pct ile alakalı önemli bir yazı.

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve NİKE tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
 1. NİKE
  Offline

  NİKE Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  904
  Beğenileri:
  1.586
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  MÜHENDİS
  Neden Bodybuilders Clomid kullanın
  Clomid için genel bir isimdir Klomifen Sitrat ve sentetik östrojen. Bu düşük doğurganlık kadınlarda yumurtlama yardım tıbbi reçete edilir. Başka bir genel addır Serophene .

  Özellikle çoğu anabolik steroidler, androjenler, vücudun kendi testosteron üretimini inhibisyonu neden olur. Bir vücut geliştirmeci steroid döngüsü kapalı geldiğinde, doğal testosteron üretimi sıfır ve kan alınan steroid düzeyleri azalmaktadır. Bu, katabolik oranları bırakır: yüksek kan içinde anabolik hormonlar, dolayısıyla vücut katabolizma bir durumdadır, ve bunun bir sonucu olarak çok büyük bir döngü üzerinde elde edilmiştir kas dokusunun hemen kayıp edilecektir.

  Clomid dönüş uyarıcı gonadotrofik hormonlar serbest bırakmak için ön hipofiz bezinin (aka hipofiz) olarak başvurabilirsiniz hipotalamus uyarır. Gonadotrofik hormonlar folikül stimüle edici hormon (FSH) ve luteinizan hormon (- aka interstisyel hücre uyarıcı hormon (ICSH) LH) vardır. FSH fazla testosteron üretmek için testislerin uyarır, ve LH onları daha fazla testosteron salgılaması için uyarır. Bu geribildirim mekanizması hipotalamus-hipofiz-testis ekseni (HPTA) ve vücudun kendi testosteron üretimini ve kan düzeylerinin yükselmesi için bir artışa neden olarak bilinen, kısmen, eksojen steroidlerin azalan seviyelerde telafi. Bu konu döngü kas kayıpları en aza indirmek için çok önemlidir.

  Tüm steroid nedeni geribildirim mekanizmasının kapatıldı yok. Herkes farklıdır ve size Clomid ihtiyacım olup olmadığını belirlemek amacıyla belirli bir steroid ve ne dozda kullanarak ne kadar süredir de dikkate almalıdır.

  Clomid ayrıca, bir anti-östrojen gibi çalışır. Zayıf bir sentetik östrojen olduğu gibi, bu, kan içinde östrojen engelleme hücreleri östrojen reseptörlerine bağlanır. Bu testosteron Aromalı olan östrojenin bir sonucu olabilir jinekomasti ve su tutma gibi olumsuz etkilerini en aza indirir.

  Gerçi oldukça zayıf ve hızlı bir oranda aromalandırılması olduğunu androjenik steroidler kullanarak olacak eğer itimat edilmemelidir veya jinekomasti için önceden bertaraf eğer bir anti-östrojen olarak etkisi var. Arimidex ve Nolvadex (Tamoksifen) Anti-östrojenler çok daha etkilidir.

  Önemli not: Clomid yok değil genellikle sanıldığı gibi, doğal testosteron salınımını uyardığı, ancak oldukça steroid döngüsü nedeniyle östrojenik inhibisyon azaltmaya çalışır. Bu, o ve meme Nolvadex blok östrojen reseptörleri hipotalamusta östrojen reseptörleri bloke hipofiz ve böylece yüksek östrojen dan inhibisyonu azaltarak gyno gelişme, yani mücadele etmek için bir yöntem ile aynı şekilde yapar. Bu LH seviyeleri normal, hatta normal değerlerin üzerine geri dönmek için izin verir ve bu da, doğal testosteron düzeyleri de normale.

  HPTA inhibisyonu yüksek androjen, östrojen veya progesteron seviyeleri ya da neden olur. Steroid döngüsü durdurulmasında androjen düzeyleri düşmeye başlar ve clomid dozaj normal sistemde uzun etkili bir ilaçtır (bkz. aşağıda) yarılanma ömrü göre başlatılır.

