Powertec

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve madman tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
  2. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
  3. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Memlekette kalifiye ara eleman yok.
    Teknik lise mezunu bu işi profesyonel yapan yok.

Hepsi usta çırak yöntemiyle öğrenmiş, sadece tektip iş yapan çoğu kalın kafalı (gerçek bu) adamlar var.

Kendi bildiklerini okurlar, çok fazla ücrette isterler..

Çok nadir, laf anlayan kişiler var... onlarında elinde bazı malzemeler yok.

Pasifik spor Marcy markanın bir modelini pasifik sm 600 ismiyle kendi üretiyor.

Fakat 2 fotoğraf koymuş oda çok anlaşılmıyor.
    Sipariş verdikten sonra üretip gönderiyorlar...
    Birkaç foto için rica ettim. Koymadılar..
    Elinize geçtikten sonra o fotoğraftaki gibi olup olmadığını nerden bileyim.

maalesef bizde paraya odaklı, kaliteyi tınlamayan insanımız...

Esasen spor malzemelerinin bu yönü çok eksik.

Geçenlerde bir spor malzemesi üreticisine mesaj gönderdim.
    Bu tip aletleri kaliteli ve seri üretim için teklif sundum cevap gelmedi.

Şu anda en iyi alet yurt dışından direk getiren (ama pahalıya mal olan) bazı siteler var, şimdi aklımda değil arama motorundan bulabilirsiniz.

Bu alanda büyük eksiklik var...
    Biri el atsa... çok para kazanır bence...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:51 ----------

En yakın bu sitede...

http://www.e-finspor.com/vucut-gelistirme/agirlik-calisma-istasyonlari

4. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    bu tarz bi aleti talep eden de çok yoktur ki burada satılsın.
    Spor salonları satış yapan yerlerde olabilir.

5. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Çok...

Alınık Marcy model ilanları çok fazla.

voit, adler gibi şeyler basit şeyler ucuz ama güven vermiyor, kullanışlı değil... tercih edilmiyor...

Alma ihtiyacınız olup araştırmış olsaydınız ilanların fazla olduğunu görmüş olurdunuz...

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığınız buna birleştirildi.başlık açmadan önce arama yapınız ve kuralları okuyunuz.

7. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    oha 100 kg le bench press mi yapıyosun ben daha 20 kg le zor yapıyorum :D

8. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu bitireyim yapmaya yardim ederim. resimi okumayi bilen usta bulman gerek. buldugun zaman parcalarin bukulme acilari bile var.bugun bukme isleriyle ugrastim adamlara teknik resmi gosteriyorum okumuyorlar anlatiyorum anlamiyorlar egrilik capi dedim anlayan cikmadi sinirlendim. en sonunda bir yer buldum pahali ama isi iyi anliyorlar. 2 gun en fazla sonra tamam makina. :) bazi yerlerini sevmiyordum (bench press oturdugum yerin acisi yanlis (bel bosta)ve oturma yeri kisa bunun gibi birkac yanlis var onlari da duzeltmis olduk)

tamam. ozurdilerim
    16 yasindan 28 yasindayim 12 yil . 6. sette kac kullandigimi soylemeyim kafa_

ben yapmaya basladim malzemeleri aldik bugun sabah 1 2 gune bitmisini burdan resim yollarim. almanyadan getirmeye calisinca gumruk ve nakliye cok fazla tutuyor. bu normalde 1000 euro civari = 2200-2300 tl.

9. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    bu işin toplam maliyetinide yazarmısın.

10. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    yazarim aldikca yaptikca adim adim yaziyorum benim resimler olan post ta.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:58 ----------

tamam.burda adim adim yazarim.
    Mesaji degistiremiyorum 15dakikagecmis. yeni mesaj yazdim
    malzemeler borular [50X50 2mm(genel govde) ve 60X60 2mm (tasiyicilar) 40X40 , vs U lama da kullandim ama onlari boy almadim cikma parca kullandim agirlik tasimiyacak yerler onlar] , vidalar, pim, makara, dosemeciler(guzel malzeme fiyat biraz tuttu). maliyet: toplam 425 tl
    islemler [bukme vs] (biraz pahali ama tek isi yapacagina guvendigim ve yapan yer) maliyet 70 tl
    dayimin arkadasinin atolyesini kullaniyoruz babamla torna matkap kaynak islerini kendimiz yapiyoruz. maliyet: cay parasi :) 200-300tl civari tutabilir demirci yapacaksa.(tahmin bilmiyorum)
    eve tasima icin anlastim maliyet: 50 tl
    boya: ne yapacagima kara veremedim firin ya da normal boya bilmiyorum bitince dusunurum.
    ARA TOPLAM425+70+50=545tl
    agirliklar icin dokum demir iyi degildir saglam degildir.gemi saci super tabi iyi bir cnc bulmak gerek :) (kalitesine gore ama dokum demiri elden yere atamazsin kirilir). http://www.acametal.com.tr/page.php?ID=24 burdan fiyat almaya calisiyorum benim isimi 25mm/30mm ya da en fazla 35 mm isimi gorur (25 en iyisi=kayip az olur.)bunlara kromaj iyi olur.
    tahminim 1000 tl icinde kalacak +200kg dahil.
    yarin tamamen bitmis olacak boya haric.

