Protein tozları aslında gerkesiz ve zararlı mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve scr4m tarafından 9 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. acemierkan

acemierkan Yeni Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tornacı
    Yer:
    gaziantep
    --------------------------------------------------------------------------------------
    buna katılıyorum zaten yediğimiz besinleri bozdukları için özel takviyelerle uğraşıyoruz tek çözüm a.b.d. veya avrupa da olduğu gibi devletin kontrol özelliğiğnin artmasıdır.buda bana hayal gibi geliyor maalesef ülkemizde bu tür şeyler otoritelerce düzeltilmiyor kendi kendine düzelmesi bekleniyor

denetim yapması gereken insanlar düzgün denetim yapmazsa ve gıdalarla hayvanlara hormon vermenin önüne geçmezse yakında hepimiz yedikçe sağlıksız obez insanlar ülkesinde yaşıyor olucaz ve köylüler toplumun en zengin üyelerine dönüşecekler gibime geliyor.kafa_

enemy bunu beğendi.
  2. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir

scr4m arkadaşım konu zombi olmuş ama bu çok tartışılan konuyu hortlatayım madem bir kaç bişi sölemek istiyorum..kimse sana veyya bu konuyu savunan arkadaşlara supplementlerin sütten çıkmış ak kaşık olduğunu söylemiyor..sen doktora gittiğin zaman sana tedavi olsun die verdiği ilaçların bile tedavinin yanında verdiği zararlardan haberin yok sanırım en basitinden antibiyotiklerin böbreklere ne kadar zarar verdiğini alınan vitamin ilaçlarının karaciğeri ne kadar yorduğunu herkes biliyor...tabiki bu ürünlerinde yan etkisi olucaktır..ama bunun önlemekte senin elinde araştırırsan biraz bu tarz supplement kullananların bol su içtiği zaman böbrekler üstündeki yormayı veya üre miktarının yükselmesini ben şuan supplement kullanmadığım halde biliyorumki bu camiada çaylak bile değilim 7.ayımdayım...şimdi asıl yazmamdaki amaca geleyim geçen günlerde markette gezerken bebek mamaları reyonunda merak edip içeriklerine baktım ve ne göreyim bebek mamalarında whey proteini ve kazainden bahsediliyor...şimdi zararlı olan bişi olsa whey proteini neden bebeklere verilsin öyle değilmi sence neden çünkü bebeğin gelişime ihtiyacı var büyümesi lazım...anne sütünü ana öğün kabul edersek o mamalarıda ara öğün olarak görelim yani bi nevi gelişim için supplement olarak görebilirsin ama asla bi anne sütünün yerini tutamaz..zaten protein tozlarıda asla ve asla ana öğünün yerini tutmayacığını bas bas bu forumda olsun supplement sitelerinde olsun bağırıolar söylüolar...en basitinden her organımız hayati önem taşıyıor ama basitinden bi sigara gibi ciğerlere bi alkol gibi karaciğere bi kola gibi mideye zarar vermiyeceğini düşünüyorum...bir gün markete gittiğinde al bi bebek mamalarının içeriklerini incele....bende bayram sonu protein tozu + amino asit takviyesine başlıycam..uzun oldu ama bu benim fikirlerim saygılar...

3. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Scm4 sen bosa yasama guzel kardesim yahu senin derdin ne ya kullanıyorsan kullan kullanmıyorsan kullanma yok dogal besleniyormuş da eti Ülker kullanmiyormusda hangi yüzyılda yasıyorsun sen yaa yok köylü pazarları varmış da mismis nerde var göster ben ne Trabzon'da ne antalyada görmedim boyle bisey sen nerde gördün sana kimse zorla protein tozu kullan diyor mü o gösterdiğin sayfalardaki doktorların(tabi gercekten doktor iseler)hepsi senin zihniyetinle ayni ya bı mantıklı dusun kutusu 160 tl olacak tüm dünyada milyonlarca satacak ve bunun zararı olacak da ortaya çıkmayacak haber olmayacak.En basitinden kola cips hakkinda bisuru haber var dimi simdiye kadar gordugumuz ama sen protein tozu hakkinda gordun mu hic .Bak kardesim bana tanınmış bir haber sitesinde protein tozundan ölmüş,yaralanmış,zehirlenmiş,hastalanmış,zarar gormuş birini bul sana ne istersen alacağım.Koskoca yuce Google bile bulamadı kaldı ki sen bulacaksin.Senin gibi biri vardı gitti okul müdürümüze müdürüm yatarken odamizda sarj olan cep telefonlarından rahatsız oluyorum radyasyon yayiyor dedi odalar 8 kisilikti.Onun yüzünden bir kisi yüzünden sarj odası yaptılar okulun dısına sırf bir seçilmiş insan yüzünden 1000 kisiyi yaktılar gece -26 derecede hava kar kıs telefonu sarj etmek icin okulun disindaki sarj odasına gidiyorduk.Sen de zihniyet ayni ben dogal besleneceğim yok eti Ülker yemiyorum.Yeme bakalım belki bizden fazla yasarsın bı kazancın olur:p

4. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Benim ailemde biryerden duymuş bu yüzden birileri ölmüş. Kalp yapıyormuş. Bench press yaparken rotator cuff ağrısı çekiyordum. Super cissus diye bir supplement kullandım tamammen şans eseri yabancı biri önerdi ilaç gibi işe yaradı inanamıyorum bu olaydan sonra gittim n large 2 aldım. Demek işe yarıyorlarmış..

5. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Protein Tozları Parası olan adamın alabileceği malzemelerdi eskiden Lüxtü Halada öyle ancak garip garip markalar çıkalı bu lüx olmaktan çıktı

Kimine göre zararlı kimine göre zararsız ancak bana sorarsanız Vücuda %2 katkısından başka hiçbirşeyi olmayan Aromalı su dan başka hiçbirşey degil

Kareciğer olayına gelince Etkisi Sadece %15 civarında Agır ilaçlar ile birlikte kullanmama rağmen hiçbir şekilde iflas yada sıkıntı çıkarmadı(ne olacagını kim bilebilir tek bildigim şuan sorunsuz)

Zararından çok plesebo etkisi yapıp idmanlarını iyi çıkartan insanlar gördüm niye derseniz isteksiz gelen adam birden arnold gibi olacam diyip spora geliyorsa bence faydası yok.

Alkol,Cips ve diger abur cubur türevlerine baktımız zaman Pretein tozu %1 Zararlı kalır

6. ProfessionalX

ProfessionalX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Et kaç para haberiniz var mı?

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123

bence burdaki suçlu o çocuk değil o şikayetini söylemiş
    suç, o şarj odasını yurdun içine koruyucu plakalarla kalplı halde yapamayan okul idaresinindir. pekala isteseler bir şekilde yurdun içine korunaklı bir bölüm yapabilirlerdi
    konuyla alakalı değil ve eski bir mesaj ama değinmeden geçemicem

8. Arkona

Arkona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 5 gün günde 1 ölçek protein tozu kullandım(1 kutu bitirdim) ve beslenmem çok düzgündür.Geçenlerde test yaptım ve karaciğerimde bariz yağlanma oldugu ortaya cıktı.Halbuki tozdan önceki testte hiç bir şey yoktu.İster istemez toza şüpheyle yaklaşmaya başladım.

Sayfayı Paylaş