Powerlifting ve Boy, Kilo

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve drakex4141 tarafından 30 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. drakex4141

drakex4141 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba uzun süredir bodybuilding ile ilgileniyordum lakin antrenmanlar bir yerden sonra sıkmaya başladı bunun yanında beslenmeye de bütçe ayırmakta sorunlar çektim bir öğrenci olarak. Bu arada ön bilgi vermek gerekirse; 1.60 boyunda 54-55 kg civarında bir kardeşinizim. Birden aklıma acaba Powerlifting'e mi başlasam diye bir fikir geldi. Halter'den pay biçerek boyum da kısa avantaj olur belki diye düşündüm ama sanırım powerlifting'de durum böyle değil. İlk sorum şu; Powerlifting'de eğer varsa(halter de kısa boy avantajı gibi)avantajlı olma durumu var mı? İkinci sorum ise kilo ve kaldıırlan ağırlık arasındaki bağ. Şimdi insanların cüssesi arttıkça daha ağır kaldırıyorlar örneğin 60 kg veya 65kg olan birisinin maksimum kaldırabileceği ağırlık ne kadardır ortamala olarak? Yani bunu sormamdaki amaç belki yarın öbürgün yarışmalara katılmayı düşünmem. İlginiz için çok teşekkür ederim.
    Sporla kalın :)

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Powerliftinge geçtiğinde protein ihtiyacın düşmeyecek, daha masrafsız olmayacak

3. drakex4141

drakex4141 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Doğrudur her sporda olduğu gibi powerlifting'de de beslenme çok önemli. Lakin gel gelelim Bodybuilding ile arasında bana kalırsa baya bir fark var beslenme konusunda. Bana kalırsa bir kere sporun amacı farklı biri podyumda vücut gösterisi yapmak biriyse kazanılan gücü sergilemek. Podyumda parça parça olarak çıkabilmek için binlerce lira harcanıyor ki ben bu işi meslek olarak yapmayı da düşünmüyorum ben zaten yazılım geliştirciyim yalnızca hobi olarak bu sporlara ilgim var. O yüzden binlerce lira harcamak bana değişik geliyor. Bodybuilding'in beslenme programı da powerlifting'e göre daha sıkı bence.

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    naim Süleymanoğlu gibiysen bench press te 200 kiloyu bile vurursun zamanla.:) Onun da kilosu az dı ama kaldırma gücü fazla idi. Bence model olarak kendinize naim'i alabilirsiniz. Ne kadar uç bir örnek te olsa. Demek ki o kilolara ulaşabiliyormuş dedirtiyor insana.

zRedDragon bunu beğendi.
  5. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Rahmetli naim kütlesinin 3 katını kaldırarak rekor kırmıştı. oradan pay biç kendine

Sayfayı Paylaş