Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmam lazim

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve samettuna1525 tarafından 2 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. samettuna1525

samettuna1525 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle selamün aleyküm ben 17 yaş 185 boy 95 kiloyum kiloyu son zamanlar aldım hızlı alır hızlı kilo veririm kilo vermek sorun deyil.Futbola yeteneyim var 10 üzerinden kendime 6 veririm kendimi geliştirmek istiyorum bir takımda şu an oynamıyorum sağ bek ve stoper oynuyorum markajım iyidir toplara mükemmel ayak korum kiloma göre iyi koşarım sert şut çekerim ortam nokta atışı pasım çok kötü takım oyununa ayak uyduramam benim eksiklerimi geliştirmem için bir antreman programı çıkarsanız 2-3 saat idman yapabilirim 90 dakika çıkaracak güce sahibim bir takimda futbolculuğa başlayıp profesyonel futbolcu olmak istiyorum yardım edin ne yapmam gerekli öneriler verin hocalarım kayseride oturuyorum biligili birisi birde takım bulabilirmi
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Haziran 2020 ---
    İletişim için Instagram samettuna1515 bilgili bir hoca yada abi lerden ricam iletişime geçip bana yardım etsinler

Son düzenleme: 2 Haziran 2020
  2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Kardeşim hevesini kırmak gibi olmasın da bu memlekette topçu olmak istiyorsan kallavi, sağlam bir torpil bulacan. Başka türlü istediğin kadar yetenekli ol çok zor.

afka9 ve NeverEnough bunu beğendi.
  3. samettuna1525

samettuna1525 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim ona kalsa herkes istiyor ama az kişi futbolcu olur Türkiye'de olamassin diye bir şey yok bak yeteneyi olan insan sayısı 50000 her yıl bu böyle 10000 i bir takimda oynuyor ama yerel amatör takımlar bunların 1050 si elit ligere çıkıyor Galatasaray u17 süper ligi gibi büyüyünce bunların 1000 i 3,2,1 süper L de oynuyolar ve yalnızca milli takıma 30 kişi seçiliyor yani yetenek çalışma azim güven bunlar olan kazanıyor bende hepsi var ama nasıl çalişacağimi bilmiyorum ona yardım edecek biri lazım bana

4. majesty7

majesty7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum sen kimsenin yazdığı mesaja bakma. İstediğin kadar torpilin olsun yetenek yoksa bu iş olmaz zaten. Eğer cidden başlamayı düşünüyosan en kısa zamanda sana yakın olan kulüleri tek tek aramaya başlayıp denemeye gitmek istediğini söyle. Zaten hepsi kabul eder. Kimse kalkıp benim takımım tam denemeye oyuncu almıyorum demez. Bak sana bi örnek vereyim. Bende futbol oynuyordum 10 lu yaşlarda sonrasında okul falan derken bıraktım. Lise 3 e geçeceğim yıl yazın bi kulüpte denemeye çıktım. O sırada U17 de oynayabiliyordum antremana çıktığım takımda u17 takımıydı. Oradaki hoca beni beğenmedi anca gelip 1 sene antreman yapman lazım sonraki seneye oynarsın dedi bende orayı bıraktım. Aradan 2 ay geçti bu sefer bi arkadaşımın gittiği kulübe denemeye gittim U19 takımına. Kulüp istanbulda U19 1. ligindeydi üstelik. Burada sezon başlamadan 1 ay çıktım antremana adamlar beğendi lisansımı çıkardı. Üstelik sezonun yarısındaki maçlardada ilk 11 başladım. Bu sektör biraz enteresan işliyor kimsenin önüne geçmesine izin verme bir takım olmassa diğeri olur keyfine bak. Çalışmayı asla bırakma. Sporla eş zamanlı salona yazıl. Güç antremanı yap. Boyun stopere göre iyi. Ben oynadığım zamanlarda amatör ligdeki stoperlerin ortalama boyu 1.80 civarıydı. Kiloyu azaltıp güçlü olmaya bak. Bir de antremansız olarak 90 dakika oynarım falan deme. O işler öyle olmuyor. Maç kondisyonunu yakalayabilmek için en az 2-3 ay antreman gerekiyor. Zaten amatör kulüplerin diğer kulüplerle bağlantısı iyidir. Eğer takımda iyi bi konum yakalarsan önün açılır. Disiplinli çalışıp dediğin gibi yetenekliysen Bal da falan oynarsın 2 seneye. Ama dediğim gibi tek yol çalışmaktan geçiyor. Oynadığım dönemde hayatımda gördüğüm en yetenekli çocuk bizim takımdaydı. Beşiktaştan dönmüş çalışmıyor hırsı falan yok diye. En kötü 2.ligde oynayabilicek yeteneği olan çocuk o sene futbolu bıraktı.

Sayfayı Paylaş