Protein Kreatin Glutamine BCAA hangi sırayla içilir ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve obscurhomme tarafından 14 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. obscurhomme

obscurhomme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba üstadlar.Aranıza yeni katıldım.İnşallah hep birlikte bu vücutları istediğimiz şekle ve görünüme sokucaz, bir erkeğin olması gerektiği gibi vücutlara sahip olucaz.

Yıllardır bir dargın bir barışık olduğum bodybuilding serüvenime tekrar başladım.2 aydır salona gidiyorum.Onun öncesinde salona gitmediğim zamanlarda şınav ve barfiks ile vücudumu diri tutuyordum.

Gelelim asıl meselemize.2 aydır antrenmanlarımı hakkıyla yapmama rağmen istediğim verimi ve gelişimi sağlayamadım.Nerdeyse 2 ay öncesinde ki gibiyim.İlk 1 ay antrenmandan yarım saat önce protein ve kreatin, sonrasında protein içtim.1 ay doldu kreatine ara verdim ve şimdi sadece önce ve sonra olarak protein içiyorum.Onun haricinde çok sağlıklı, dengeli ve protein ağırlıklı besleniyorum.Güçlendim ama kas kütlemde ve hacminde istediğim artış meydana gelmedi.Salonda konuştuğum birkaç arkadaştan "BCAA ve Glutamine kullan" tavsiyesi aldım.Bu iki supplementi önerir misiniz ? Yakın zamanda alıcam bunları ve nasıl, ne zaman ve hangi sırayla içmem gerektiğini bilmiyorum.Forumda birçok konuda herkes kendi önerilerini ve fikirlerini paylaşmış ama bir standardı yok mu bunun ?

Protein, kreatin, glutamine ve BCAA.Bu supplementleri hangi sırayla ve hangi zamanlarda içmeliyim?

Birde kafama takılan bir soru daha.Optimum Nutrition protein kullanıyorum.Bir ölçeğinde 23,9 gr protein, 5,5 gr BCAA, 4 gr Glutamine var yazıyor.BCAA ve Glutamine'de araştırdığım kadarıyla aynı oranlarda içilen supplementlermiş.Yani buna rağmen yinede BCAA ve glutamine almalımıyım.ON proteinde gerçekten bu oranlarda BCAA ve glutamine varmıdır ?

En son olarak vücudumda ki yağ oranımı azaltmak istiyorum.Göbeğim yok.1,86 boyundayım 85 kiloyum.Normalde karşıdan bakıldığında gayet fit görünüyorum ancak elimle yoklayınca karın çevremde istemediğim oranda yağ kütlesi var.Mekik çektiğim zaman sixpacklerin görünmesini engelliyor haliyle.Bu yağ oranı mı nasıl azaltıcam ?

Biraz fazla uzun oldu arkadaşlar kusuruma bakmayın.Farklı farklı konular açmaktansa hepsini bir arada yazım dedim.Hepinize şimdiden teşekkürler.İyi forumlar.

2. obscurhomme

obscurhomme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abiler yok mu yetkin biri ? Sorularıma cevap verecek bir kul ? Ölü bir forum mu burası !?

3. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yag yakmak icin sabah ac karnina 1 olcek protein alip kardio yapabilirsin, ya da agirlik antrenmanindan sonra kardio yapabilirsin.

obscurhomme bunu beğendi.
  4. obscurhomme

obscurhomme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abiler Allah razı olsun.Çok etkin, aktif ve yardım sever bir forummuş.Tüm sorularıma cevap verdiniz, yardımcı oldunuz.Daha önce hiç bu kadar aktif bir forum görmemiştim ...

5. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    obscurhomme bunu beğendi.
  6. obscurhomme

obscurhomme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler kardeşim.İngilizcem az var ancak hem çevirdim hemde kendi anlayabildiğim cümleleri analiz ettim ve genel bir bilgiye sahip oldum.Şöyleki;

Kreatin

Antrenmandan yarım saat önce ve sonra alınmalı.

Glutamine

Kesinlikle yatmadan önce ve uyanır uyanmaz alınmalı.
    Antrenmandan yarım saat sonrada alınmalı.

Protein

En önemlisi egzersiz sonrasında alınmalı.
    Yatmadan önce ve sabah uyandığında.
    Antrenmandan yarım saat önce.

Benim anladığım bunlar.Eğer bir eksiğim veya hatam varsa düzeltin lütfen.Teşekkürler ilginize.

Sayfayı Paylaş