Protein tozu alıcam bakar mısınız ?

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve chop tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. chop

chop Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar yanlış yer ise konuyu silmeden doğru yerine taşırsanız çok sevinirim...

Arkadaşlar protein takviyesi alacağım , kickbox antremanı sonrasında kullanmayı planlıyorum.

15-16 idmanlık miktarı 125 tl ve içinde %1.8 yağ var. Diğer içeriklerini bilmiyorum ürünün. Toz halinde ölçek şeklinde atıp shake şeklinde kullanılır hale getiriliyomuş.

birkaç sorum var bu konuyla alakalı olanlar için :

boy 1.85 kilo 85 , kullanmamda bir sakınca olur mu ?(biraz kilo ver öyle başla gibi herhangi birşey ? ilk defa kullanıcam bilgim yok)

sadece kas kitlesini artırmaya yönelik mi etkisi olur yoksa kilo da aldırır mı (Kilo aldırıp aldırmayacağı en önemli nokta şuanlık)
    çok büyük bir etkisi oluyor mu ? (kas kitlesini artırmada çok büyük bir etkisi oluyor mu ? )

Ciddi cevap vereceklere teşekkürler.

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Protein tozu tek başına hiç bir işe yaramaz, beslenmeniz güzel değilse fazla bir şey beklemeyin protein tozundan.

Bazı protein tozları vardır sadece whey protein içerir bunlar yağlanmaya neden olmaz
    Ama bazılarında ekstradan karbo + yağ + şeker vs var, bunlar yağlanma yapabilir.

cocuna bunu beğendi.
  3. chop

chop Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bu alacağım üründe %1.8 yağ var sadece , bu kilo aldırır mı ?

kick box antremanından sonra kullanıcam ve diet yapıyorum. fazla yemek yemiyorum. ama sabah kahvaltılarında yumurta akşam yemeklerinde et yiyebilirim çok sık olmasa da...

kilo aldırır mı protein tozu bu verdiğim özelliklerde olan , ve işime yarar mı antremandan sonra

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Antremanlar sıkı geçiyorsa %1.8 yağ problem olmamalı, fakat kick box antremanından sonra neden protein alma ihtiyacı duyduğunuzu anlamadım. sonuçda kaslara o kadar yüklenilen bir spor değil.

Bence beslenmenize dikkat ederek devam edin, protein tozuna para vermenize gerek yok ve ihtiyacınız da çok yok diye düşünüyorum. sadece protein tozu içerek kaslarınızda büyüme/gelişme olmaz çünkü.

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    öncelıkle duzenlı antrenman duzenlı dınlenme ve duzenlı beslenme olmadan tek takvıye kullanımı hıc bır ıse yaramaz. kılo alıp verme gunluk alınan kalorı ıle alakalıdır su besın kılo aldırırmı bu besın kılo aldıemaz dıye bırsey yok gunluk yakılandan az kalorı alımı kılo vermeye gunluk yakılan kalorıden fazla alım ıse kılo almaya neden olur. kıngbox antrenmanının ıcerıgı hakkında bılgım olmadıgı ıcın ne derece agır bılemıyorum ancak gunluk alımınızı besınlerle tamamlıyorsanız bence kullanmanıza gerek yok.

Sayfayı Paylaş