Protein tozu araştırması ile ilgili haber

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hernan77 tarafından 7 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar merhaba, bugün hürriyet gazetesi yazarlarından Erkan Çelebi yurtdışından kargo ile protein tozunun ithalatının yasaklanması sebebi ile protein tozunda sahteciliğin hadsafaya vardığını, yurtiçinde birçok ürünün sahtesinin olduğunu ve bu ürünlerin almanyadaki laboratuvarlarda analizinin yapıldığı ile ilgili ilgi çeken bir yazı yazmış..hepinizin okumasını tavsiye ederim...http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/18431154.asp?yazarid=18&gid=61

spudd webb bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    tamda almaya niyetlenmişken..bu haber iyimi oldu kötümü :(

3. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    bunu bende okudum ve isim verilmemesi iyi markaların zan altında kalmasına sebep oldu.Bence firma isimleri verilmeli

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    aynen onu demek istedim işte ..iyimi kötümü? yani hangi markalardan bahsediyorsun...hangileri iyi hangileri kötü?

ikilemde bıraktı resmen beni...inansakmı ciddiye almasakmı?

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Firma isimleri verilmiş, tek yapman gereken hürriyetteki haberi dikkatli okumak ve orada belirtilen siteye girip bakmak. Sonuçların nerede açıklandığı yazılmış. ;)

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/18431154.asp?yazarid=18&gid=61

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    umur35; bende göremedim ..tam olarak nerede belirtilmiş markalar...gözden kaçmış olabilir..ama sen yazınca bikez daha okudum ..ama malesef yok göremedim...

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    @demircan, @hogan

Yazıdan aynen alıntılıyorum, yazının linkini vermek sorun olmadığına göre içeriği alıntılamamda da bir sorun olmasa gerek.
    Bu paragrafta açık seçik yazıyor sonuçları nereden görebileceğiniz.
    Daha da net tarif etmek gerekirse son cümle. :)
    Daha da tarif istiyorsanız artık o kadarda istemeyin. :D

spudd webb ve demircan256 bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    tamamdır aldım mesajı ;) şu an o adreseyim ve analizleri inceliyorum..teşekkür ederim..gözden kaçmış işte :)

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  10. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Bu 'analizi' ben ciddiye alamıyorum.

Cevabıda zaten kendileri sitede vermişler:
    'Gönül isterdi ki, bu çalışmalar akademik alanda resmi ve belgesi çalışma olsun.'
    Olmadığı sürece HİÇ bir değeri yoktur.

Buna benzer bir 'analizi' dileyen yapar.

Gazetede bunu haber yapmaları hiç bir şeyi değiştirmez. Kaynak olarak kesinlikle kullanılamaz. Ben açıkcası böyle bir çalışmanın nasıl 'Türkiye’deki ürünlerin yüzde 60’ı sahte çıkıyor' ile bağdaştığını merak ediyorum.
    Kişinin demek ki tanıdığı var ki bunu haber yapabiliyorlar. Vay halimize...

Bu gibi çalışmalar avrupada genelde kendi private label markasını öven firmaların yaptığı çalışmalardır.

Kısacası diğer markaları bir nevi karalarlar sonrasında kendileri ekip olarak bir ürün piyasaya sürüp 'işte bizim ürünümüz' derler. Yakında bir markayı piyasaya sürerlerse hiç şaşırmayın derim.

Benden söylemesi :)

Bu araştırmayı forumumuzdan herhangi bir yapabilir:

Ham Madde ve İşlenmesi: 0-20 puan
    Şirketlerin kullandığı hammaddeler hesaba katıldı. Örneğin bir Amerika, Meksika veya Almanya hammaddeleri de kalite kalite farklılık arz ediyor. Araştırmalar sonucu eğer net bir bilgi elde edilemezse o puanlamaya tabi tutulmadan görüşler üzerinden tam veya tahmini puan verilmiştir. İkinci etap, ürünlerin işlenmesidir. Üretim merkezleri veya hazır halde gönderilen maddelerin ana merkezi incelenmiştir. Ürünler, filtre, fraksiyonlar ve mikro işlemeler değerlendirilmiştir.

