protein tozu alımı zamanı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve The Answer91 tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. The Answer91

The Answer91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    millet ben 3 aydır body e gidiyorum ve salı günü protein tozuna başladım. şuan için ii gibi gücüm kuvvetim yerinde birazda şişebilsem süper olcak ama uğraşıyoruz işte..

neyse sorum şu ki salondaki hocam antremandan sonra al dedi tozu bende eve gittiğim gibi hocann bana söylediği ölçekte sütle karıştırarak içiyorum

aslında 2 sorum var

1. ya bu tozu sütle karıştıyorum topak topak oluyo tam karışmıyo içinde gene içiyorum alıyorum proteinide tam anlamıyla karışmıyo topak oluo bazen o kadarda karıştırıyorum ne önerirsiniz?

2. asıl sorum da sütle beraber tozu alıyorum 15 dk sonra da akşam yemeğine geçiyorum. şimdi de midem de arada bir gaz sıkışması gibi şeyler oluyo acaba yemeği yiyip 15 dk sonra mı protein tozu almalı.... napmalı?

teşekkürler..

2. UUtkucaNN

UUtkucaNN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    1.tozun topaklanmasının 2 nedeni olabilir. ya tam karıştırmıyosundur yada aldığın proteinin kalitesi iyi değildir. shaker kullanmanı tavsiye ederim. yada tozu attıp karıştırdıktan sonra blenderdan geçirebilirsn. kullandığın proteinin markasını yazarsan forumdaki deneyimli üyeler sana yardımcı olabilir.

2. ben antrenmandan yarım saat önce ve hemen sonra 1 er ölçek alıyorum. yatmadan ve sabahta 1er ölçek tabi. dinlenme günlerimde de sabah ve akşam 1er ölçek alıyorum. sana da tavsiye ederim

umarım yardımcı olabilmişimdir...

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    whey i sütle almayınız. bu konu forumda çok tartışıldı. en iyi alma biçimi su veya daha iyisi üzüm suyudur. bu şekilde daha iyi çözünür ama daha önemlisi whey i alma nedenimiz, antrenman sonrası çabuk kana karışmasıdır, süt ile bunu geciktirirsiniz, amaçtan uzaklaşmış oluruz. üzüm suyu ile alırsanız, aynı zamanda antrenman sonrası basit şeker ihtiyacı da giderilmiş olur. ayrıca antrenmanları akşam yapıyorsanız, yatma saatine yakın alınan süt growth u engeller. antrenamdan önce whey i alın, yemeği 20dk bekleyip alın. antrenmandan sonra whey daha önemli.

Son düzenleme: 18 Aralık 2009
    Coyote bunu beğendi.
  4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Nolursa olsun sütle karıştırıldığında da normal bir wheyin topaklanma yapmaması gereklidir. Ürünün markası nedir acaba?

Bir de yağlı günlük sütle içildiği vakit gaz yapar

5. mr pink

mr pink Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bence en guzeli shaker, blenderdan gecirince kopukleniyo, midemi bulandırdı hatta bikac defa

süt su tartısmasına gelirsek, bence ideali su ama ben yapamıyorum o ayrı, sütle basladım alıskanlık oldu simdi suya donemiyorum

6. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bütcen müsaitse yatmadan önce calcium casein al derim.

shaker ın yoksa en kaliteli proteinler bile biraz zor çözünebilir.

7. The Answer91

The Answer91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  8. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    forumda çokça tarşılmış mevzu kas kütlesi fazla yağ kütlesi mimal olan şahıslar için geçerli olmayan bir durum söz konusu.
    sütün glisemik indeksi içerdiği yağ miktarına göre 27 ile 33 arasında seyrediyor bu seviye insüline fazla yaptıracak bir seviye değil. süt yavaş salınımlı bir karb kaynağıdır imkanlar elveriyorsa yatmadan evvel casein proteini en iyisi eğer yok ise light süt güvenle tercih edilebilir..

9. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kahvaltıdan once yumurta proteinimi yoksa whey mi :

10. FameStyLe

FameStyLe Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
  11. sao

sao Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    * 300 ml yarım yağlı ( 1,5 % ) sütle
    yani sütle karıştırınca sütten gelen proteinide eklemiş.

FameStyLe bunu beğendi.
  12. FameStyLe

FameStyLe Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım.. Sağolasın :)

13. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    wheyi sütle almak kana geç karışmasına neden alıo ama bütün firmalar neden skim milk veya su ile alınabilir diyor??Bu ayrıntı çok mu önemli?ayriyetten gece yatmadan evvel protozusüt yapmak istiyor insanlar ama artık growth muabbetine millet sütten korkar oldu..aslında ben bu süt alışkanlığımı bozmak istemiorum..sözlerim yanlış anlaşılmasın..kabullenemiorum durumu..pro tozu içecek vakit bulamıorum..gece yatmadan evvel çok ii oluodu..

14. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kahvaltıda almalı yüksek proteini. Ayrıca antrenmandan sonra da likit protein almalı.
    Not: Antrenman vaktini ikindi vakti olarak düşünüp yazdım ;)

Son düzenleme: 16 Ocak 2010
  15. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    antrenman suresince kompleks karbonhidrat alimini neye istinaden soyluyorsun estetik fenomen

16. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman sırasında kompleks karbonhidrat almak için spor salonun ortasına yemek sofrası kurmak lazım...ayrıca ARKADAŞLAR SİZE SORUYORUM:yatarken süt içelimmi yoksa içmeyelimmi??sadece sütten bahsediyorum..????

Sayfayı Paylaş