Protein tozu içmek kas inşa etmenizi nasıl sağlar?

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve C4N tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    1: Yırt ve yak;

45 dakika boyunca onca ağırlığın altına girdiniz ve kaslarınız çığlık atıyor! "Ağırlık kaldırmak kas liflerinde onarı daya büyümeye yöneltecek ufak yırtıklara sebep olur" (fitness.com) Çalışmaya başladıktan 30 dakika sonra kaslar büyümeye elverişli zamana gelmiş olurlar, bu zamanda dahada büyümek için amino asitlere ihtiyaç duyarlar. Protein tozları kaslarınız için vazgeçilmezdir.

2. Ölçü;

Bu kadar fazla proteini ve karbonhidratı sindirmek çok zor bir iştir. Bu görev ise böbreklerinize aittir. Protein tozlarını fazla almak böbreklerinize zarar vermez ama ekstra kas yapmanızıda sağlamaz. Proteini fazla almak vcudun onları yağ olarak depolamasına yol açar. Günlük protein ihtiyacınız, her pound başına 1gramdır. Bu miktar kaslarınızın ihtiyacı olan bütün amino asitleri sağlar.

3.Gaz;

Protein tozlarının bir başka yan etkiside gaz yapmasıdır.
    Bir başka teori ise protein tozundaki glucose bağırsaklarınızda bakteri besler ve buda fermantasyona sebep olur. İkinci önemli yan etkisi ise dehidrasyon. Bu miktarda proteini sindirmeniz için su içmelisiniz.

4.Karbonhidrat bombası;

Kaslarınızın büyümesni sağlayan sadece proteinler değildir. Protein tozlarının karbonhidrat içerdiğini eğer kutunun arkasını okursanız görürsünüz. Panik yapmayın bunlar kas yapmanıza yardımcı olacak dostlardan sadece bir tanesidir. karbonhidratlar kas inşaası için hayati önem taşır, eğer yeteri kadar almazsanız vücudunuz enerji için kaslarınızdaki proteini kullanacaktır. KAS İNŞAA ETMEK SADECE PROTEIN YEMEKTEN IBARET DEĞILDİR!

5.Açgözlülük iyidir;

ÇAntrenmanızdan yaklaşık yarım saat sonra, protein tozuyla başlatığınız inşaa aşaması yavaşlamaya başlar. Bu nedenle kaliteli protein ve komleks karbonhidrat içeren sağlam bir yemekle inşaa aşamasını ateşleyin. Vücudunuz yediğiniz proteinleri kasa çevirmeyi en az 24 saat boyunca sürdürür bu nedenle her 2-3 saatte bir yemek yiyin.

6.Hıza olan ihtiyaç;

Birçok protein tozları soyadan yada peyniraltı suyundan elde edilir. Bu maddeler vücut tarafından çabucak emilir. Fakat protein tozunu süt ile karıştırp içtiğinizde, süt sindirim aşamsını gözle görülür bir şekilde yavaşlatır, bunun olmasını istemiyorsanız protein tozunuzu her zaman su ile karıştırıp için.

Referans; Men's Health - JUNE 2008

halterman, themertyildiz, Salash ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  2. bigron06

bigron06 Guest

hepsi iyi hoş ama bu protein tozunu suyla içme olayı sıktı canımı insanın midesi bulanıyor ya güzelim çikolatalı çilekli tozlar süte çok güzel yakışıyor. varsın yavaş emilim oluversin olmaz mı yani ?? illa su mu :(

3. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    ben universal max proteinimi zar zor bitirdim vanilyalı ve tadı iğrenç sakın vanilyalı almayın derim çilekliyi hiç denemedim sizce nasıl merak ediyorum...

bulk_man bunu beğendi.
  4. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bu arada geçen salonda arkadaşdan sütle içilen protein tozunun vucudu daha iyi beslediğini duymuşdum ama gece yatarken içmek kaydı ile yoksa yağlanma yaparmıs ne derece doğru pekiştirelim...

bulk_man bunu beğendi.
  5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yarım yağlı veya yağsız süt ile içersen süreyi biraz uzatır fakat bu sabaha kadar beslemez.gece alınacak en iyi kaynak casein.bazı ozel markalar 4 saate besleme özelliğine sahip proteın tozlarını satıyor.yakında hardlıne markasıda casein içerikli proteın bar piyasaya sürecek.çalışmaları devam ediyormuş.

S3R0XaT ve ayıbogan bunu beğendi.
  6. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    ben de protein tozu içemiyorum.bir kere aldım,zar zor bitirdim kutuyu.evde blender ya da mixer ya da şu kapalı bardaklardan da olmadığı için kaşıkla karıştırmak zorunda kaldım proteinimi süte.o zaman da tamamen karıştıramıyordum tozu süte.küçük küçük parçalar kalıyordu.mide bulandırmayan, adamı rokete çevirmeyen protein tozu istiyorum :D

7. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    ben burnumu elimle kıstırıp kafaya dikiyodum proteini içtikden sonra kusmamak için türlü hallere giriyodum...:)

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Eylül 2008
    bulk_man bunu beğendi.
  8. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    15-20 gün protein tozuna ara verdim karaciğer ve böbrekler biraz dinlensin ve vucutda toksit etki yarattıysa vucut dışarı atsın diye bu süre zarfında yumurta tavuk göğsü gibi besinlerle protein ihtiyacımı karşılarım hem doğal beslenme protein tadı kadar iğrenç değil:)

bulk_man bunu beğendi.
  9. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    guardboy mesajında yazdığı gibi caseinli protein tozları sadece bar halindemi satışa sunulacak yoksa kutu haldemi sunulacak teşekkürler...

bulk_man bunu beğendi.
  10. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    ayibogan neden surekli flood yapiyorsun?

bir de dikkatimi cekti her baslikta her yazdigin mesaja bulk_man isimli kullanicidan tesekkur var.. enteresan..

off topic oldu ozur dilerim..

alabanga, smltncr, semto_lopez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Benimde dikkatimi çekti aklıma bulkman ile ayıboğanın aynı kişiler olabileceği geldi,bulkman neden bu kadar teşekkür etme isteği içerisinde anlayamadım.

12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hardlıne caseini sadece bar olarak yapmaya çalışıyor diye biliyorum.toz olarak ise zaten optimum veya diğer firmaların urunleri piyasada mevcut.

katleden1995 bunu beğendi.
  13. bodyboyharun

bodyboyharun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaş:19 boy:171 kilo:60 ben yaklaşık 1 aydır body calışıyorum protein tozunu yeni aldım günde 64 gr protein tozu kullanıyorum body den önce 32 gr sonra 32 gr acaba yanlışmıdır bilgilendiriseniz sevinirim tşk..bodyboy

14. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    çalıştığımız günün üstüne 24 saat proteinler kasa çevriliyormuş.25. saatte duruyor ve kas dinlenmeyemi geçiyor?

15. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Buradaki kasıt birebir 24saat çalışıp 24:59 dan sonra dinlenmeye geçmesi değildir yani proteinin anteremanın yapıldığı gün daha fazla yarar sağlayacağı için 24 saat içinde alınmasıdır.

16. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Yapmanız Gereken sadece antremandan sonra değil,bütün gün pozitif nitrojen dengesini korumaktır.bunuda ara öğünler sayesinde yapabilirsiniz.Düzenli beslenme,uyku,antreman gibi faktörler doğruysa sonuç gecikmez hiçbir zaman.;)

Sayfayı Paylaş