Protein tozu böbrek ağrısı yapıyor

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tugaygs06 tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba badiciler.3 gün önce optimum whey gold standart protein tozu aldın antremandan sonra bir ölcek içiyorum fakat 1 2 3 saat sonra kaburgamın altında midemin yanında yani böbrek civarında sancı yapıyor bu sorunu yaşayan varmı bana bir yardım etse güzel olur. Skt 2015 bozuk değil yani zamanla bu sancı geçermi? su tüketimim minimum 2 lt 3 lt civarı sorun ne olabilir? su içmenin bir yöntemi varmı yani tozu kullandıktan sonra mı 2 litre içmeliyim hemen yoksa 3 4 saate yayarak mı içmeliyim

2. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    wheyle beraber 250 300 ml su iç yeterli sonrası normal hayatında ne kadar içiyosan o kadar,,,
    whey böbrekte ağrı yapmaz seninki psikolojiktir büyük iht . wheye karsı ön yargıların vardır belki

3. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    :) Agrının psikolojik olanı mı olur bildiğin sancı var işte şişkinlik felan yapar ağrıtır diyenler var

4. EveryBody34

EveryBody34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş normal bi durum değil. şimdi sana burada doktor gibi cevap verenler olacak yok öyle birşey olmaz diye. sen bunlara takma. böbreklerinde bir sorun olabilir. karaciğer ve böbrek protein tozundan 1. derecede etkilenen organlar. senin böbreklerinde sorun olabilir. dahiliye git gerekirse. öyle hemen başlama. ancak protein tozuna çok erken başlamış olman ve bünyene fazla yüklenmenden ötürü olabilir. bu da böbreklerinde şu an sorun olmasa bile sonrasında olabileceği anlamına geliyor. önce sağlık. doktora git baktır. böbreklerinde birşey yoksa dediğim gibi fazla alıyorsundur.

tugaygs06 bunu beğendi.
  5. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Sorun kreatin le beraber kullanmam mış arkadaşlar protein tozunun bir zararı yok fakat kreatin le beraber kullanınca böbreği biraz zorluyor sorunun çözümü kreatin i bırakmak benzer sorun yaşayanlara örnek olur umarım

6. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Psikolojiktir, korkudur vb. zira amino asitler piyasaya ilk olarak diyaliz hastlarının beslenmesini en sağlıklı şekilde gerçekleştirmek için çıktı. Sporcular bunu aynı sterodilerde olduğu keşfetti ve kendi faydaları için kullandılar ve bugün ki piyasası oluştu.
    Bu konuda -yani amino asitlerin diyaliz hastlarının beslenmesi konusunda- 2005 te falan Star gazetesindeki köşesinde Namık Ekin yazı yazmıştı aratırsanız belki karşınıza çıkar. Aynı şeyi ben o zamanda söylüyordum ama gazetedeki yazı çıkana kadar pek inanan olmuyordu :)

drkfear bunu beğendi.
  7. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Kreatin tek başına ağrı yapıyodu zaten proteinle beraber kullanmaya başlayınca böbrekler zorlandı diyaliz hastalarını bilemiyecem

8. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Creatine zaten böbrek problemi olanlara önerilmez. Aileden gelen böbrek şikayeti varsa doktora görün ve creatine i ona göre kullan.

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bugun hayatimda ilk defa spordan once 5g creatin spor sonrasida 1olcek whey gold aldim. Suanlik birseyim yok insallahda olmaz ama bu yaziyi okuyunca bianda bir agri girdi gibi oldu korkuyorum birsey olur diye ama buyuk ihtimalle psikolojik

Sayfayı Paylaş