Son düzenleme: 26 Haziran 2012
  11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Merakla bekliyorum. Hangi aleti yapacaksın bilmiyorum ama 1200 tl iyi bir fiyat bence.

12. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle fırın boya yaptır ne dökülür nede atar tahmini fırın boya için 100 tl alırlar.
    kauçuk ağırlık niye almıyorsun ? ben aldım hem tutma yerleri var zeminede zarar vermez.

13. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    kaucuk kapli agirlik sordum fakat voit set var 60kg icin 400tl para istiyorlar bu fiyata cok fazla[200kg~1300tl bu sacmalik olmaz boyle sey.]. 1 tabakadan 200 -250kg agirlik cikar bunun cikmalari da var cok daha ucuza geliyor (kromaja girecek zaten eski olmasi onemli degil)(agirlik cikarip takmak bazen antremani olduruyor herzaman da parner yok) cnc de buna delik delinip kenarlar yuvarlanir isini bilen bir yerde 1 saatlik is :) kac isterler onu da bilmiyorum ama tahminim 200-300 iscilik isterler(aslinda bu is basit ama cncler anladigim kadariyla pahali cnc olmasi sart degil bu duz tornada da olur 20-25 max 30mm lik tabaka sonucta olmazsa oyle yaparim )

Alet:650 tl (disaridan iscilik alacaksiniz demirciden onu da ekleyin buna)
    alet burda resimini verdiklerimin 2 si de degil bundan yillar once bu markada Multistation Home Gym WB-MS in yapisi boyle degildi.(bence simdikinden cok daha iyi) 200 pound agirlikla geliyordu 90-95 kg gibi birsey. internetten arattim ama eskisinin resmi yok yenisi var sadece,

14. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    bende cnc yim eğer kiloların hepsi aynı olursa problem yok 2,5 kg ,5kg 10kg ,20kg arası setleri yaptırcam dersen cnc tornada üç dört saat sürer.
    cnc tornanın saati İzmirde 30 tl sen az iş vercehin için biraz daha pahalı olur 200 tl işçilik isterler.
    iş ünivarsal tornadada olur fiyat konusunda yine 200tl isterler cnc tornaya yaptır daha iyi olur
    radüsler ve yüzey kalitesi.

15. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    evet aynen oyle dedigin gibi oldu 25mm/30mmlik cikma plakalar kullandim 20kg/15kg/10kg/5kg/3kg/1.5kg lik plakalar cikarttik (tam degil ornegin 20 biraz daha az hesaplarken ortasini delecegimiz hesaba katmamisim kafam duruyor bazan) toplam agirlik olarak 260kg net agirlik cikti. barlari aldim yapmadim daha ucuza geliyor ve daha guze :). 260kg agirlik+kromaj+cnc toplam 450tl tuttu(cnc 150tl arkadas isi ama baskasi 200istedi).
    durum: alet yarin boya olacak.agirliklar bitti kromaj dan yarin alacagiz.
    alet+260kg agirlik toplam 1100 tl toplama cikmis oldu. (baskasi yapacaksa 200-300 iscilik de eklemeli cogu isi biz yaptik :))(agirliklari ve aleti satmistim yaparak kara bile gectim :) )
    boyadan ciksin foto ekleyecegim umarim yarin olur olmazsa oteki gun. is sandigimdan uzun surdu ben simdi bench_O yaparim diyordum olmadi.

Son düzenleme: 28 Haziran 2012
    kerimagil bunu beğendi.
  16. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Merakla bekliyorum....

17. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    toplam maliyet 1100tl. Fazladan alinan malzemeler 2bar,4 dumbell,1ez, 12 agirlik klipsi , 2 kemer(agirlik-bel) , cekme zinciri , cekme halati. kendi agirliklarim kromajda(2 gundur kromajda ne kromaj yaparlarmis ) takildi kuzeninkilerle idare ediyorum :) agirliklar gelsin yeni resim eklerim . yorgunluktan unutmusum bunu yollamayi aklima gelmedi dogrusu. :)

aspirin bunu beğendi.
  18. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    güzel olmuş tebrikler resmini yollarmısın bende bu makinadan yapmak istiyorum.

Son düzenleme: 30 Haziran 2012
  19. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    istanbulda isen beraber gezeriz gidilecek yerleri ogrendim :) biraz cok gezdim bulmak icin ama oldu. yardim ederim.

20. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    sağol İzmirdeyim malzeme sıkıntısı olmaz elimde resim ve ölçü olduktan sonra yaparım hatta bazı eksik olan hareketleride ekleyebilirim.

Sayfayı Paylaş