protein tozu bitince ara vermem gerekli mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve denixex tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    nitro-tech protein kullanıyorum bitince 2 haftta falan ara vermem lazım mı yoksa hemen tekrardan yeni kutu alayım mı ? protein almayınca kendimi psikolojik açıdan kötü hissediyorum sanki kaslarım gelişmiyormuş gibi oluyorum ama bir yandanda böbrek ve karaciğerlere birşey olur mu diye korkuyorum en sağlam şekli nasıl arkadaşlar sizce ?

2. Headbanger.

Headbanger. Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle kendini supplementlere bu kadar adama. Protein almayınca kaslarımı gelişmiyormuş gibi hissediyorum çok yanlış bir tabir eğer ki öyle hissediyorsan bunu beslenme ile dengele. Benim düşüncem 2 hafta ara vermene falan gerek yok eğer sağlıklı bir bireysen. Proteinin fazlası zaten vücutta depolanmıyor vücuttan atılıyor o yüzden bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. İlla ara vermek istiyorsan eğer beslenme ile dengeleyebilirsin günlük protein alımını :)

3. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    protein tozunda kreatin olduğu için ara vermem gerekir mi aslında onun için sormuştum hocam , protein tozu kullanmadan günlük protein ihtiyacımı pek karşılayamıyorum
    sabahları 5 yumurta 30 gram desen
    tavuk göğsü ve bulgur 30da burdan desen
    diğer yiyeceklerden falanda bi 20-30 gram alıyorumdur
    ama işte günde en azından 1 shake içmem gerekiyor gibi yoksa 150-160gram protein alamıyorum günlük :(

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilosun? Yağ yakımında mısın bulkta mı?

5. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    76-77 kilo civarındayım bulktayım amacım fazla yağlanmadan 85-90 kilolara çıkmak ama bir türlü kilo alamıyorum bu aralar

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bulktaysan 120-130 gr protein yeterli olacaktır. 150-160 şart değil. Bir de tavuktan 30 gr protein geldiğine emin misin? Sadece 150 gr tavukta bile o kadar protein olması lazım ki bu da avuç içi kadar falandır, belki biraz daha fazla.

7. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    haklısınız hocam yanlış hesapladım herhalde 100gram tavukta 20 küsür var diyorlardı , peki sizce ara vermem lazım mı proteine 2 hafta falan böbrek ve karaciğer için yoksa aynen devam edeyim mi ?

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yok, günlük 150-160 gr proteinin böbreğe, karaciğere zararı olmaz. Bu yüzden ara vermene gerek yok. Ama günlük aldığın protein miktarını biraz düşürerek cebinde daha çok para kalmasını sağlayabilirsin.

Bekci ve Created By Loss bunu beğendi.
  9. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    peki fazla protein almam gelişmemi hızlandırır mı 160gram protein almamla 120gram protein almam arasında gelişim olarak bir fark oluşturur mu ?

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kas protein sentezinin bir limiti vardır, o limitten daha fazla protein almak daha çok kas gelişimi sağlamaz. Bulktayken çoğu insana vücut ağırlığının 1.5 katı kadar protein yeterli oluyor, sana da büyük ihtimalle olacaktır ama kesin bilmenin tek yolu denemek. Tabi proteini azaltınca düşecek günlük kalori alımını karbonhidrat veya yağlardan yerine koymayı unutmaman lazım. Hatta kilo alamıyorsan kilo alımını başlatmak için biraz daha da arttırabilirsin, toplamda 200 kalori kadar.

denixex ve Created By Loss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş