Protein Tozu Mu Gainer Mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve aaalperalperrr tarafından 14 Ekim 2018 10:15 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle selamun aleyküm,
    8-9 aydır bu sporla uğraşıyorum. Uzun boylu, ve zayıf biriyim. Az da olsa yağlıyım. Karın kaslarım ve damarlarım belli değil.(skinny fat) Bu durumdan kurtulmak için de kilo almam gerek. Başladığımdan bu yana 2 kilo alabildim. Vücut ölçülerim de haliyle fazla artış olmadı.
    Daha once scitec whey kullanmıştım. Pek bir etkisini göremedim açıkçası. Şimdi bir supplement daha almayı düşünüyorum. Hardline Pro Gainer 5000 mi almalıyım yoksa Optimum Gold Whey mi almalıyım? Ya da paraya kıyıp ikisini de mi almalıyım?

2. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Eskişehir
    bence gainer gereksiz..makarna pilava yüklen..ona vereceğin parayla daha yararlı sup alabilirsin..protein olmazsa olmaz..

3. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Makarna pilav ile kilo alabilsem bu konuyu açmazdım zaten.
    Herkesin vücudu farklı. Okulda hiç yemek yemeyen arkadaşlarım var kiloları sabit. Ben kilomu korumak için okulda 3-4 öğün yiyorum. Ramazan'da 3 gün oruç tutup 3 kilo veriyorum. Sence pilav makarnayla olacak iş mi?
    Optimum whey aldım. Yanına da gainer alicam mantıklı mi sence

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    464
    Ödül Puanları:
    93
    Supplementlerin hiçbiri zorunlu/gerekli vs değil. Ancak geçici çözüm olurlar. Forumda tonlarca kilo alma konusu var, biraz zaman verip okursan güzel fikirler edinirsin.

dumbelpress bunu beğendi.
  5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    722
    Ödül Puanları:
    123
    Boş yemeklerle 3500 kalori almak var , sağlam faydalı yemeklerle 3500 kalori almak var aradaki farkı çözmelisin :)

6. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Pilav makarna bir sure sonra sıkıyor. Kahvaltıda en yuksek kalorisi olan fıstık etmesini kullanıyorum. Bir dönem cicibebe tükettim. Blenderda kendime karışımlar yaptım. Yine de olmadi. Fazla vaktim de olmuyor. Sabah 8 den akşam 8-9 a kadar dışarda oluyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ekim 2018 23:00 ---
    Anladığım kadarıyla boş yemek dediğin gainer :)
    Kolay kilo alanlar için gainer ne kadar gereksizse, kolay zayiflayanlar için de yağ yakıcı L-Carnitin ürünleri gereksiz. Herkesin sorunu farklı.
    Faydalı yemekle 3500 kalori almaya çalışsam yemesi ve yapması 1 saatden fazla bulur. Benim vaktim çok az. Supplement ile o kaloriye yakın bir miktar almak çok daha mantıklı geliyor.

7. dumbelpress

dumbelpress Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Eskişehir
    Sen gainer almayı kafaya koymuşsun. Arkadaşın dediği gibi forumda çok konu var kilo alma ile ilgili. Herşey sandığın kadar kolay değil. Gainer almakla whey almakla olay bitmiyor. Ne yaparsan yap ne kullanırsan kullan doğru beslenme ve doğru spor olmadan hiç bir şey değişmeyecek. Buraya bir konu açıp insanların fikrini almak istiyosun ama yinede kendi bildiğimi okurum diyosun. Sen kafana gainer almayı koymuşsun,sadece yanına destekçi arıyorsun. İçini rahatlatacak birkaç cümle .kafana göre dostum.

Sayfayı Paylaş