  Bu da progesteron varlığı Clomid tarafından dokunulmaz olarak bireylerde sıklıkla, post-deka kurtarma daha zor nedeni açıklayabilir. Biz Clomid ve Nolvadex (kimyasal olarak çok benzer olması) hem jinekolog ilgili progesteron azaltılması konusunda etkisiz, bu yüzden bunu clomid progesteron düzeylerine göre az etkisi vardır varsaymak makul olduğunu biliyorum.

  Bir döngü sırasında Clomid
  biz anabolik steroidler kullandığınızda, vücuttaki androjenlerin seviyesi androjen reseptörleri daha çok aktive olmasına neden yükselir ve HPTA yoluyla bir sinyal testosteron üreten durdurmak için testisler söyler. Bir döngü sırasında vücudun normal düzeydeki androjenlere çok yüksek ve sürece bu seviyenin yeterli yükseklikte olduğu gibi, Clomid kadar doğal testosteron üretimi tutmaya yardımcı olmayacaktır vardır. Bu hemen hemen tüm olabilir ama tamamen teoride, kapanacaktır.

  Onlara söylemek için zor olmalı ama bazı ağır androjen kullanıcılar ise, orta döngüsü clomid küçük bir patlama savunan yoksa gerçekten kullandıkları dişli miktarı nedeniyle herhangi bir yararı, bir. Bu nedenle, bir devir sırasında Clomid tek amacı, bir anti-östrojen gibi.

  Clomid To Take zaman
  Clomid kullandığınız oylandı steroid türü ve döngüsü bağlıdır başlamak için doğru zaman. Farklı steroidler farklı yarı-ömürleri (bir madde kan azalmaktadır zaman işaret eder), ve Clomid idare göre alınmalıdır.

  Yukarıda gördüğümüz gibi, bizim kan androjen seviyeleri hala yüksek bir atık olacaktır alındıklarında Clomid. Bizim Clomid tedavisi uygulamadan önce düşmesine androjen seviyeleri beklemek için çok önemlidir. Alındığı takdirde Ancak, çok geç biz muhtemelen kazanç kaybedebilirsiniz.

  Eğer Clomid başlamalı aşağıya listesini belirler. Eğer döngüsü ve hangisi kullanmış olduğunuz herhangi bir steroidler son başlangıç ​​noktası olan listeden seçin Clomid başlamak için zamanı. Dianabol, Sustanon ve Winstrol döngülü olsaydı Sustanon zaman içinde en uzun süre boyunca vücutta aktif kaldığı sürece, örneğin, Clomid tatbik için zaman, 3 hafta sonrası döngü olmalıdır.

  Steroid vucutta Clomid Döngüsü
  yarılanma surecı Uzunluğu

  Anadrol50/Anapolan50: 8-12 saat 3 hafta
  Deca durabolan: 3 hafta 4 hafta
  Dianabol : 4 - 8 saat 3 hafta
  Denge: 17-21 günlük 3 hafta
  Finajet / trenbolone: 3 gün 3 hafta
  Primabolan deposu: 10 - 14 gün 2 hafta
  Sustanon: 3 hafta 3 hafta
  Cypionate Testosteron: 2 hafta 3 hafta
  Testosteron Enantat / Testaviron: 2 hafta 3 hafta
  Propionat Testosteron: 3 gün 3 hafta
  Testosteron Süspansiyon: 4 - 8 saat 2-3 hafta
  Winstrol 8-12 saat 2-3 hafta
  Almak için nasıl Clomid
  Clomid yarı-ömür (muhtemelen 5 gün) bir uzun sahiptir, bu yüzden, gün boyunca bölünmüş dozlar için bir ihtiyaç vardır. Sustanon kullanılan ve Clomid kaldıysa 3 hafta son enjeksiyonundan sonra, ben androjen düzeyleri doğru sinyaller göndermeye başlamak için yeterince düşük olduğunu tahmin ediyorum başlatılır. Androjen düzeyleri hala biraz yüksek, biz androjen seviyeleri hala biraz yüksek olsa bile, çalışmak veya yardımcı olacak yeterince yüksek bir miktarda başlamak gerekir. 1. günde 300mg deneyin; ardından önümüzdeki 10 gün için 100 mg kullanımı; 10 gün süreyle 50 mg izledi.
  PCT Nolvadex almak ne kadar
  bu tür bazı kullanıcılar görme bozuklukları gibi istenmeyen yan etkilere neden olduğu rapor edilmiştir Clomid, bir alternatif olarak, Nolvadex uygulanabilir. Nolvadex ilaç Tamoksifen için bir ticari adıdır. Clomid gibi Nolvadex ve yarı ömrü nispeten uzun kullanıcının tek bir günlük doz programı uygulamalarını sağlıyor. Yönetim yukarıda özetlenen zaman ölçekleri göre başlayacak ve süresi Clomid bu sonuç aynı olacaktır.

