Protein ile aminoasit arasındaki fark nedir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve arslan tarafından 27 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    ben antrenman günleri kullaniyorum üç günde bir antrenmanim var yani 1 gün antrenman 2 gün dinlenme antrenmandan önce iki tablet antrenmandan sonrada yeterli miktarda siviyla 2 tablet kullaniyorum bu kullanim idealmidir?

2. Limon

Limon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zahit
    Yer:
    İstanbul
    AA haplarının bazılarını günde 16-20 adet(her öğün 4-6) kullandıklarını yazıyordu bb forumdakiler :)(uniliver adlı hapı)
    yani 4 adet biraz az olabilir

3. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a arkadaşlar bnmde bir sorum olucak ben ilk body sporuna başladığım 1 ayken öle konuşuyoduk büyüklerimize felan soruyoduk amino asit bize faydası olurmu diye size daha erken diyolardı şu anda body sporuna başlayalı nerdeyse 5 ay olucak acaba almam uygunmudur ??

4. wather45

wather45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    we prolab amino markası nasıldır acba tawsiye edermisiniz ??

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    konu baştan aşağı bilimsel yanlışlıklarla dolu.
    Amino asit en son para harcamanız gereken işlevsiz bi supplement

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu muhteşem cümle ile biz cahil üyeleri başbaşa bırakmak yerine biraz daha geniş ve altyapısı olan cümlelerle desteklerseniz, söyledikleriniz anlam kazanır...

yoksa ben de tek cümle ile geçiştirip "sen baştan aşağı bilimsel yanlışlıklarla dolu yazmışsın" derim... ama sonuçta sıfıra sıfır elde var sıfır olur.

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    diez bunu beğendi.
  8. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hiç duymadım ve yanlış bir bilgi olduğunu düşünüyorum. lütfen kaynağına denk gelirseniz bildirin

9. himmetsevinc

himmetsevinc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Protein ve aminoasit farkı

Protein ve aminoasit konusu zaten sürekli tartışılan bir konudur. Benim bu konudaki tavsiyem günlük protein hesabı yapılmasıdır. Fitness ile uğraşıyorsanız ağırlığınızın gr olarak 2 katı civarında protein almanız gerekmektedir. Bunu en temel olarak besinler ile almaya çalışın. Alamadığınızı düşünüyorsanız protein tozuna yönelin.
    Amaç kas yapılandırmasını hızlandırmak ve kütle artışı sağlamak ise bu durumda amino lara yönelebilirsiniz. Proteini besinler yoluyla aldığınızda bununla birlikte içerdiği diğer maddeler de vücudunuza girecektir. Ayrıca proteinin kullanılamayan kısmı vücudumuzda depo olmaktadır. Örneğin bir öğünde ortalama olarak vücut 30 gr civarında proteini sentezleyerek kullanabilmektedir. Fazlası depo oluyor. Bu sebeple amaç yağsız kütle artışı ise amino asitler daha etkili olacaktır.
    Aminoasitler de temel olanlar ve temel olmayanlar olarak ikiye ayrılırlar. Temel aminoasitler vücut tarafından üretilemeyen yani dışarıdan besinler ile veya takviyeler ile alınması gerekenlerdir.
    Temel amino asitlerin 3 tanesi ise BCAA olarak adlamdırılır ki, bunların diğerlerinden farkı karaciğerde metabolize olmamalarıdır. BCAA lar (Branched Chain Amino Acids) direk kaslara gönderilirler ve kasların ihtiyaçlarını giderirler.
    Benim bu konulardaki tavsiyem günlük protein ihtiyacını beslenme ile sağlamak bunun yanında eğer kaslarımıza hacim kazandırmak istiyorsak ya BCAA içeriği yüksek olan amino asit kompleksler kullanmak, ya da direk olarak BCAA kullanmaktır. Çünkü amino asit zincirlerinden en kalitelisi olan LEUCINE bir BCAA'dır ve kas gelişimi için mükemmeldir. Amino asitler ve BCAA lar konusunda http://adrenalinebox.com/amino-asit-ve-bcaa-lar-hakkinda/ daha detaylı bilgiyi linkteki makalede yazmıştım arkadaşlar.
    Herkese iyi çalışmalar diliyorum.
    bench_O

Moonster bunu beğendi.
  10. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
  11. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri: