Polar RCX5 Spor Saati Kalp Atış Hızı Sensörü

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve keira tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. keira
  Offline

  keira Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2012
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Merhabalar,

  Polar Marka RCX5 model saatimi satıyorum. Ürün alalı 5 ay oldu, çok çok az kullanıldı. İstinye Park Finspor mağazasından alındı. Garantisi devam ediyor. Heves edip aldım daha sonra iş güç derken kullanamadım. Saatte kutusunda kaldı. Ürün sıfır gibidir. Hiçbir sorunu yoktur. GPS olmayan pakettir. Su altına girebilir. Multisport özelliği vardır. Çeşitli spor dallarında geçiş yapılabilir. Özelliklerini aşağıya ekliyorum

  Ürünün Fiyatı: 750 TL' dir...
  İsteyene Fotoğraflarını gönderebilirim.

  Ürün Özellikleri:

  Renk: Siyah

  Genel Özellikler:


  Triatletler, koşucular ve dayanıklılık sporları ile uğraşan atletler için uygundur.
  ZoneOptimizer size doğru yoğunlukta egzersiz yapabilmeniz için yol gösterir.
  Spor profilleri çeşitli spor branşları arasında seçim yapabilemenizi sağlar.
  Sürekli egzersiz programlarında performansı arttırır, ’dan Polar DataLink’i kullanarak indirebilirsiniz.
  Hibrid verici sayesinde kalp atış hızınızı su içerisinde bile ölçer.

  Race Pace bitiş çizgisini zamanında geçmenize yardımcı olur.
  Hafif (46 gr.) veşarj etmeye ihtiyaç duymadan her zaman kullanıma hazırdır.
  8-11 aya kadar dayanabilen pil ömrü vardır.

  Akıllı Antrenör Özellikleri:


  Akıllı Kalori
  Tam olarak kaç kalori yaktığınızı öğrenmenizi sağlar.
  Dayanıklılık Programları
  Koşu ve sürüş performansınızı artırmak için sizi yönlendirir.
  Egzersiz Yükü
  Dinlenme ile egzersiz arasındaki mükemmel dengeyi bulmanıza yardımcı olur.
  Kondisyon Testi
  Kondisyonunuzun gelişim durumunu gösterir.
  Koşu Endeksi

  Koşu performansınızın gelişim durumunu gösterir.

  ZoneOptimizer

  Her zaman doğru zorluk derecesinde egzersiz yapmanızı sağlar.

  Vücut ölçüm özellikleri:
  Yaşa dayalı otomatih hedef bölge - bpm / % / %HRR
  Egzersiz bilgisayarınız güvenli ve etkili biçimde egzersiz yapmanıza yardımcı olmak için, yaşınıza dayalı maksimum kalp atış hızınıza (220'den yaşınız çıkarıldığında elde edilen değer) göre kalp atış hızınızın hedef bölge sınırlarını otomatik olarak belirler. Sınırlar dakikadaki kalp atışı sayısı (bpm), maksimum kalp atış hızınızın yüzdesi (%) veya dinlenik kalp atış hızınız ile maksimum kalp atış hızınız arasındaki fark (HRR = HRmax - HRrest) olan kalp atış hızı rezervinin yüzdesi (% HRR) olarak belirlenir. Ayrıca Manuel hedef bölge belirlemeye bakınız.

  Ortalama ve maksimum nabız - tur boyunca.
  Ortalama, minimum ve maksimum nabız - antreman boyunca
  Nabız - bpm / % / %HRR

  Kalp atış hızı, kalbinizin çalışma hızının ölçümüdür. Kalp atış hızı dakikadaki kalp atışı sayısı (bpm), maksimum kalp atış hızınızın yüzdesi (%) veya dinlenik kalp atış hızınız ile maksimum kalp atış hızınız arasındaki fark (HRR = HRmax - HRrest) olan kalp atış hızı rezervinizin yüzdesi (% HRR) olarak belirtilebilir.

  Görsel ve Sesli uyarı - hedef bölge

  Doğru antrenman yoğunluğunu belirlemek için, antrenman hedef bölgelerinizi nabza dayalı olarak tanımlayabilirsiniz. Önceden tanımlı bölgelerin dışına çıktığınızda antrenman saati sizi görsel ve sesli olarak uyaracaktır.

  HRmax

  Maksimum fiziksel güç harcaması sırasında dakikadaki en yüksek kalp atış sayısıdır (bpm). Maksimum nabzınızı kabaca hesaplamak için 220'den yaşınızı çıkarın. Antrenman yoğunluk bölgeleri maksimum nabız (HRmax) ile tanımlanabildiğinden bu değer antrenman yoğunluğunuzu belirlemek için kullanışlı bir araçtır. Bazı Polar ürünleri maksimum nabzı Polar Fitness Test sırasında belirler. Ayrıca bkz. HRmax (Polar Fitness Test'e dayalı).

  HRmax
  Hrmax ( kullanıcı tarafından belirlenmiş)

  Manual hedef bölge belirleme - bpm / % / %HRR

  Bu özellik, hedef bölgeyi egzersizinize uygun olarak ve istediğiniz gibi belirlemenize olanak sağlar. Egzersiz hedef bölgenizi dakikadaki kalp atışı sayısı (bpm), maksimum kalp atış hızınızın yüzdesi (%) veya kalp atış hızı rezervinizin yüzdesi (% HRR) olarak ayarlayabilirsiniz.

  Polar Fitness Test
  Polar OwnCal® – harcana kalori ve yağ yakım oranı

  Polar OwnCal, egzersiz sırasında harcadığınız kilokalori miktarını hesaplar. Bu özellik, tek egzersizde harcadığınız kilokalori miktarını ve birden fazla egzersizde harcadığınız toplam kilokalori miktarını takip etmenize olanak sağlar. Bu özellik ayrıca yağ yakma yüzdesini de (ekranda %yağ olarak) hesaplar. Bir egzersiz sırasında vücudunuzdaki yağlardan harcadığınız yağ miktarı toplam yaktığınız kilokalorinin yüzdesi olarak belirtilir.

  Polar OwnCode® (5kHz/2.4 GHz W.I.N.D.) - kodlu iletişim
  Polar OwnOptimizer – kişisel antreman durumu
  Polar Sport Zones

  Polar spor bölgeleri, antrenmanınızın yoğunluğunu ve antrenman programlarınıza dayalı spor bölgelerinizi kolayca seçmenize ve izlemenize olanak sağlar . Maksimum nabız yüzdelerinize dayalı olarak, antrenman beş bölgeye ayrılır: çok hafif (%50-60 HRmax), hafif (%60-70 HRmax), orta (%70-80 HRmax), ağır (%80-90 HRmax) ve maksimum (%90-100 HRmax).

  Veri Aktarımı:

  Polar DataLink aracılığı ile Mac (Intel tabanlı) ile uyumlu
  Polar DataLink aracılığı ile PC ile uyumlu
  Polar DataLink aracılığı ile ile uyumlu

  G5 GPS Sensör Özellikleri:

  Intervale dayalı mesafe
  Mesafe - antreman, tur, yarış ve topla

  Mesafe (km, mil) çeşitli şekillerde ayarlanabilir ve ölçülebilir. Antrenman mesafesi, antrenman sırasında aldığınız mesafeyi belirtir. Gezi mesafesi son gezi sıfırlamasından sonraki mesafeyi belirtir. Tur mesafesi bir turun mesafesini belirtir. Toplam mesafe son sıfırlamadan sonra alınan mesafeyi belirtir. Kilometre sayacı alınan toplam mesafeyi belirtir ve sıfırlanamaz.

  Incline Measurement
  Yol haritası ile opsiyonel
  Route takibi - Pro Trainer 5 yazılımı ile opsiyoneldir

  Antrenman saatinizle antrenmanınız boyunca yol verilerinizi GPS sensörü ile kaydederek antrenmandan sonra yol bilgilerinizi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Yollarınızı ProTrainer 5 yazılımı ile görüntüleyebilir ve Google Earth gibi diğer harita ve konumlama yazılımlarına kolayca aktarabilirsiniz.

  Hız/Mesafe - anlık, ortalama ve toplam

  Tempo (dk/km veya dk/mil), hızınızın temposudur. Tempo genellikle koşu için kullanılır. Bir hedef tempo tanımlayarak belli bir sürede belirli bir mesafe almak için ne kadar hızlı koşmanız gerektiğini izleyebilirsiniz.

  Hız - hedef nabız bölgesine dayalı

  Antrenman için hedef bölgelerinizi hıza dayalı olarak tanımlayabilirsiniz. Önceden tanımlı bölgelerin dışına çıktığınızda antrenman saati sizi görsel ve sesli olarak uyaracaktır.

