemek yiyorsun diye anlıyorum . Çünkü yemek yapmaya vaktin yokmuş. Dışarıda neler yiyorsun ? Bir günlük beslenme örneğini paylaşabilir misin ?

Son olarak karbonhidrat öğünlerini çeşitlendirmelisin. Evet, her gün sade makarna ve pilav bayabilir fakat yeni karbonhidrat içeriği olan yemeklere şans vermek işine yarayacaktır. Ve sade tüketeceğine baharat / sos kullanarak bu sorunu en aza indirebilirsiniz.

17. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Mecburiyetten dolayı; tost, tantuni, tavuk dürüm gibi şeyler yiyorum.
    Zaten çok aşırı zayıfım. Yağ yakmam mantıklı olur mu?

18. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğin gibi zayıfsan yağ yaktığında pek de isteyeceğin bir görüntü oluşmayacak , bir de gün içinde yediklerini hiç tartıp ölçtün mü ? Bazı insanlara yedikleri çok gibi gelse de aslında az yiyorlar belki de öyle bir durum vardır. Örneğin kahvaltıda yediklerin ne bugün

19. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    5 dilim tam buğday ekmek üstüne fıstık ezmesi sürdüm. Su içtim. Peynir yedim. 4 yumurta beyazı tükettim.

Yağ yakmak istemem çok doğal. Kiloma göre oldukça yağlıyım. Doğru düzgün damar görünmüyor. Karın kasım da yok

20. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Savaş cebecinin bu konu hakkında videosu var , karın kasın yeteri kadar gelişmemişse yağsız da olsan görünmez diye. Bence bi fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı olunabilir. Aşırı göbeğin yoksa bence ki zayıfım demişsin başta , yavaş yavaş büyümek en iyisi.

Sayfayı Paylaş