Powerlifting Türkiye Şampiyonası

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Fırat Balkaya tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Herkese Merhaba,

Yarışmadan epey görüntü var. Çok fazla video gelecek. Hepsini buraya koyuyor olacağım. İlkini yayınlıyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum,
    Sevgiler ve saygılar.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Şubat 2017 ---
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Şubat 2017 ---
    Bir dönem koçluğunu yaptığım 20 yaşındaki genç yetenek (yaratık) Cenk Koçak ve çok iyi arkadaşlarım olan youtuberlar Beytullah ve Güray'dan Beytullah'ın kapışması. Güzel video oldu, motivasyon arayanlar buraya!

Doğukan1226, mevsres, mehmet2576 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    3 dk çok kısa ama paylaşım için teşekkürler
    benchin arkasındaki hakem karar vermekte zorlanıyor diğer hakeme bakıyor o ne karar veriyor diye
    bu powerlifting yarışmalarındaki hakemlerde hep tuhafıma gitmiştir iyice yayılıyorlar sandalyeye,önlerine bir sehpa çay falanda koyulması lazım
    squat yaparken yanlara gene cılız kişiler destekçi olarak atanmış furkanın instagram hesabında gördüm
    buda hep garibime gitmiştir neredeyse bütün powerlifting yarışmalarında squat için yanlarda bulunan yardımcılar genellikle hiç sporla alakası olmayan kişiler seçiliyor
    bu özellikle mi yapılıyor barın altında kalsın heyecan olsun diye ?

3. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Orada o hakemler 12-13 saat oturdular, çok katılım vardı ve uzun sürdü. Ayrıca hakemlik ben de yaptım o yarışmada, sandalyeler öyle rahatsız ki bir süre sonra o pozisyon alınıyor. Başka yarışmalarda gördüysen eğer oradaki hakemler çok üst düzey sporcular oldukları için biraz tripteler.

Yardımcı kişiler zayıf görünseler de belki bir yılda tak çıkar yaptığımız totali yaptılar orada. Yarışmanın asıl şampiyonu onlar. Yardım eden kişinin kaslı olması ise hiç bi şeye yaramıyor. IPF gibi federasyonlarda koskocaman powerlifterlar da kurtaramayınca kurtaramıyor. Sporun en büyük riski zaten bu, bu sebeple de olimpik olması çok zor.

Pek çok federasyonda gayet alakalı kişiler seçiliyor ama Türkiye'de spor yeni yeni büyüyor, bu da zamanla oturacaktır.

zzzxxz ve berkay7743 bunu beğendi.
  4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Herhangi bir hareketi yaparken örneğin Bench Press yaptığımızda arkadaşımızın tek bir parmağı ile bara azıcık destek vermesi bile ciddi bir fark yaratıyor, altında kaldığın ağırlıktan kurtulmanı sağlıyor, o yüzden yanda duranların kaslı olması çok gerekli bir şey değil. :D

Şampiyona gerçekten güzelmiş, geçen senelerden yayınladığınız videolara bakarsak şimdiki atmosfer falan daha iyi, uzun videoları izlemek isterim.

Tabi çok fazla şey de beklememek lazım, Türkiye gibi Powerlifting kültürüne sahip olmayan bir ülkede bence çok tatmin edici bir organizasyon, İPF, WRP gibi bir turnuva beklememek lazım.

Son düzenleme: 1 Şubat 2017
    Fırat Balkaya, byarif06 ve berkay7743 bunu beğendi.
  5. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Bu videoda o an direkt gördüğümüz eksikleri, iyi ve kötü yanları eleştirdik. Organizasyonun bir parçası olarak, yapılanların elbet farkındayım. İyisiyle kötüsü ile bir yarışmayı daha atlattık, bunlar da benim ve Güray'ın yorumları

--- Mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2017 ---
    Bu da merak edenlere videonun devamı. Güray'ın kanalı da iyidir, takipleyin!

Beraber iptal edilmesinin üzerine üzüldüğümüzden POWERCURL yarışması yaptık. Hahahahahhaah.

6. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Videodaki suan ki haliniz mi hocam?

7. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    gürayda ne genetik var be kollara bak helal olsun :D
    15 yaşımda olsaydım böyle düşünürdüm
    bu arada sizin yaptığınız power curl değil power curlde hareketten çalarak yapılıyor sizin yaptığınız neredeyse nizami gibi

8. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Evet şu an 78-80kg dolaylarındayım.

9. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    ilk tanidigim video yu actim ve suan ki videoyu. Cok iyi gorunuyorsun :) tebrikler

Fırat Balkaya bunu beğendi.
  10. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Çok teşekkür ederim. Amacım da bu idi zaten. Youtube'da içerik sunmaya başlayınca fiziğimle çok yargılandım, umrumda da değildi ama insanlara istersem ve bir güç sporcusu da isterse gayet iyi görünebilir fikrini aşılamaya çalıştım. Bu proje biraz aç kalmama neden oldu ama başarılı oldu bence :)
    Tekrardan sağol!

sergen turaman ve Zizxy bunu beğendi.
  11. cnrtrn

cnrtrn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Uzun başka video yok mu yarışmaya dair kaç gün belki paylaştılar paylaşacaklar diye bekliyoruz hala.
    Talha'nın instagramda canlı yayın bir ara açıldı, dışarı çıkmak zorunda olduğum için izleyemedim.
    Dört gözle bekliyoruz Fırat :) paylaşın şu diğer videoları sporcuları ya da sizin ekibin kritiğini yapın,form analiz yapın öğrenelim, bizden esirgemeyin.

Fırat Balkaya bunu beğendi.
  12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    HAHa aç kalmama neden olduga kadar ciddi okuyordum abi :Dabi instadam sormuştum görmemiştin ama burdanda sorayım kaç kalori deficittesin?baya abs ler falan çıkmaya başlamış

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Kac kg kaldirdi bu videoda

14. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    buradan göründüğü kadarıyla ikiside 190 kg deniyor

15. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    190kaldıramadı

16. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Makine Talha!

--- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2017 ---
    Bu da şampiyonanın en popülerleşen ismi Cenk hakkında ilk yorum videom

17. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    ilaçlı ve ilaçsız diye kategori edilse belki ben bile katılırdım ancak ilaçlı insanlarla yarışmak bence saçma olur
    drug test yapılan yarışamaların çoğunda 140 150 kiloluk adamlar 200 kilo benchi zor yapıyor hatta yaşar küçük abinin katıldığı bir yarışmada dünya rekoru kendi kilosunda 210 kiloymuş
    dolayısıyla ilaçsız biri belkide dünya rekorunu kıracağı bir ağırlığın altına girmesine rağmen bu yarışmada derece yapamayadabilir haksızlık
    şimdi bu genç arkadaşların doğal yollarla bu ağırlıkları basabilmeleri gerçekten mümkün değil 20 yıl doğal uğraşan adamlar bu rakamları zor yapıyor bu gençler işin ehli demekki

18. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Drug test ilaç kullanımını engelleyen bir şey değil. Olimpiyatlarda en uçuk dozlarda kullanıldığı halde testlerden geçiyor insanlar. Kimse Ussain Bolt'un o hıza doğal ulaştığını söyleyemez heralde... Her neyse. Drug test atlatılabilen bir şey, bir limit koyuyor tabii ki ama çok az. Testsiz federasyonlar ve tek testli federasyon IPF'in rekor anlamında rakamları ciddi farklılıklar göstermiyor. Powerlifting yarışmaları birileriyle yarışıp kazanmak için değil zaten. O kafa ile gelen herkes işin sonunda ağlıyor yalnızca. Kendi rekorlarını egale etmeye gelenlerse güzel vakit geçirirken diğer insanlara odaklanıp stres yapmadıkları için ödül dahi alıyorlar (bkz. Talha). 140-150 kg. olup 200 bench zor yapan adamlar da ilaçlı ayrıca. Ve bence biraz da beceriksizler. Ben hiç ilaç almayıp 4.yılımda 140 bench yapıyorsam 78 kg civarında, onlar biraz yanlış sularda kanımca.

Ben şahsen Cenk ile yarışmaktan memnun olurum. Ödülleri alması umrumda olmaz. Ben orda Cenk'in sırtına vurabiliyorsam, ona gazlamak için bağırabiliyorsam ve günün sonunda rakamlarımı da arttırdıysam zaten şampiyonum. Birilerine madalya göstermek, instagrama fotoğraf koymak falan içinse tabii yarışmak o başka.

oviedo bunu beğendi.
  19. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    test olsa zaten ilaçlı olan kişiler yarışmaya katılmak istemez olimpiyat müsabakası değil sonuçta, katılanlar içinde yakalananlar da olur bu iki faktörle büyük bir caydırıcılığı var ki izliyorumda ilaçlı yarışmalarda deadlift rekorları 400 kiloları bulabilirken drug testli yarışmalarda en kafa adamlar bile 300 kaldıramıyor
    şu yarışmada adamlar sadece daha ağır kaldırmak için ilaç kullanıyorlarsa bende yarışmayı kazanmak için ilaç testi olan yerde yarışmak isterim
    hem ilaç kullanacak hem ödülü o alacak bende keriz gibi onu orada alkışlayacağım ben enayi değilim birde üstüne para vereceğim bu saçmalık için

20. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Cenk'in squatı ne biçim yakinda bel fıtığı olur tekerlekli sandalyeye düşer. O kiloya dek çıkıp sakayltlanmamasi mucize zaten. Eleman ecza deposu gibi zaten sakatlanmazsa bbobrekleri falan iflas eder.

https://www.instagram.com/cenk_kocak/?hl=tr

Sayfayı Paylaş