Pre Workout için Osmanlı Kahvesi?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Samet Demir tarafından 14 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Samet Demir

Samet Demir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Selamlar arkadaşlar.

Bildiğiniz üzere kahve ürünleri pre workout ve termojenik yağ yakıcı olarak kullanılabiliyor. Şekersiz türk kahvesi içiyorum fakat hiç haz almıyorum bunu sürekliliğe bindireceğim için ileride düzelebileceğini düşünüyorum. Fakat denemek için Osmanlı Kahvesi aldım. İçeriği aşağıdakilerdir. Tadı da oldukça güzel. Sizce türk kahvesi yerine kullanılabilir mi? Teşekkürler.

1-Yemen kahvesi :
    Dünyanın en kaliteli kahvelerinden biridir.

2-Keçiboynuzu :

A, B ve E vitaminleri ile bol miktarda potasyum, kalsiyum ve fosfor içerir. Keçiboynuzu ve pekmezi yüksek besin değeri ile özellikle zayıflık çekenlere ve gelişim çağındaki çocuklara oldukça faydalı bir besindir.

3-Krema :

Kolesterolü düşürür. Göğüs kanseri riskini azaltır. Nefesi açar. Kemikleri güçlendirir. Selüloit gibi cilt sorunlarına karşı etkilidir. Yüksek tansiyonu, Pankreas kanserini ve Kalp rahatsızlıklarını büyük oranda önler. Bağırsakları düzenler ve depresyona karşı etkilidir.

4-Çikolata :

Çikolatanın Faydaları Çikolata her ne kadar içerisinde bol kalori barındıran bir şekerleme türü olsa da diğer yapay şekerlemelere göre çok daha faydalı ve insan vücudunun ihtiyaç duyduğu maddeleri karşılayan bir yapıya sahip. Amerika kıtasında kakaonun bulunuşundan beri eski dünyada da büyük popülarite yakalayan çikolatanın elbette bu popülerliği boşa değil.

5-Damla Sakızı :

Latince adı Pistacia lentiscus (kabaca çiğnenen yemiş) olan sakız ağacı ülkemizde Batı Anadolu bölgesinde yetişir. Akdeniz bitkisidir. Sumak ve Antep Fıstığı ağaçlarıyla aynı ailedendir. Sakız Adası adını bu ağaçtan alır. Adanın en büyük özelliği, tabiatının bu Sakız ağacının yetişebilmesi için mükemmel olmasıdır.Balgam sökücü, diş eti kuvvetlendirme, ağız kokusu giderme gibi sağlık için kullanıldığı gibi yapıştırıcı, cila ve parfüm yapımı için sanayide de kullanılır. Yiyecek olara tatlı, muhallebi, sütlaç, sakız, Türk kahvesi ile kullanıldığı gibi rakı (mastika) yapımında da kullanılır. Sakız, mide ülseri ve kanserine yol açan bir çeşit bakteri olan Helicobacter pylori’ye karşı oldukça etkilidir. Mide kanaması, mide kanseri gibi rahatsızlıklarda tedavi edici özelliği tıp dünyasında kabul görür. Sakız ağacı oldukça zor koşullarda ve belli tek bir ekolojik ortamda yetişebilmektedir. Reçinesini tam performansıyla vermesi için dikildiğinden itibaren 8 yıl geçmesi gerekir. Ülkemizde sayıları hızla azalan Sakız ağaçları artık korunmaya muhtaç hale gelmiştir. Yunanistan’ın Sakız Adası’nda özenle korunan ağaçlardan elde edilen sakız ise hemen tüm dünyaya ihraç edilmektedir.

6-Melengiç :

Menengiçin faydaları arasında iltihap giderici etkisinden söz etmek gerekmektedir. Menengiçin faydaları arasında yer alan iltihap giderici etkisinden faydalanmak için, menengiçin tohumlarının yenmesi önerilmektedir. Menengiçin faydaları arasında mide rahatsızlıklarının giderilmesinden söz etmekle birlikte, mide rahatsızlıklarını gidermek için bıttım sakızının çiğnenmesi gerektiği belirtilmektedir.

7-Salep :

Göğsü yumuşatır, öksürük ve bronşitte faydalıdır. Kabızlığı giderir. Basur memelerinde faydalıdır. Zihni çalışma gücünü artırır. Kalbi kuvvetlendirir. Aybaşı kanamalarının düzenli olmasını sağlar. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. Vücudun ısınmasını sağlar. Cinsel gücü artırır.

8- Kakule :

Uzun yıllardır Hindistan’da, Orta Doğu’da ve çeşitli Arap ülkelerinde kullanılan bu enfes tada sahip bitkinin sağlık açısından faydaları üzerinde durulması gereken bir konudur. Çağımızın hastalığı olan kanser için faydası bulunan bu şifalı bitki, kanser hücreleriyle savaşarak sağlıklı hücrelerin sayısının artmasını sağlayarak bir nevi kanseri önlenmesinde modern tıbba destek niteliğindedir.

orlando0632 bunu beğendi.
  2. Samet Demir

Samet Demir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Yardımcı olacak yok mu arkadaşlar ?

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Genelde yüksek kafein içeren herhangi bir içecek tavsiye ediliyor diye biliyorum ki buna en iyi örnek olarak 2 tatlı kaşığı sade Nescafe yada yeşil çay veriliyor.
    Ben şahsen aromalı kahveleri sevmediğimden bu Osmanlıyı içemiyorum.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

respect2us.23 bunu beğendi.
  4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Eğer uygun miktarda kafein içeriyorsa osmanlı kahvesi de kullanabilirsin. Ancak kafein miktarının türk kahvesine oranla düşük olacağını düşünüyorum.

5. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Krema ? Krema ile yazdıkların saçmalık. Bunun dışında kahve genel olarak güzel bir preworkout çeşidi. İster Türk kahvesi olarak iç, ister başka bir çeşit hatta istersen direk tozu direk kaşıkla. Neskafeden pek hoşlanmıyorum çünkü hazır kahveler, kahve çekirdeklerinin kaliteli kısımları işlenip kullanıldıktan sonra arta kalan değersiz metaryallerden üretiliyor. Menengiç, çedene, keçiboynuzu, tarçın, salep vs diğer baharatlar da güzel sonuçlar verir. Çikolata konusunda ise çekimserim, beni daha fazla yemeye çektiği için pek tercih etmiyorum.

Bu arada Osmanlı kahvesi dediğin ne ola ki ?

6. Samet Demir

Samet Demir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    @zenginuyak ben yazmadım hocam firmanın kendi sitesinde yazanları ekledim direk

Sayfayı Paylaş