Pre workout ürünü ve astım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tengri Biz Menen tarafından 20 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Bir haftadır pre workout kullanmaya başladım. Big Joy'un Predator adlı ürününü kullanıyorum. Yarım ölçek almama karşın çok etkili olduğunu söylemeliyim.

Eşim de bu spora merak salmaya başladı. Spor salonuna akşamları birlikte gidiyoruz. Haftada beş gün antrenman yapmaktayız. Gayte de iyi gidiyor, aynı zamanda eğleniyoruz. Eşimin zaten yıllar öncesinde spor geçmişi var. Kickboks ile uzun yıllar uğraşmış biri (üniversite yıllarında, yaklaşık yirmi yıl öncesinde).

Eşimde aynı zamanda alerjik astım var. Eşim diyabet adayı bu arada. Diyabet aileden gelme, kalıtımsal. Alerjik astımla ilgili olarak bazı gıdalara alerjisi var (soya, kuru fasülye, çiğ soğan ve çiğ sarımsak), nikotin alerjisi var, hayvan tüyüne alerjisi var, toz alerjisi var. Bunlar, dikkatli olduğumuz için hayatımızı olumsuz anlamda pek fazla etkilemiyor.

Sorum şu: Kullandığım pre workout ürününü (Big Joy Predator) eşim de kullanabilir mi sizce? Yani bayanlar kullanabilir mi bilmiyorum. Alerjik durumları veya diyabet gibi durumları tetikler mi, onu da bilmiyorum. İnternette epey bir bakındım, bir bilgi edinemedim. Burada sormaya karar verdim.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba,

Öncelikle pre-workut ürünleri bayanlarda kullanabilir. Bunda bir sakınca yoktur.
    Alerjik astım ve diyabet için ise, doktorunuza danışmanız, en iyi tercih olacaktır .Giderken supplement factside yanınızda götürebilirsiniz.

Ayrıca pre-workut ürün için bu riske girmeye değer mi ? Şahsen değmez. Zaten belirli bir süre sonra doz arttırmak gerekecek. Onun yerine doğal.yollarla ( kaffein gibi ) bu etkiler sağlanabilir

Tengri Biz Menen bunu beğendi.
  3. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Teşekkür ederim. Doktora danışmak aklıma geldi aslında ama doktorların çoğu (tanıdığım doktorların hemen hemen hepsi) supplementler konusunda önyargılılar. Anaboliklerle aynı şey sanıyorlar.

Sayfayı Paylaş