protein tozu katkısı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Paul_ tarafından 4 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    merhabalar

4-5 yıllık bodyciler sanki ermiş evliya makamına çıkmış gibi hep protein tozu kullanmıyorum artık hiç bir işe yaramadığını anlamadım falan diyor.

benim bildiğim antremandan 45 dk sonra ve önce protein alman gerek, hadi önce gıda yoluyla alabilirsin... ama antremandan sonra 45 dk içinde gıda yoluyla almak zor sebebi ise protein tozu kana bam diye karışıyor anında ama mesela bir biftek yesen antremandan sonra onun kana karışması 1-1.30 saat ee ozaman kas kaybı yaşanmıyacak mı ?

gerçekten hiç bir işe yaramıyor mu bu ürünler tamamen placebo etkisi mi ? yada bu ermiş bodyciler show mu yapıyor ?

freeletics bunu beğendi.
  2. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    protein tozu şart değil kas kaybı yaşamak kolay bişey değil zaten sıfır karbonhidrat full kardiyo falan yapman vücudunu iyice sarsıp aç bırakman falan gerekiyor
    ha Allah var tabiki kana hızlı karışıyor antreman sonrasında proteine vücut aç oluyor ne kadar hızlı alırsak parçaladığımız kasları o kadar hızlı besleriz
    ama gün içerisinde yeterli proteini besinlerle alıyorsak antreman sonrasından 1 saat sonra et yesen de o protein kasları doyurur

birazda ego tatmini var tabiki ben kullandım bi işe yaramadı vs. vs. sorsan 10 kutu içmiştir :)

3. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    aynen öyle bro biraz şovda yapıyorlar kesinlikle. show must go on biliyorsun :)

hani böyle bir anda sanki arınmış bir bodyci oluyorlar ermiş oluyorlar artık gerçeği anladım toz gerksiz vs.. antremandan yarım saat en geç 45 dk içinde protein alınmalı diye biliyorum, etin kana karışması ne kadar sürüyor ?

4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    antremandan hemen sonra protein alınması zorunlu ve gelişimle direk ilgili bir şey değil
    3 saat sonrada alsan o kaslar yine gelişir zaten kaslarda ciddi bir hasar oluşmuşsa onun onarımı 100 saate kadar çıkabiliyor
    acil bir besin alma durumu şart değil ama alma imkanın varsa al tabi sadece zorunlu bir süre yok

5. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece günlük protein açığını kapatacak kadar kullanmak yeterli. Onuda zevk için antreman sonrası halledebilirsin. Orta ve ileri derece kullanıcılar için sabah-akşam 1-2 ölçek vs. gibi kullanuım şekilleri yarışma vucutcularına göre.

6. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de 10-15 yillik sporcuyum, protein tozu 3-4 defa kullandim hayatimda ve gozle gorulur hicbir faydasini gormedim.

Suan evde casein var sadece, o da niye var? Belli gunler aksam yemegi hafif geldiginde aclik beni uykudan uyandiriyor.. boyle durumlarda sadece yapmadan once bir bardak sutlu casein iciyorum haftada 2-3 max.

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    mucizevi birşey değil bu ürünler zaten. protein eksiğini kapatır. içeriyorsa içinde bcaa kreatine filan var ise içinde protein sentezini bir miktar yükseltir. hemen antremandan sonra almanın faydasıda almadıktan sonra ki duruma göre bir tık daha çabuk kaslar kendini onarabilir.

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Protein tozu hemen kana karışmıyor . En azından 1,5 saat alıyor. Zaten yemeklerin sindirimi de ona yakın.
    Antreman öncesi ve sonrası da fark etmez. Antremandan hemen sonra alan ile 20 saat sonra alan arasında bir fark olacağını sanmıyorum.
    Protein tozu firmalarının uyanıklığı işte. Hemen kana karışır diyorlar, bir de antreman öncesi ve sonrası alın diyorlar.
    Böylece çabuk tükensin, rağbet artsın. çok satış olsun.

9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    güzel sallamışsın. elinde herhangi bir kanıt vs birşey varmı? herhangi bir yemek ile aynı sürede sindirildiğini söylemek nasıl bir mantık :/ ben izole whey kullanıyorum mesela onun sindirim süresi 15 dakika. ama yediğin yemek 8 9 saat den önce sindirilmiyor genelde.

10. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Tabi yemekle aynı demek biraz abartı oldu belki ama whey 15 dakikada kana karışmaz. Yani vücuduna şırınga yapılmıyor ki, hemen 15 dakikada etkisini göstersin. :)
    1,5-2 saatten önce sindirilmez. 10 gram protein tozu alsan bile, 1 saatten önce sindiremezsin. 30 gram protein alsan, 3 saate çıkar bu süre.
    Ama sen 15 dakikada kana karıştığını sanarak antreman yapmaya devam et tabi. Herkesin hayatı kendine.

11. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    hocam kusura bakmada biraz atmışsın protein tozunun kana karışması nasıl 1.5 saat sürüyor açıklayabilir misin ? su kana en hızlı karışan gıdalardan biridir yarım saat içinde kana karışıyor

yemek sindirimi dediğin mesela günlük protein ihtiyacını karşılayan bir öğün yedin sağlam bir öğün en az 5 saatte sindiriyor
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2017 ---
    hocam 3 saat sonra alım mantıklı değil, bu kasın gelişimini olumsuz etkiler

sen kaslarını eziyorsun, vücudun da sana diyor ki bana protein ver kaslarını güçlendireyim. 1 saat bekliyor 2 saat bekliyor 3 saat bekliyor sonra sen protein alsanda o hemen alman ile aynı etkiyi göstermeyecektir

12. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Paul_ , suyun sindirimi boş midede 5 dakikalık iştir. Dolu midede ise (yemekle beraber alırsan), yemeğin ağırlığına göre, 45 dk, 1 saat, 2 saat sürebilir.
    Protein tozunun kendisi 1,5 saatten önce sindirilemez.
    Yani protein tozunu 10-15 dakikada sindirme gibi birşey yok. Kim söylemişse, o kişi fena sallamış.Belki de işin ticari boyutunu düşünüp böyle davrandılar.Saygı duymak laxım. Sizleri görünce, o taktiklerin işe yaradığını maalesef görüyorum.
    Her duyduğunuza inanmayın, herşeyi sorgulayın.

13. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    dr. mehmet özden duyymuştum ilk baş sonra benim aile hekimime sordum ama protein tozu olarak demedim su olarak sordum oda aynısını söyledi aile hekimimde mi reklam alıyor :)

14. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    protein tozu hızlıca sindirilmez izole ile normal protein tozu arasındaki fark
    emilim hızı değil toplam protein emilimi farkıdır
    diyelim normal protein tozundan 1 ölçek içtiniz 25 gram protein var
    bu 25 gramın tamamı vücut tarafından sindirilmez en fazla 17-20 gramı sindirilir
    izole protein tozundan 1 ölçek 25 gram içtiğinizde vücutta aşırı fazla protein de bulunmuyorsa izole wheyin kalitesine göre tamamına yakın bir miktar sindirilir
    süre olarak ise bir fark yoktur ikiside 2 saati aşkın bir sürede sindirilir

Sayfayı Paylaş