Protein Tozu/ Kaslı Bacak İnceltme

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Beren S. tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    Yazıcağım yazı biraz uzun olabilir ama umarım birileri yardım edebilir. Bu sitede yeniyim ve gerçekten bu işten anlayan birisine çok ihtiyacım var. Başlıktanda anlaşılacağı gibi moralimi bozan konu bacaklarım. Ben Kanada'da yaşıyorum. Hiçbir zaman kilo derdim olmadı (minyon bir kızım) ama bacaklarım hep yağlı oldu. Zayıf olmama rağmen vücudum hep yağlıydı. Geçen sene personal trainer ve diyet uzmanıyla fitnessa başladım. Açıkçası hiç umudum olmamasına rağmen sadece 1,5 ay içinde çok güzel bir vücuda ulaştım. Trainerım'a sadece yağlardan kurtulmak istediğimi, kasların göründüğü bir vücut istemediğimi, yağsız, sıkı ve doğal görünümlü bir vücut istediğimi özellikle belirtmiştim. Bana hiç ağırlık çalışması yaptırmadı onun yerine hep body weight (vücut ağırlığı) egzersizleri yaptık. 2 ay sonunda trainerım işi bıraktı onunla birlikte bende fitnessı bıraktım. SOnuçlardan okadar memnundum ki tatil için Türkiye'ye döndüğümde arkadaşlarım bile aradaki farkı anlamıştı. Ben bunun protein tozuyla alakalı olduğunu düşünüyordum. Her antremandan sonra 1 yemek kaşığı içeren protein tozu içeren shake içiyordum. Aradan 8 ay geçti ben fitnessı bırakınca, yağlar geri döndü. (hatta öncekinden daha fazla yağlanma olduğunu hissediyorum) İlk sorum bu fazla yağlanma sizce protein tozu yardımı almış olmamdan mı kaynaklandı? 4 ay önce başka bir trainer eşliğinde tekrar çalışmaya başladım. Beslenme düzenim bir öncekiyle aynıydı. Tekrar protein shake içmeye başladım. Aradaki tek fark yeni trainerım çok fazla ağırlık çalışması yaptırdı. 2 ay sonra farketmeye başladım ki bacaklarım kesinlikle incelmiyor aksine sıkı bir şekilde kalınlaşıyordu. Neyin ters gittiğini anlamak istediğimde diz kapaklarımın sağ üstlerinde ve farklı yerlerde kaslanma farkettim (kesinlikle bir önceki elde ettiğim sonuç böyle değildi) Şimdi bacaklarım gerçekten çok kalın ve çirkin görünümlü. İçleri yağlı diğer tarafları kaslı abuk subuk bişey oldu. Ne yapmam gerek hiç bilmiyorum. Trainer'ı bıraktım, kendi kendime geçen seferki gibi body weight çalışmaya başladım. Protein tozunuda bırakmalımıyım sizce? Sadece günde 1 yemek kaşığı kadar kullanıyorum. Geçen seferki programımı ve diyet menümü tekrar uygularsam kasların görünümü azaltabilir miyim? Geçen sefer çok güzel feminine görünümlü olmuşlardı. Şimdi hayatımda hiç olmadığı kadar kalınlar. Hep bıraktıktan sonraki yağlanma fazla oldu, hemde yeni trainerımla üstüne ağırlık çalışınca kaslanma fazla oldu. Umarım birileri bana yardım edebilir. Şimdiden çok çok teşekkür ederim.

2. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Ağırlık Çalışmayı Bırakmalısın Kas İstemiyorsan Hocanın Yöntemi Yanlış İşte Sen De Görüyorsun :) Fitness Çalışmalısın Vücut Geliştirme Değil. Kısaca Kardiyo Ağırlıklı Çalışarak Yağlarından Kurtulabilirsin. Protein Tozuna Da İlk 3 Ay Hiç İhtiyacın Yoktu Ama Neyse :S
    http://www.bodyrock.tv Buyur Burdan İncele.

3. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim cevabın için, protein tozunu bırakıp dediğin gibi kardiyoya yönelmek daha doğru olucak sanırım. Tekrar teşekkürler.

4. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Protein tozu kullanarak yaptığın kaslar bıraktığında sarkar bunla alağkalı olduğunu düşünüyorum

5. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok pişmanım zaten protein tozu kullandığıma. Ozaman protein tozunu bırakıp, protein ihtiyacımı doğal yollardan alabiliceğim bi diyet en iyisi. Yoksa bi müddet yapmayı mı bırakmayalım? Kafam gerçekten çok karışık.

6. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    sen her gün 1 kilo et ye.protein tozu kullanma.45 cm kol yap.sonra bırak.öyle kalacağını mı sanıyorsun ?

eğer amacınız kilo vermekse bu başlığı incelemeniz iyi olur. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-lanman-za-veda-edin-t47630.html

rockybalboa7, Dr.Science, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bacak inceltici hareketler yap zamanla kasların eriyecek incelecek yemeklerini aksatma.

8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

genç arkadaşım şu gereksiz cahil postlarını atmaktan vaz geç artık ok?
    kas dediğin insan yaşlandığı zaman sarkar, alınan gıdalar ile kasların sarkması mümkün değildir,birazcık oku öğren senin gibi bilinçsiz cahil insanlar yüzünden insanlar yanlış bilgileniyorlar, birşey bilmiyorsanız yazmayın yeter artık,insanı delirtmeyin, eskiden forumda böyle tipler yoktu nerden türedi...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:58 ----------

efrahim ağırlık çalışmayı bırakmalısın derken neye dayanarak bunu söyliyorsun?
    vucudu sıkılaştırmak için ağırlık çalışmanın kritik önemi vardır, ayrıca vucut geliştirme başlangıcı ile fitness'ın arasında nasıl bir fark buldun izah edebilirmisin?Ben şahsen bu kadar zamandır araştırıyorum farklı bir hareket bulamadım, fitnessta bench press falan amuda kalkarak mı yapılıyor ?

Kamaist, dishiwelet, kujum ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

beyler sakin kalkan333 yazdı :D

Rambo16 bunu beğendi.
  10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ayrıca yurt dışında protein tozu, bizim Türkiye de zannettiğimiz gibi hayvani kas kütleleri ekleyeceğimizi düşünerek kullanılan bir ürün değil, sadece bir diet takviyesi, düşük kalorili olmasından dolayı, öğün alternatifi olarak kullanılıyor,spor yapmayıp kullanan da birçok insan var...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:04 ----------

bacaklarınızın kalınlaşmasının sebebi beslenmenizle alakalı olabilir, bir erkekler bacaklarımızı kalınlaşsın diye o kadar uğraşıyoruz da ayda yılda bir ölçü alıyoruz,siz kullandığınız hafif ağırlıklarla ve bir de bayan olduğunuz göz önüne alındığında o kadar kısa zamanda kas kütlesi kazanmış olamassınız,
    sporu bıraktından sonra fazla yağlanmanız gayet normal birşey, bu her bünyede görülen bir durumdur...
    Gün içindeki genel beslenme düzeninizi ve antreman programınızı yazarsanız ayrıntılı yardım da bulunulabilinir...

11. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Hemen İzah Edeyim Vücut Geliştirme Adı Üstünde Kütle Kazanma Kas İnşasıdır. Çok Ağırlık Az Tekrar Prensibine Dayanır Bildiğim Kadarıyla. Ben De Vücut Geliştirme Hareketlerini Yapıyorum Ve Fitness Oluyor. Nasıl Oluyo Dersen De Az Ağırlık Çok Tekrar İle Oluyor. Vücut Geliştirmeye Başlangıç Olsa Bile Çok Ağırlık Az Tekrar İle Başlarlar Değil Mi? Ayrıca VG Yi Tamamen Bırakıp Kendi Ağırlığıyla Yapabileceği Hareketlere Yönelse Çok Çok Daha İyi Olur Kanımca Sıkılaşma Açısından. Arkadaşımız Bacaklarındaki Kaslanmadan Şikayetçi Kas İstemiyor Tabi Ki Devam Etme Bırak VG Yi Diyeceğim Ya Ne Deseydim?? Devam Et Kas Bu Bişey Olmaz Mı Diyim :D