  SpeedPointer

  SpeedPointer ile hız limitlerinizin içinde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

  Özellikleri:

  Gelişmiş egzersiz analizi
  Dayanıklılık programları
  Harita görüntüleme – GPS sensörü ile opsiyonel
  Günlük
  Egzersiz Yükü
  Egzersiz programları

  Kayıt Özelliği:

  Toplamlar

  Toplamlar, saatinizi son sıfırlamanızdan sonraki antrenman bilgilerinizi içerir ve antrenmanlarınızı uzun süreli olarak izlemenize olanak sağlar.

  Hafıza doluluk uyarıcısı
  1s, 2s, 5s, 15s, 60s seçenekli kayıt alma sıklığı
  Antreman dosyaları (özetli) - 99
  Haftalık özet

  Haftalık özet haftalık antrenman verilerinizi özetler. Bir hafta seçerek önceki antrenman verilerinizi inceleyebilirsiniz.

  Antreman Özellikleri:

  Interval antreman - nabız/mesafe

  Bağlantılı üç zamanlayıcı veya mesafe ve üç hedef bölge ile süreye, nabza, hıza veya mesafeye dayalı Interval antrenman oluşturabilirsiniz.

  Tur sayımı - 99
  HeartTouch - tuşlara basmadan nabız göstergesi

  HeartTouch açıkken, saatinizin düğmelerine basmadan farklı antrenman bilgilerine erişebilirsiniz. Örneğin eldiveniniz düğmelere basmanızı engelliyorsa antrenman saatinizi vericinize yaklaştırarak bilgilere erişebilirsiniz.

  Grafiksel hedef bölge göstergesi

  Bu özellik istediğiniz antrenman yoğunluğu bölgesinde kalmanıza yardımcı olmak için, antrenman boyunca bulunduğunuz bölgeyi ekranda grafiksel olarak gösterir.

  Otomatik tur kaydı

  Bu özellik ile antrenman saatinizi önceden tanımlı bir mesafeye (örn. 1 km) göre turları kaydedecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

  Ekran zoom

  Ekran yakınlaştırma özelliği, antrenman sırasında ekrandaki bilgileri yakınlaştırmanıza olanak sağlar.

  Spor Profilleri ( 15 spor profiline kadar )

  Spor Profilleri egzersiz sırasında farklı sporlar arasında kolay geçiş yaparak gerçek çoklu spor desteği sağlar. Bu özellik, egzersiz bilgisayarını seçtiğiniz spor özelliklerine ayarlar ve gerekli sensörleri otomatik olarak bulur, böylece zaman yada egzersiz bilgilerini kaybetmemiş olursunuz. Sadece birkaç tuşa basarak bir spordan diğerine geçiş yapabilirsiniz, örneğin triatlon'da olduğu gibi.

  Hedef Bölge belirleme
  Egzersiz bilgisayarı ayarları
  Kullanıcı tarafında düzenlenebilen ekran - bütün satırlar

  Bu özellik sayesinde antrenman saatinizi antrenmanınız sırasında ihtiyacınız olan bilgileri gösterecek biçimde ayarlayabilirsiniz. Ekranları antrenman saatinizde veya ProTrainer 5 yazılımında yapılandırabilirsiniz.

  Hedef Bölge kilitleme

  Hedef bölge kilitleme özelliği belirli bir antrenman yoğunluğuna odaklanmanıza yardımcı olur. Antrenmandan önce veya antrenman sırasında istediğiniz bölgedeyken bir düğmeye basarak bir bölgeyi kilitleyebilirsiniz.

  Saat Özellikleri:

  Gece ışığı
  Tarih ve haftalık gösterge
  Gösterge dili - İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca
  Bölgesel Saat
  Tuş kilidi

  Tuş kilidi ile antrenman saatinizin tuşlarını kilitleyerek antrenman sırasında tuşlara yanlışlıkla basmanızdan kaynaklanan sorunları önleyebilirsiniz.

  Düşük pil göstergesi
  Kronometre

  Kronometreyi zamanlama için (örneğin tur sürelerini kaydetmek için) kullanabilirsiniz. Bazı ürünlerde Kronometreden toplam antrenman sürenizi öğrenebilirsiniz.

  Alarmlı Saat - (12/24)
  Antreman Anımsatıcı
  Değiştirilebilir pil
  30m su geçirmezlik

  Kutu İçeriği:

  Polar RCX5 egzersiz bilgisayarı
  Polar WearLink®+ Hybrid verici
  Polar DataLink data (bilgi) iletim aparatı
  RCX5 Başlangıç Kılavuzu
   

Sayfayı Paylaş