Protein tozu kullanımı süt mü su mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve droplock17 tarafından 20 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. droplock17

droplock17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Merhaba arkadaşlar bir sorum var . Ben Hardline Whey 3 Matrix aldım fakat bunun kullanımı hakkında bir kaç sorum var yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim

1-Protein tozunu süt ile mi yoksa su ile mi tüketmek daha iyi olur . Sütten kasıtım 0,1 yağlı olanlardan . 500mm'de 15gr protein / 0,5 yağ içeriyor .
    2-Protein tozunu antrenman sonrası yerine 2-3 saat sonrası kullanınca yine faydası olur mu ? Bugün acele çıkmak zorundaydım mesela.
    3-Günde kaç defa kullanılmalı ve Kaç'ar ölçek olmalı ( her ölçek 60cc=60gr sanırım )
    4-Konu Dışı = Sabah ve akşam yiyorum , ekmek kullanmıyorum , ayrıca akşamları yemek güzel olmayınca tavuklu tost yiyorum sıkıntı olur mu ?

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Merhaba.
    1- Farketmez. Sütün yağ oranına takılma vücut neyin nerde ne zaman kullanılacağını iyi bilir. Sen gerekeni ver yeter.
    2- 1 saate kadar sıkıntı yok fakat 1 saatten sonra kesinlikle proteini sok vücuduna. Antrenman sonrası önemlidir.
    3- Beslenmeni protein tozuna göre değil, protein tozunu beslenmene göre ayarlarsan 2 ölçekten fazla kullanmayacaksın zaten.
    4- Ne anlamda bir sıkıntı ? Eğer kas kütleni arttırmak istiyorsan yiyeceksin. Akşam yediğin tost kurtarmaz. Her öğünde yeterli karbonhidratı alman lazım.
    Karbonhidratsız büyüyemezsin.

droplock17 bunu beğendi.
  3. droplock17

droplock17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Cevaplar için teşekkürler . Sıkıntı olur mu derken akşam pek güzel yemek yok ise yemekten küçük bir tabak yiyip hemen sonra tost yiyorum . Demek istediğim bunun gelişime zararı olur mu .. Çok acil işim oldugu zamanlar antrenman sonrası hemn 500ml süt ile 2 ölçek protein ile karıştırıp içip çıkıyorum ve yemek yemiyorum . Protein o öğünü tutar mı ? Ayrıca antrenman olmayan OFF günlerde kullanmalımıyım ?

Sayfayı Paylaş