  Tipik olarak, bir orta-ağır döngüsü için, aşağıdaki dozlar kullanılabilir:
  1. Gün - 100mg
  takiben 10 gün - 60mg
  takiben 10 gün - 40mg

  Bazen, belki de tanım gereği HPTA özellikle baskılayıcı olan Nandrolone (Deca) veya trenbolone içeren ağır döngüleri, biraz daha uzun bir tedavi gerekebilir. Aynı şekilde, daha mütevazı / kısa döngü belki 20mg günde her bırakarak, düşük dozlarda gerektirebilir.

  Bazı kullanıcılar tüm açılardan kapsayacak bir girişim onların ÖTV'de Clomid ve Nolvadex hem kullanmak ister. Ilgili dozajları bir örnek olabilir:

  1. Gün - clomid 200mg + nolvadex 40mg
  takiben 10 gün - clomid 50mg + nolvadex 20mg
  takiben 10 gün - clomid 50mg veya nolvadex 20mg

  Tabii ki, verilen örnekler taş koymak değil ve yukarıda ve bireysel farklarını belirtilen faktörlere bağlı olarak ayarlanabilir.

  HCG kullanma
  Bu HCG belki de en yanlış anlaşılan ve vücut bileşiklerin kötüye biridir kanaatindeyiz. Umarım bu bilgiler MuscleTalk üyeleri için bu rektifiye doğru bir şekilde gidin. HCG İnsan Koryonik Gonadotropin için standları ve bir steroid değildir, ama hamilelik sırasında hamile kadınların plasenta gelişir doğal bir peptid hormonu annenin hormonları kontrol eder. (Ama biz biraz uzaklaşıp - - kendi HGH gösterileri 'hamile', onlar sökük-off ucuz HCG oldum arada, bu bir gebelik testi kiti ile büyüme hormonu (HGH) için test insanların duyabilirsiniz nedeni budur).

  Erkek bedeninde Onun eylemi bile endojen LH yokluğunda testosteron üretmek için testislerde Leydig hücreleri uyararak, LH böyledir. HCG nedenle testis büyüklüğü ve durumu korumak için, ya da körelmiş getirmek için uzun veya daha ağır steroid döngüleri sırasında kullanılır (küçülmüş) sonrası döngüsü clomid tedavisi için hazırlık kendi orijinal durumuna geri kadar testisler. Zayıflatıldığı testis doğal testosteron düzeyleri azalır üretmek için bu işlem gerekli ise, bu durum sonrası döngüsü Clomid terapisinden önce düzeltilmesi gerekir.

  HCG uygulaması sonrası döngü bu doğal testosteron kurtarma yardım edeceği inancıyla bodybuilders arasında yaygın bir uygulamadır, ancak bu teorinin çürüklüğü ve de düşürmektedir. Böylece hızlı hem testosteron artışı ve HCG nedenleri yönetiminden, aromatizasyon nedeniyle östrojen HPTA daha fazla inhibisyonu (Hipotalamus / Hipofiz / Testis Eksen - Yukarıda tartışılan geribesleme), bu aslında kurtarma durum kötüleşir. HCG doğal testosteron üretimini geri gelmez.

  5000IU 2000 yılı tipik olarak gözlenen doz her 4 ila 5 gün bu jinekomasti birçok durumda sorumlu olmuştur doğal testosteron aromatizasyon yoluyla östrojen düzeyleri böyle bir artışa neden olur.