Pappy bunu beğendi.
  12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    işler malesef dediğin gibi olmuyor efrahim, fitness ve bodybuilding iç içe kavramlar, zaten litaratürde "bodybuilding and fitness" olarak geçiyor, yani dedidğin gibi body building bu prensibe dayanır, fitness şu prensibe dayanır diye birşey litaratürde yok, kamyon dolusu antreman yöntemleri çeşitleri var, kısacası bodybuildingde de az ağırlık çok tekrar(bu da ne saçma bir kavramsa aslında böyle bir kavram yok, nabzı yükseltecek idman prensipleri bizim ülkemizde böyle telaffuz ediliyor) içeren bir sürü idman çeşidi var...

Kamaist, dishiwelet, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yurtdışındaki protein tozu hakkında dediğin doğru. Benim kullandığım düşük kalorili ve burda insanlar günlük öğünlerinde, sabah kalvaltılarında içiyorlar meyve shakeleri. Diyet kitaplarında bile var. Sabah yulafın içine protein tozu karıştırıyolar mesela süt yerine.

Bir arkadaşım beslenme düzenim yüzünden yağ oranımın sabit kalıp kas kütlemin artmış olabiliceğinden bahsetti sanırım bendeki durumda bu. Bununda egzesizle alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü geçen seferki diyetimi kullandım bu seferde ama maalesef sonuçlar geçen seferki gibi olmadı.

Bacaklarım yağlıyken bir anda ağırlık çalışmalarına başlattı beni. İlk önce yağları yakıcak bir program hazırlaması gerekirdi diye düşünüyorum. Sonuçta şimdi durum bu bacaklarımın üstleri yanları yağlı oturduğum zaman ele gelecek şekilde. Ayağa kalktığımda ise diz kapaklarımın üstü ve bacaklarımın arkası bombe şeklini alıyor (Geçen sene asla böyle bi görünüm olmamıştı)

Sanırım karbonhidratı azaltıcam, protein tozunu bırakıcam ve geçen seneki bodyweight egzersizlerime dönücem. İki haftada bir 5km koşu, bol bol kürek aletiyle egzersiz (20-25dakika), burpees, lunges, squats, şınav, mekik (vücut ağırlığımla olan bu tarz egzersizleri içeriyordu)

Yardımlarınız ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Fitness konusunda çok bilgili diilim oyüzden, hep trainerla çalıştığım için herşeyi ona bırakıyordum. Bu forumla dikkat etmem gereken şeyleri öğrenmeye başladım.

14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz ? Yanlış anlama ama geyiğine olsa bile başka başlıklarda Mr.olympia olana kadar devam diyorsun ve protein tozunu bile bu gözle bakıyorsan cidden ne diyeceğimi bilmiyorum. Eğer böyle bir tezin varsa yapılan araştırmalara dayanarak forumda paylaşırsın bizde bakarız ve öğreniriz.

Bir diğer konu eğer sporu bıraktıktan sonra yeme düzenizi bozmuşsanız yada yakacağınızdan fazla kalori aldıysanız kilo almanız gayet normal bir şey. Her insan aldığı kiloları farklı yerlerinde gösterir. Misal beni basenlerime yarar sizin göbeğinize.

Bacak kaslarım gelişti diye yazmışsınız acaba yaptığınız programı ve beslenme düzeninizi yazabilir misiniz ?

15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

beren protein tozunu bırakmanıza gerek yok, fakat karbonhidratı mutlak azaltmalısınız demek ki vucudunuzdaki yağlar erimiyor, ayrıca idmanlarınızda mümkün olduğunca nabzınızı yüksek tutmaya çalışın yağ yakımı açısından bu çok önemli, kafanıza göre idman yapmaktansa hoca gözetiminde çalışmak çok daha akıllıca olur, siz sadece hocanıza öncelikli olarak yağlardan kurtulmak istediğinizi söyleyin...

16. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenme Programım:

- Pzt/Çarşamba (Günlük Kalori: 1329.648, Protein: 108.347, Karbonhidrat: 158.070, Fat: 37.486)

Sabah:%1 yağlı yoğurt (1 bardak) + bir markanın kornfleksi (1/4 bardak) + 1 adet muz

3 saat sonra egzersiz sonrası: Protein tozu (1 ölçek) + Yağsız süt (yarım bardak) + Mango (1 adet) + Blueberries (yarım bardak)

Öğleden sonra: Yağsız ton balık (yarım avuç) + yarım avokado + mercimek (1/4 bardak) + Yeşil salata (3 bardak)

Akşam (gece yatmadan 3 saat önce): 3 bardak Edamame (fasulye çeşidi)

Salı/Perşembe (Günlük Kalori: 1324.287, Protein: 109. 892, Carb: 152.547, Fat: 33.878

Sabah: Kepekli Kornfleks (1 bardak) + Yağsız süt (3/4 bardak) + Çilek (1 bardak) + Keten Tohumu (1 kaşık)

Egzersiz Sonrası: Protein Tozu (1 ölçek) + Yağsız süt (yarım bardak) + Muz (1 adet) + Çilek (1 Bardak)

Öğleden Sonra: Tavuk (1 avuç) + Brokoli (1 bardak) + Quinoa/bulgur tarzı bir pirinç (Yarım bardak) + Pesto sos (yarım yemek kaşığı)

Akşam: Badem (1/4 bardak)

Cuma/Cmt/Pzr Günlük Kalori: 1329.684, Protein: 111.357, Carb: 148.673, Fat: 34.282

Sabah: Kepekli ekmek (2 dilim) + Çırpılmış yumurta (2 adet) + Beyaz peynir (1 yemek kaşığı) + Domates (2 dilim)

Antremandan sonra: Protein tozu (1 ölçek) + Yağsız süt (yarım bardak) + Şeftali (yarım bardak) + Elma (1 adet)

Öğleden sonra: Somon (1 avuç) + kuşkonmaz (1 bardak) + kepekli pilav (yarım bardak)

Akşam: kepekli kraker/eti form tarzı (5 adet) + 2 dilim yağsız hindi

Sonuçlar istediğim gibi olmayınca diyet menümün değiştirilmesini istedim, protein tozunu bırakmak istedim. Alternatifler olarak bunları verdiler.

Sabahları iki adet yumurta yada hindi sosis yanında bolca sebze ve bir kaşık avokado
    Spordan sonra yarım avuç yağsız ton balığı ve yarım bardak blueberries üstüne tarçın
    Akşamüstü: Hindi/tavuk/karides/kalamar/somon yanında bolca sebze ve 1 kaşık avokado/ 3-4 adem fındık

Kısacası pilav, bulgur tarzı carb'ları kesti onun yerine bol bol sebze verdi. Ana öğünlerde protein, yağ ve karbonhidratı dengelememi istedi. KArbonhidratları sebzelerden almamı önerdi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:00 ----------

Evet speedtouch aynen senin söylediğin gibi protein tozunu bırakmamı istemedi ama bırakmayı ısrarla isteyince ton balığını alternatif olarak verdi ve dediğin gibi karbonhidratı kesti, onun yerine sebzelere yoğunlaşmamı söyledi. Biraz olsun rahatladım farklı görüşler alınca. Yoksa kendi kendime neyin ne olduğunu çözmeye çalışınca daha karışıyor herşey, kimileri bırak diyor kimileri bırakma. Ama başka forumlarada bakınca işin mantığını anladım birazcık

17. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Beren yurt dışında yaşadığına göre yabancı dilin de var sanırım, keşke diğer forumlarda da sormak yerine direk bodybuilding.com'a sorsaydın alternatif olarak ta bizim siteye,çinkü gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, bodyforumtr türkiye'de güvenilecek tek bodybuilding&fitness forumu...
    Bunu söylememin sebebi büyük ihtimalle sana diğer forumlarda protein tozu seni kas olarak şişirir o yüzden kullanma demiştir,net söylüyorum bunu diyenlerin alayı cahil takımıdır,yine şunu da çok net söylüyorum ki senin içtiğin protein tozu da yaptığın idmanda senin vucudunu, seni rahatsız edecek kadar şişeremez mümkün değil, zaten o yediğin ton balığı da protein,protein tozunun yaptığı işi o da yapacak :)yani tozu bırakmanın mantığı yok,tabi ki tercih...
    senin problemin yağlı olmak,kaslı olmak değil, anladığım kadarı ile hocan,yağ oranı ile oynamadan hatları sıkılaştırıp ardından kaloriyi düşürerek yağ yakım aşamasına geçecekti tabi sen bunu bozdun :)
    günlük kalori alımını aşşağıya çekmiş yağ yakımı olsun diye, bununla beraber antreman programını da değiştirir diye tahmin ediyorum, ben yine de hocana güvenmeni ve onun direktifleri doğrultusunda hareket etmeni öneririm...

rockybalboa7 ve Supernatural984 bunu beğendi.
  18. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    speedtouch tamamen haklı yani şaka gibi konular .s , biri protein sarkıtır demiş biri ağırlık çalışma kas yapar vs demiş, arkadaş bayanlarda bi kere testo hormonu erkeklerdeki kadar değildir, çalıştığım salonda 80 kg squat giren bayan gördüm ve incecik, kaslı bayan olmak çok zor zaten olmak isterseniz dışarıdan takive olmadan çok çok zor...protein tozu zaten heryerde yaygın birşey dediğiniz üzere bir çok diyet listesinde mevcut...

Beren S., durumun gayet olağan görünüyor, sporu bıraktı isen beslenmeye de spor yaptığındaki gibi önem verdiğini sanmıyorum. Buna göre vücut yapı itibari ile bacaklarından başlıyorsun yağlanmaya, ( herkeste göbekte başlayacak diye kural yok ) yani vücut kendisi karar veriyor. Benim kanaatim bu, ama diğer üstadlarımızdan da duymak isteriz yorumları.

19. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Speedtouch açıkçası 3-4 ay çalışıp geçen sene 1 buçu ayda elde ettiğim sonuçların yarısını bire görmeyince trainera bağladım sorunu çünkü beslenmem aynıydı:) oyüzden bıraktım bende.

Supernatural, ben sporu bıraktıktan sonra 6 ay hiçbir yağlanma olmadı ama sağlıklı beslenmeye dikkat ediyordum. Sonrasında sanırım beslenme düzenimde bozuldu ondan sonra çok kısa bir sürede yağlanma oldu. Ben hayatımda hiç spor yapmazkende kilo almıyorum diye yemek yemeyi çok seviyordum. Dediğim gibi benim bacaklarım hep yağlıydı ama bütün yağ iç bacaklarda olurdu. Spor yaptım sıkılaştım sonra sporu bıraktım diyeti bıraktım bu sefer içlerle birlikte dış bacaklarımda çok fazla yağlandı (hiç böyle bi sorunum yoktu) Sanırım spora birkere başlayınca vücutta alışkanlık yapıyor bırakıncada böyle bi durum oldu. Ben herzaman istediğimi yiyen bi kızdım ama dış bacaklarım hiçbir zaman yağlı diildi. Oyüzden acaba hiç spora başlamasamıydım diye düşündüm:)

20. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam, kaslı bacakları inceltme konusunda hala çok dertliyim maalesef. Karbonhidrat alımını azalttım, ağırlık çalışması yerine haftada 3 gün vücut ağırlığımı kullandığım egzersiz programı uyguluyorum. Ayrıca kardiyoya başladım. Her akşam yarım saat yüzüyorum ve sabahları yürüyüş yapıyorum. Bacaklarımda hiçbir incelme yok ayrıcada kilo almışım. Biri bana kaslı bacaklar nasıl uzatılıp inceltilir detaylı bir şekilde açıklayabilir mi? Egzersiz sonrası bişey yememem daha mı uygun?

Sayfayı Paylaş