Hangi hammaddeler kullandığı hesaba katılmış. Peki hangi hammaddeler kaliteli, nerden biliyorsunuz ? Bu kişilerin kendi yorumudur. Uzman değilsiniz neye göre değerlendiriyorsunuz.

Etiket-Ambalaj ve sunuş: 0-25 puan
    Ürünlerin baskı etiketleri tasarımı ve çekiciliği ele alınmıştır. Daha sonra kullanılan plastik veya ambalaj görüntüsü hatta hesaplanabilirse kalitesi de ele alınmıştır. Ayrıca stantlar ve müşteriye ilgi ve alakanın da puanlaması yapılmıştır.

Bunların ürünün kalitesi veya sahte olmasıyla ne alakası var ?

3. Kalite-Fiyat-Analiz etkeni:; 0-25 puan
    Ürünlerin kalitesi ortaya konulduktan sonra fiyat politikası incelendi. Ayrıca üzerindeki fiyat etiketine göre yapılan satışları değerlendirdi ve bunun alıcısı ile fiyat-kalite-memnuniyet üçgenini inceleyerek puanlamalar hesaplandı. Ekibimiz, kullanım ve fayda görüp görülmediği analiz raporlarını birleştirilerek değere tabi tuttular.

Fiyat politikası ? Türkiye'de ki ürünlerin her biri pahalı değil mi ? Her birine eksi puan neden vermiyorsunuz ? Satışları hakkında nerden bilgi ediniyorsunuz ? Kaynağınız nedir ?

4. Kullanıcı Memnuniyeti: 0-30 puan
    Puanlamanın en yüksek rakamını oluşturan Müşterilerin vereceği cevaplar oldu. İnternet sayfaları, spor salonları, müsabık sporcular ve diğer sporcular üzerinden öncelikle görüşler notlar halinde değerlendirildi. Listede yer alan ürünlerin %80’i puan verecek kişiler tarafından kullanıldı. Bu şekilde de değerlendirme yapıldı. Memnuniyet bildirileri, Almanya, Hollanda, İngiltere, Rusya, Amerika ve Türkiye olmak üzere puanlamaya tabi tutuldu.

Nerde kaynağınız ? Kafadan atmadığınızı nasıl bilelim ?

demir00 ve Vorenus bunu beğendi.
  11. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    1-Bsn
    2-Muschletech
    3-Weider olması pek şaşırtmadı açıkçası beni , zira fiyatlarından dolayı :D

Twinlab a şaşırmadım desem yalan olur , kullanmayı düşünoyrdum , kararım perçinlenmiş oldu :D
    Ultimate ve Universal aşağılarda gibi gözükseler de ufak puan la aşağılarda kalmışlar dikkatli incelerseniz..
    Hardline , Multipower beklediğim yerdeler :D
    O resimdeki kalitesiz pro tozu ne öyle Allah aşkına , prilli suya benziyor , bulaşık suyu gibi Öghhhh :D :D ya da fıçı biraya :D
    Aralarında ismini duymadığım pek çok marka var :S
    Sanırım TR de satışları yok , yoksa ben mi duymadım :? :cryy

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sanırım en iyi markalarda skıntı yok yani iyiler halen iyiler...

13. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    yalandır bazıları elden satış yapıyor millet kanıpta ucuza alıyor 150 tl lik ürünü 80 -100 sonra nişasta sahte ayrıca markaları ben göremedim yazıyı okumama rağmen ve analiz sonuçları niye yazmamışlar gümrük sorunu zaten var bide bu gelirse adam akıllı protein tozu kullanamıcaz nitrofull hardline nanobolix bunlar türk markası bunlara baksalarya kalitesiz mal kullandırcaklar ayrıca 33 marka diyor kötü markalarsa bişey diyemem ama bsn weider muscletech universal nutrion gibi markalarda imkansız yıllardır bu işi yapıyorlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:39 ----------

vucüt bilimde yazıyormuş iyide bunda bişey yokki gaspari beklediğimden kötü çıktı ilk 3te bsn muscletech weider var bsn muscletechle tüm puanları aynı ama bsnye başa koymuşlar weider etki olarak daha iyimiş ama paketlemeden puan alamamış yorumda öyle yazıyordu sonuç olarak dert edilcek bişey yokmuş sadece gümrüklerde daha fazla sorun çıkabilir bence

Sayfayı Paylaş