  Yukarıdaki tartışma bu HCG en iyi şekilde, bir döngü sırasında kullanılan olduğu açıktır, ya da için:

  1) testiküler atrofi kaçının veya
  2) Varolan testiküler atrofi sorunu giderin.

  HCG Dozaj
  daha sık bir döngüsü sırasında küçük dozlarda, en iyi genel sonuçları en istenmeyen yan etkileri ile verecektir. Günde Somewhere arasındaki 500IU ve 1000IU iki haftalık bir dönemi hakkında fazla iyi olurdu. Bu dozlar önlemek / çok dramatik östrojen düzeyleri artan ve jinekomasti riske atmadan testiküler atrofi düzeltmek için yeterlidir. Bu doz şeması da kalıcı testislerde LH reseptörleri aşağı-düzenleyen riskini önler.

  HCG uygulaması Nolvadex ve / veya Clomid tedavi inhibisyonu önlemek için PCT başlangıcından önce 6 ya da 7 açık günlerde tamamlanmış olduğu için önemlidir. Ayrıca, Nolvadex küçük bir günlük doz (10-20mg) normal olarak aromatizasyon ani artışlar neden olduğu östrojenik belirtileri önlemek amacıyla HCG ile birlikte kullanılacaktır.

  HCG Sunumu ve Yönetimi
  Sentetik HCG genellikle Pregnyl (jenerik adı) olarak bilinen ve 2500iu ve 5000iu (değil üstündeki dozlarda için ideal!) olarak mevcuttur. Bileşiğinin uygulaması intra-müsküler ve deri altı enjeksiyon yoluyla gerçekleştirilir. Bu, steril su ile karıştırılır gereken bir toz olarak bulunmaktadır. Toz önceden karıştırılması ve doğrudan ısıya maruz bırakılmamalıdır sıcaklık duyarlıdır. Karıştırma sonra, buzdolabında muhafaza ve birkaç hafta içinde kullanılmalıdır - Karıştırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken sterilite sorunlar olmasına rağmen.

  Clomid ve HCG Özeti ve Sunum
  Clomid ve / veya Nolvadex HCG yazılan döngüsü daha etkili, ancak bazı uzun vadeli kullanıcıların döngüsü sırasında HCG kullanmak veya Clomid ve / veya Nolvadex tedavisi için testislerin hazırlamak istiyorum.

  Clomid en çok 50 mg tabletler halinde mevcuttur, ancak aynı zamanda genellikle 24 tabletler kutu içinde, 25 mg kapsül gelir. Tamoksifen üreticileri bir dizi tarafından yapılan ve en sık 10mg veya 20mg tablet, 30 x 20mg tablet geliyor. HCG genellikle ampul kitleri başına 1500IU, 2500IU veya 5000IU olarak verilen enjeksiyonluk su ile karıştırılarak gerek toz üç ampulleri kitleri geliyor.
  www.muscletalk.com

  ceviri gmail tarafından yapılmıstır.sadece onemlı bir konu oldugu için forumdada bu konuda bir kac arkadasın muzdarıp oldugunu bildigim için bunu böyle yayınladım.dil bozuklugu için ozur dilerim
  saygılar dılerım.
  nıke.

  Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:33 ----------

  Anadrol50/Anapolan50: 8-12 saat 3 hafta
  Deca durabolan: 3 hafta 4 hafta
  Dianabol : 4 - 8 saat 3 hafta
  Denge: 17-21 günlük 3 hafta
  Finajet / trenbolone: 3 gün 3 hafta
  Primabolan deposu: 10 - 14 gün 2 hafta
  Sustanon: 3 hafta 3 hafta
  Cypionate Testosteron: 2 hafta 3 hafta
  Testosteron Enantat / Testaviron: 2 hafta 3 hafta
  Propionat Testosteron: 3 gün 3 hafta
  Testosteron Süspansiyon: 4 - 8 saat 2-3 hafta
  Winstrol 8-12 saat 2-3 hafta


  makalenın bu bolumunde ılk sayılar steroıdın vucutta yarılanma surecı ve pct ye baslama zamanını ıkıncı sayılar ıse clomıdın alınması gereken zamanı diliminigöstermektedir.
   
  utkux54, erol, Akay ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş