Pasifflora şurup kulanan varmı?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve _Fabregas_ tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba uyku problemim var hiç uyuyamıyorum pasiflora kullanıcam kullananınız varsa zararlarından bahsedebilirmi

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Valla ben faydasını göremedim. Bırak zararını. Uyku getirmiyor. Bir işe yaramadı. Tylolhot daha etkili gibi içinde parasetamol var ama o da soğukalgınlığı için sürekli alınacak bir şey değil. Benim uyku sorunum antrenmanın geç bitmesi, antrenman sonrası yediklerim yüzünden uyku kalmıyor.

3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    tylolhot limonlu portakalli falan o boğaz için değilmi ? ben idmanı 7de bitiriyorum ama yinede gece uyku tutmuyor :)

4. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    :)

bitkisel sedatif yan etkisi minumum olan bir rahatlatıcı şuruptur... eğer ilaçlara direncin pek fazla yoksa kullanmanı tavsiye ederim :) vucudu ilaca bağışıklık kazanmamış birine iyi gelir.... hem cokta sakinleşirsin :)

_Fabregas_ bunu beğendi.
  5. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten Çok teşekür ederim doğallıktan yanayım genelde son çare ilaçtır benim için ama bu uyku çok ayrı birşey evde herkes pofur pofur uyuyor ben salak gibi geziyorum ve ertesi günler acayip sinirli oluyorum

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bir zamanlar sınavlara girmeden önce annem zorla iç derdi. kullandıgımda faydası var mı yok mu pek anlamamıştım. cok duzenlı kullanmadım. etki göstermesi için biraz düzenli kullanmak lazım belli bir periyot herhalde. ben değilde, annem genelikle akşam yatmadan önce kullanıyor, bazen de cok stresli oldugunda alıyor. çok memnun ve sürekli almam konusunda ısrar ediyor. hafif bir şurup zaten, bir yan etkisi yok diye biliyorum.

_Fabregas_ bunu beğendi.
  7. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    bende bi ara bu sorunu yaşamıştım. çok zor bi durum seni anlayabiliyorum. en önemli nedenleri sıkıntı, stres, bişiler düşünmek. bide bi kaç gün uyuyamadıktan sonra öbürkü günler acaba uyuyabilecekmiyim gibi endişeler başlar. . birçok kişide hayatının belirli dönemlerinde yaşamıştır. sana bu sorunu aşman için tavsiyelerim olucak . fazla yanlız kalma body,yüzme gibi sporlar yap. bunları yaptıktan sonra yatmaya gittiğinde kafana günün sıkıntılarını geltirmemeye çalış, kafana bişi takma, seni rahatsız edicek şeylerden uzak durmaya çalış, aklına gelen sende sinir stres yapabilecek düşünceleri hatırlatmamaya düşünmemeye çalış. yatağa yorulduğunda gitmeye özen göster. 1-2 gün uyuyabilirsen sıkıntı olmadan devamı gelir.sorunu aşarsın.

bitkisel olarakda her aktarda bulunmayan "kedi otu" değil buna dikkat et "kedi otu kökü" al yatmadan 45 dk önce iç. çok kötü kokusu vardır. eğer hazırlamayı düşünürsen mesaj at sana nasıl hazırlaman gerektiğini anlatırım.
    2.bir şık olarak pasifflora işe yarıyabilir 30 dk önceden 1 ölçek alırsan ve bu 30 dk içindede yatağa gitme televizyon felan izle çünkü o ilaç beyni durağanlaştırıyor ve aklına bişi gelmesini önlüyor herhangi birşey düşünmediğin zamanda yatağa gittiğinde rahat uyuyabiliyorsun ama erkende uyanabilirsin bu bi olasılık tabi erken uyanmayadabilirsin.

önemli bi hatırlatma 1-2 hafta olmuşsa psikolojik destek almanı öneririm. ama bi kaç gün kendin aşmayı dene. eğer üstesinden gelemiyeceğini anlarsan psikolojik destek al.
    özetleyecek olursak: gece çok yorgun olunca yatağa git, yatak ortamını rahat ediceğin şekilde düzenle seni rahatsız edicek bişi olmasın ,kafandaki düşünceleri kurcalama aklına getirme gelirsede düşünmemeye çalış , aklından çıkar çok zor ama bu dediklerimi yaparsan olur. yanına tedaviye yardımcı olarak ya pasiffloara yada kedi otu kökü al.

ayrıca zararı yoktur pasiffloaranın tamamen bitkiseldir. reçetesine bakarsan bu dediklerimi görürüsn.
    geçmiş olsun kardeşim.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2009
    _Fabregas_ bunu beğendi.
  8. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sanırım psikolog olmalısınız tam anlattıklarınızı yaşıyorum bu dönemlerde daha öncede hafif bir uyku problemim vardı ama en azından yataga girdikden 1 saat falan sonra uyuyabiliyordum şimdi tam aksine 2 gündür uyku uyumayı unuttum ve tam söylediğiniz evreyi yaşıyorum şuan günlük hayatımdaki en büyük soru oldu acaba bu gece uyuyabilecekmiyim :S

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    ben 1 aydır kullanıyorum doktor "bitkiseldir o yüğzden sana bu ilacı yazıyorum" dedi.Bi yararını görmedim artık kesicem kullanmayı...

10. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    dün telekomdan kaynaklı bağlanamadım nete onun için bugün mesaj yazabiliyorum. öncelikle uykunuzu getirmeyen sebebi bulmanız lazım. yani siz yatağa kafanızı koyduğunuz zaman hangi probleminizi düşünüyorsunuz, kafanızda tartışıyorsunuzda uykunuz gelmiyor. bu Ailevi bi problemde olabilir. Yani anne baba yada abi- kardeşler arasnında bi sorun küslük gibi.Samimi bi arkadaşınızla yaşadığınız problemlemde olabilir. Okuldaki sorununzla ilgili olabilir. Gece yatmadan önce kafanızda stres yapan şeyi de günlük hayatta çözümlemeniz lazım. O sorunu aştığınız zaman işiniz çok kolaylaşıcaktır. İlk önce sorununza çözüm bulmaya çalışın.Ayrıca uyku tutmayınca yatakta bir oraya bir buraya dönüyorsunuzdur yada başka yatağa geçme gibi şeyleri deniyorsunuzdur yattığınız zaman sabit kalın en rahat hangi pozisyonda yatıyorsanız pozisyonunzla oynamayın sabit kalın.

ondan sonra tek halletmeniz gereken konu şu olucak daha önce uyumadığınız için acaba uyuyabilecekmiyim gibi anksiyeteler(endişele,kaygı) yaşayabilirsiniz ama bunu aşması kolay.Yatmadan 30-45 dakika önce bi pasiffloara içersiniz 1 ölçek yada 1.5 ölçek ama üsttede dediğim gibi hemen yatağa gitmeyin televizyon izleyin bilgisayar oynayın. Ondan sonra yatağa gidin. Pasiffloarayı bugün deneyin.

11. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    ben kullanıyorum yıllardır süper birşey içince bir gevşiyorsun sorma

Sayfayı Paylaş