PROTEİNSİZ 8 aylık gelişim [aynı t-shirt]

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve onanim tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. onanim

onanim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    16 bucuk yaşımdayım 8 aydır spor yapıyorumn günlük ortalama 40 gr protein aldım
    ve sonuç;
    5 kilo aldım
    kullandığım kilolar bayağı arttı ama görüntü yok :(
    yumurtya,protein tozu sivilce yapıyo kullanamıyorum

Ekli Dosyalar:

virtus ve columbu bunu beğendi.
  2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Proteinsiz yanlış bir laf, Protein tozsuz demek istedin sanırım. Çünkü Poteinsiz kas yapılmaz zaten. :)

Gelişim açıkçası iyi değil, kilo almamışsın sanırım. 8 Ay aşırı uzun bir süre değil ancak açıkçası az bir süre de değil, kolların falan hacim olarak artmalıydı.

Ben 2.5 seneye yakın spor yapıyorum, bunun 1 senesi boşa gitti, çünkü o 1 senelik süre içerisinde hiç kilo almadım. Ne zaman ki beslenmemi düzene soktum kilo almaya başladım o zaman kas yaptım.

Sen hayatının sonuna dek spor bile yapsan eğer kilon artmıyorsa 1 gram bile kas yapamazsın, o yüzden acilen bir beslenme programı hazırlayıp düzenli olarak ayda 1-2 kilo alacak şekilde Bulk yapmalısın.

Tüm bunları senin iyiliğin için söylüyorum, çünkü emek harcıyorsun en azından karşılığını alman lazım. :)

mali67 bunu beğendi.
  3. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    Arkadaşım moral vermek isterdim ama, fotolarda da gerçek ayen beyan ortada, 8 ay aslında iyi değerlendirilip disiplini ve verimli bir antrenman süresi olarak oldukça uzun bir zaman, ancak görüyorum ki sen bu zamanı boşa harcamışsın...

2pacist, UZİKONİGRASSE ve mali67 bunu beğendi.
  4. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    zaten proteinsiz yaptıgı için bişe olmamış 40 gr nedir günde :)

5. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    40 gr proteinin yetmesi için 20 kilo civarı olman lazım

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. raquamsave

raquamsave Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    bende öğrenciyim 4 aydır yapıyorum ve 2. ayın sonuna kadar çok az geliştim görüntü olarak 0 diyebilirim bunun nedenini ilk başlarda yeni başladıgım için oldugunu sandım ama asıl yanlışım şuymuş ben az yiyip çok çalışıp yağlarımı eriterek kas yapıcagımı sandım sonraları definasyon ve bulk diye bişey oldugunu öğrendim 2 buçuk aydır düzgün bi gelişme sergiliyorum spor yapan birinin özelliklede bu sporu yapan birinin daha çok yemesi lazım benim düşüncem bu dikkat et ne kadar kazandıysan kârdır

abseto bunu beğendi.
  7. Samete354

Samete354 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İlk basladigimda 170 boy 50 kgydim suan 170 boy 56 kg oldum protein tozuda killandim ama hunde 1 olcek ictim baska protein almadim 25 gr protein aldim mesela

8. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Gunluk 130 gr protein ihtiyacimin sadece 24 gramini protein tozundan aliyorum ve 8 ayda 1.5 kutu protein tozu bitirebildim.
    Protein tozu cok onemli degil, onemli olan beslenme duzeni ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nanza, UZİKONİGRASSE ve mali67 bunu beğendi.
  9. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    8 Ayın salona verdiğin para boşa gitmiş bence beslenmeni hiçmi yapmadın

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Çokta güzel bir gelişim olduğu söylenemez açıkçası, ayrıca bu proteinsiz lafı da gereksiz o sizin için ne olarak görünüyor bilmiyorum ama sandığınız şey değil.

11. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    proteinsiz derken zannımca protein tozunu kastettin.protein tozu olmadan değil protein olmadan kas yapılmaz ikisi farklı şeyler.beslenme sağlam olmadıkdan sonra 8 ay değil 8 yılda yapsan bir işe yaramaz.bunuda kendin ispatlamışsın gunluk 40gr protein alarak.olan olmuş artık yapacak birşey yok kendine yeni bir sayfa aç beslenmeni duzenle hayırlısıyla 8 ayda kaybettiğini sağlam bir beslenme dinlenme antreman döngüsü ile halledersin.

12. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Hangisi before hangisi after fotoğrafı anlayamadım , daha yaşın çok küçük kardeşim sen eğitimine bak ne zaman liseni bitirir üniversiteye geçersin o zaman adam akıllı başlarsın üzme kendini :)

13. onanim

onanim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Abicim ben protein tozuda kullandım demek istediğim az protein tükettim beslenmem biraz kıt oldu
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Mart 2016 ---
    Lise 3 e gidiyorum şuan alanım web programcılığı staj yapcaz bu sene biraz vücutlu falan oluyum demiştim ama neyse hayırlısı :)

14. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    1 ölçek tozda 25 gr protein var geriye 15gr kalmış senin beslenme ile aldıgın.bu durumda sen hiç beslenmemişsin oluyor.yani bu iş beslenmeden olmaz sen bunu denemiş ve ispatlamış oldun kardeşim.bundan sonra bol bol beslen makrolarını ayarla özellikle protein işini emeklerin çöp olmasın.8 ay az bir zaman değil geçen zaman geri gelmiyor.

onanim bunu beğendi.
  15. onanim

onanim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    16 bucuk yaşımdayım 8 aydır spor yapıyorumn günlük ortalama 40 gr protein aldım
    ve sonuç;
    5 kilo aldım
    kullandığım kilolar bayağı arttı ama görüntü yok :(
    yumurtya,protein tozu sivilce yapıyo kullanamıyorum

SORUM OLCAK: ACABA GÜNLÜK PROTEİNİMİ VE KARBONHİDRATIMI KARŞILAMAM İÇİN KAÇ GRAM TAVUK KAÇ GR MAKARNA YEMELİYİM BU KOMBİNEYİ ÇOK SEVİYORUM O YÜZDEN BAŞKA KAAYNAKLARI ÇK KULLANMIYORUM

16. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    ağırlıklar artmış ama protein destekli beslenmediği için kaslardaki araları proteinle doldurmamışsın.proteinle dolmuş olsa böyle olmazdı.
    makarnayı protein için değilde karbonhidrat için tuketmek gerekir.protein için gunluk 500gr tavuk yesen ortalama 100gr almış olursun oda sana yeter diye düşnüüyorum.ama sürekli aynı şeylerden değilde farklı şeylerden almakda gerekir.

17. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaş ben anlamıyorum nasıl yiyemiyorsunuz ben anlam veremedim hadi diyecemki dirty bulk yaptınız yağlanma fazla olur fakat hiç yemeden az Protein alarak gelişim alamazsınız. 8 ayına yazık olmuş kesinlikle o 8 aylık süreçte en azından şekillenme dediğimiz olay olurdu ama yanlış beslenme ile bunu heba etmişsin kesinlikle bundan sonrasında beslenmeni gözden geçir.

Pink Zeppelin ve mali67 bunu beğendi.
  18. Gordon Freeman

Gordon Freeman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Hangisi şimdiki halin?

19. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim bak şimdi tamam gelişmen boşa gitmiş ancak diğer arkadaşın dediği gibi ileriye sarkıtma sonra yaparım deme şimdi çok az gelişme olabilir yok denecek kadar bile az olabilir. Ama bu seni motive edecektir. Daha dzgün bir şekilde beslenmeye çalış. Benim beslenmem günlük 10 lira birşeye mal oluyor senin maddi durumunu bilmiyorum ama devam etmelisin elinden geldiği kadarıyla

20. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Daha çok gençsin diyeceğim ama, genç bile sayılmazsın, bildiğin küçüksün. Vücut geliştirme olgusu da öyle kısa süreli bir olgu değil, hayatın amacı yapmadan, bir 'araç' olarak ömür boyu yaşamında olması gereken bir etken sadece. Neyse, bu işte randıman almak için gerçekten pişmiş olmak veya çok iyi pişmiş birinin önüne çıkmış olman gerekir. Sende yavaş yavaş pişiyorsun işte, çalışma - beslenme - uyku tam olmadan olmaz, tripodun bir ayağını koparsan ayakta kalır mı?! Kasların resmen bağırıyor ' besle beni ' diye, protein tozu vs. kullanman şart değil, ama yeterli beslenmen şart, en azından günde 80 - 90 gr proteini toparlaman lazım, en az 250 - 300 gr adam gibi karbonhidrat alman lazım, vitaminler mineraller yağlar, hepsi bir bütün ve birbirini tetikleyen unsurlar. Uzun lafın kısası, araştır, öğren ve yeterli beslen. Son olarak, sakın olumsuzluğa kapılma. Önünde uzun bir hayat var, uzun bir gençlik var. Farkındalığa erken başladığın için kendini ' şanslı ' saymalısın

Sayfayı Paylaş