Protein Tozu Önerileri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Despo tarafından 22 Ağustos 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 352 üye.
  1. kimyager48

kimyager48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    Dalaman/MUĞLA
    Kullanıyorum zaten :( Evet eminim 34,4 g karbohidrat bunun 28,1 g şekerden geliyor.

2. murathan28

murathan28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yok yanlış anlamıyorum burda karşılıklı olarak saygı çerçevesinde fikir alış verişinde bulunuyoruz.
    İlk önce şunu söyleyeyim hani şu fanatik weider taraftarlarından değilim.İlk defa kullanıyorum Türkiye fiyatıylada weider alacağımı sanmıyorum yine yurt dışından denk gelenler olursa belki weider belkide başka ürün getirtirim.
    Weider'in güvenilirlik konusuna gelince evet sadece weider değil hiç bir ürünün üretim yerini görmedim.Haaa görsemde bişey anlayabilirmiyim açıkcası bir çok kişi gibi bende üretim yerini görsekte ürünün kalitesi açısından çok fazla bişey anlayamayız.
    Ürünü güvenli bulma sebeplerimin başında weiderin yıllardan beri bu piyasanın içinde olup Alman malı olması.Birde Almanya'da bu ürünü kullananların olumlu bildirim yapmış olmaları.

Şimdi bizim ürünlere gelecek olursak bende Türk mallarının dünya çapında olmasını bu sayede bizimde uygun fiyatlı supplement alabilmemizi isterim.Maalesef iki ürünümüzede pek sıcak bakmıyorum.Çünkü Hardline için şu söylenmişti yurt dışında diğer ürünlerle rekabet edebilmek için fiyat kıran firma konu Türk sporcular olunca aynı politikayı uygulamıyor.Yani kazığı sokan hep bize sokuyor.Birde sizinde dediğiniz gibi insanları kandırmaya çalışmış olmalarından dolayı pek bu firmaya çok sıcak bakmıyorum.

Genrise'ye gelecek olursak firma hakkında hiç bir bilgim yok desem yeridir ama site tasarımlarından,ürünleri tanıtımlarından dolayı pek ciddi bulmadım bu firmayı.Belki ön yargılı düşünüyorum ama şöyle bir örnek vereyim. whey protein 700 gr olanın içeriğini güzel bir şekilde yazmış ama gidip başka bir ürününe baktığında içerik kısmında şöyle bişey gördüm BAKINIZ whey protein 700 gr.Ne yani Türkçe sözlükmü bu kardeşim bknz syf 87-88 der gibi :) Belki küçük bir ayrıntıdır ama oraya bir tablo koymaktan aciz olan bir sistemde ben ciddiyetsizlik görürüm.Sen tablo bilgisini koy altınada o iki ürünün içerik olarak aynı olduğunu belirt.

Kısacası denetimlerin yetersiz olduğu hukuk kurallarının nasıl işlediği belli olmayan,yıllarca sucuk niyetine kanatlı hayvan tek tırnaklı etlerinin yedirildiği ülkemizde üretilen ürünlerden ziyade denetimlerin daha sıkı olduğu bir Alman ürününü ya da bilinen bir markayı seçmeyi şahsım adına daha mantıklı buluyorum.

3. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Dediklerinize bir şey söyleyemem. Normalde ankarada hukuk okuyorum öğrenci değişim programıyla Bursaya (memleketime) geldim. Ankaraya gittiğim dönemde Genrisea giriş ve araştırm yapmak isteyeceğim izin verirlerse foto da alacağım buradan paylaşırım. Bu dedikleriniz doğru ve bence bu işlem gerekli hepimiz görelim.

murathan28 bunu beğendi.
  4. mustafaensar61

mustafaensar61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    atkadaslar body lab 24whey protein tozu hakkinda ne dusunuyorsunuz bugun 2kg olanindan aldim

5. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Kaliteli ve uygun fiyatta whey istiyorsaniz MP Iron Whey tavsiye ederim KESINLIKLE topaklanma yapmiyor tadi erimis cikolatali dondurma gibi kalitesi hissettirir duzeyde simdiye kadar kullandigim en guzel whey.. dymatize iso 100, ON gold hikaye o kadar diyeyim

6. murathan28

murathan28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    MP ürünlerini açıkcası merak ediyorum ama aminoasit profilini gizli tuttukları için ürüne şüpheyle yaklaşıyorum.Bir firma AA profilini neden saklar ki bunu bir türlü anlamıyorum.

7. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Birkere dene 2. Kutuyu alacagina eminim

8. murathan28

murathan28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Elimdeki protein tozu bitmek üzere.Açıkcası İso 100 ile MP arasında gidip geliyorum.Yalnız dediğim gibi MP nin AA profilinin belli olmaması ürünü kıyaslama şansını engelliyor.Bir taraftan acaba firma ürünü diğer markalarla kıyaslanmasın diyemi acaba içeriği saklıyor diyorum.Sonuçta formülü gizli değildir yapılacak bir analiz sonucuyla istenilirse diğer firmalar tarafından öğrenilebilir.Dediğim gibi aklıma gelen tek şey acaba ürünün içeriğinin diğer ürünlerle kıyaslanmasınımı istemiyorlar.

9. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Ben iso 100 kullandim tadi baydi topaklanma yapti birdaha tovbe almam dedim. Satici mp combat compleks protein onerdi endiseli bir sekilde aldim dedigin gibi amino profili yok al gitsin dedim gercekten harika bir urundu baya hacim aldirdi. Kutu bitince gitti mp iron whey aldim onunda amino profili gizli ama bundanda cook memnunum 20-25 servis kaldi izole proteine 250-300 lira veremeyecegimden kesinlikle ayni urune devam etmeyi dusunuyorum.
    Kullandiklarim
    -universal whey
    -optimum whey
    -dymatize iso 100
    -universal animal serisinin bir protein vardi
    -amerikan pure whey
    -Ultimate prostar
    -Mp compleks
    -Mp iron whey

En memnun kaldiklarim kesinlikle sondan 2 si

murathan28 bunu beğendi.
  10. yasiryilmaz

yasiryilmaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    BamBam16 bunu beğendi.
  11. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Şuanda tr de sadece 1sitede gördüm, onlardada havale karşılığı 10tl gibi bir indirim yapmalarını rica ettim, çünkü öğrenciyim ve part time işlerden kazandığım paralarla alıyorum supplementimi zaten ödeme yaparken 5tl de banka kesintisi olucağını söyledim. Kabul etmediler kurumsal bir firma olduklarını ve kasaya ne ise o nun girmesi gerektiğini söylediler. Bende başka bir siteden Muscletech Whey Premium Plus aldım. İnşallah bu bittikten sonra yine tr ye gelirde bende o yeşil scooptan o güzel ambalajdan yararlanırım :D

12. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    memnun musun protein den ?

13. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
  14. mustafaensar61

mustafaensar61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kullanimi zor ancak performans ve tat 10

15. wholki

wholki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sa arkadaşlar.. İzole protein sparişi vericem ve bu konuda yardımınız gerekli.
    Üç ürün arasında değerlendirme yapacak olursak, fiyat farkını gözetmeksizin hangi ürünü önerirdiniz acaba ?
    1- Dymatize Iso 100 Hydrolyzed 100% Whey Protein 2275 Gr
    2- Musclepharm Combat %100 Isolate Protein 2269 Gr
    3- Nutrade Premium Isolate Protein 2100 Gr

Gözlemlediğim kadarı ile Nutrade BCAA oranı ile ve ek olarak da %15 500 dalton whey içeriği ile bir adım önde. Ürünlerin şeker, yağ ve protein oranları hemen hemen birbirlerine yakın.. Yani dikkat edilecek bir fark yok. Sadece Dymatize Hidrolize edilmiş protein içeriyor. Bu özellik de hızlı emilim ile alakalı sanırım..
    Bu konuda tavsiyelerinizi dinlemek isterim arkadaşlar.. Fiyat olarak hiç bir sıkıntı yok sadece kaliteden yanayım ve ilk kez kullanacağım için en iyisinden başlamak istiyoum.
    Boy: 1.80, Kilo:78 Yağ oranım %18. Yağ oranı düşük olan bu güzel ürünler arasında kararsız kaldım.
    Tozu kullanmak istememin sebebi 2. ayımın sonunda programımı aksatmadığım halde herhangi bir gelişim gösteremememdir. Beslenmem cok iyi değildi. Ant. hocamın tavsiyesi üzerine toz kullanmaya karar verdim.

NOT: Bu yazıyı başka bir protein tozu adı altında da yazdım. Amacım forum kirliliği yapmak değil. Denk gelen arkadaşlar rahatsız olduysa affola.

16. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    ------------
    definasyon dönemi bende izole protein almayı düşünüyorum .. açıkcası tercihim musclepharm den yana olacak ..tek nedeni servis sayısı daha fazla olduğu için .. 2. sırada dymatize var ..

günlük hayatında çok yağlı - şekerli şeyler tüketmiyorsan .. yani şuan define olmaya çalışmıyorsan .. optimum whey alabilirsin ...

wholki bunu beğendi.
  17. wholki

wholki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cvp için teşekkürler. Hocam ya oranım ortalama %17-18 civarlarında. Yani kesinlikle izole kullanmam gerektiğini düşünüyorum. Hatta 1 ay L Karnitin kullanıcam.
    Aslında bu ürünler arasında ya ve şeker oranları ile birlikte servis sayıları da aynı olduğu için bu konu hakkında şunu kullanmalıyım diyemem.
    Aklıma tek takılan husus Nutrade nin BCAA olayı %21 ve ek olarak da %15 oranında 500 Dalton izole whey içeriyor olması ile İso 100 ün de Hidrolize edilmiş İzole Whey içeriği..
    Şimdi servis sayısı protein oranları ve fiyatlarını hesaba katmazsak bu iki farklı içerikten hangisi kalite olarak bir adım öndedir bunu bilmek istiyorum açıkcası.
    Son olarak Musclepharm ı listeye aslında almazdım fakat olumlu yorumlarından dolayı listeye ekledim.

18. memrekayacik

memrekayacik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar kasım 2014'te spora başlamış 2. aydan sonra mp combat powder 1814 gramlık ürün almıştım o bitince amix monster whey 2000 gramlık almıştım. Daha sonra spora 1,5 ay ara verdim şimdi tekrar başladım fakat bu sefer çok kararsız kaldım. Bu ürünleri alırken başlangıç seviyesi için uygun olduğu söylenmişti şimdi orta düzey bi sporcu sayılırım bu durumda hangi ürünü almalıyım ?
    CFM teknolojisi ile üretildiği için Amixin karışımını daha çok seviyodum hiç topaklanma yapmıyodu fakat mpde aynı olay geçerli değildi ve topaklanma oluyodu. 1.75 boy 73 kiloyum. Hacim almak istiyorum tavsiye ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

19. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tozu protein tozudur baslangic orta ileri seviyesi yoktur whey isolate cfm daha ileri teknolojilerlw uretildigi icin bu isimleri alıyor en iyisi su an cfm dir ama gereksiz pahalidir hacim almak istiyorsan kompleks protein kullanman daha uygun Mp combat kompleks olarak cok kaliteli kullanmissin zaten onu tavsiye ederim

Yada

+++4D isolate matrix
    ++Glutamine
    +Bcaa
    İsteğe göre creatine ile iyi hacimlenme saglayabilirsin..

memrekayacik bunu beğendi.
  20. memrekayacik

memrekayacik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    mp daha önce kullandığım için benimde aklıma yatıyor. Peki hangi ürün
    Musclepharm Combat %100 Isolate Proteini incelediğimde düşük yağ ve karbonhidrat oranı dikkat çekir o ürünü mü yoksa Musclepharm Combat Powderı mı almalıyım ? Bir kaç hafta sonra creatinde alacağım o konuda da tavsiyelerinize açığım.

Sayfayı Paylaş