Partner Sorunsalı : Evde Çalışanlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve umut- tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    Evde çalışanlar partner sıkıntınız var mı ? olsa motivasyon yönünden iyi olurmuydu ?

ben de evde çalışıyorum e bu durumda tek çalışmak zorundayım herşey tamam bir partner sıkıntım var

örn. bench press için 45 kg ile çalışıyorum ama ağırlık arttırmak istiyorum ama bar için ağırlığı koyabileceğim yerim yok sadece özel bir sırtımı yaslaycağım sehpam var onda sıkıntı yok ama 45 den 50 ye çıkaramıyorum çünki o kiloda gerek güvenlik gerekse ağırlığı pozisyonda alıp verecek kimse yok eşimden de rica edemem hayatım tut şu 50 kg yi bir dakka diyemem :D

sizin var mı sıkıntılarınız hangi ildesiniz ?

2. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkçası spor salonunda çalışmama rağmen partner sıkıntısı çekiyorum, üstelik salondaki hemen hemen herkesi tanımama rağmen böyle bir sıkıntı var; çünkü istediğim özelliklere sahip değiller ve açıkçası kimseyi antrenmanından alıkoymak istemiyorum.. Zaman zaman hocamla antrenman yapma fırsatı buluyorum işte o zamanlar dilediğim gibi bir antrenman geçirebiliyorum.. Profesyoneller bu konuda çok şanslı; çünkü en az kendileri kadar deneyimli yardımcıları var ve bence bu görmezden gelinmeyecek kadar önemli bir avantaj :)

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben uzun süredir evde çalışıyorum ağırlık plakalarını takarken pek problem olmuyordu.Şu aralar ağırlık kaldırmıyorum ama eskiden 90 kgye kadar takıyordum haltere.Benchin üstüne koyup halteri sağlı sollu takıyordum.Güvenlik olayı şöyle tek çalıştığımdan son setimde kaldırabileceğimi hissettiğim kiloyla girerdim örneğim 12-10-10-8 yapıyorsam benchte 50-60-60-65 girerdim.90 kgyi arkadaşım varken evde o emniyete almışken 4 tekrar gördüm.O yokken basmadım.Tabi şu aralar ağırlık kaldırmadığımdan Street Workout tarzı çalıştığımdan pek partner problemim olmuyor.Ama şu vardı salonda çalıştığım zamanlar arkadaşımla gittiğimden programlarımızda aynı oluyordu beraber girdiğimizden ağırlığa eğlenceliydi.

4. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir

en büyük derdim bencde ağırlık arttıramamak :( onun dışında evde hiç sorunum yok tv internete bağlanıyor açıyorum motivasyon videosunu müziği yardır yardır çalışıyorum .... ama ne zaman bech e yatsam sıkıntı ...

5. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Dedemin zamanından kalma sehpayla bench yapıyorum fakat omuzları geri çekemiyorum sehpanın ebatları yüzünden.sehpa birgün kırılacak ama ne zaman bilemiyorum.omuz desen betondan bar yaptığımdan bir tarafına ağırlığı fazla koymuştm sağ omzum daha geniş her türlü sıkıntı.

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    umut-;

dambıl bench press yapabilirsin. sehpanın ucunda otururken dumbelları yerden alıp dizlerinin üzerine koy, dambıllara geriye yatarken dizlerinle ivme kazandır ve kontrollü bir şekilde mindere uzan. set bitiminde dambılları yere koyması basit.

önce hafif kilolarla bu anlattıklarımı dene, alıştıktan sonra ağır kiloları girersin.

umut- bunu beğendi.
  7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu arada ben sizin sorunu tam anlayamadım.Halter barı 45 kgden fazla almıyor mu?Daha takabilceğiniz ağırlık var mı?yok mu?Varsa ve halterbarı alıyorsa güvenlik olarak problem dediğiniz şeyi anlayamadım.Şöyle birşey ben bench sehpasının üstüne halterı koyuyorum 20-20 sonra 10-10 ekliyorum sonra 5-5 sorun bu değil herhalde.

8. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    normalde nedir ... sen yatarsın pozisyonunu alırsın partner sana barı sen pozisyondayken verir tekrarı bitirince senden barı alır ben de ise ;

sorunumu şöyle anlatayım benim benc sehpam tenekelerden oluşan bir sehpa benim sırtımı yasladığım yani üstüne yattığım o var ama halter barını koyabileceğim bir sehpa yok halter barı yerde duruyor bu durumda 50 kg yi benc de bastın tekrarı bitirdin nereye koyacan barı yamulacan eğrilecen yere koyacan 2. set alacan 50 kg yi elinde 50 kg varken bencde yatma posizyonuna geçecen dert bu en ucuz spor salonu 100 tl buralar 1 sene daha bütçem kaldırmaz bu durumu :(

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Benchte ağırlığı koyma yeri yok anlamadım demek istediğinizi ona ya evde ağılığı yüksek biyere koyabilecek yer bulmak vbz birşeyler.Yanlız sizin ordaki ucuz spor salonu fiyatı 100 tl mi :D bizim burda 50-65 en ucuz fiyatlar aylık.

10. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    hem de belediyenin yeri 100 tl 3 aylık 400 lira olanlar var saymıyorum bile

çocukların ödevi var falan filan akşamları zamanda sıkıntı yoksa izbana çiğliden bin buca da in ama :( olmuyor işte

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Anlıyorum karşıyakada fiyatların biraz uçuk olduğunu biliyordum.Belediyenin spora teşvik amaçlı genel etraftaki salonların fiyatlarını öğrenip daha alt bir fiyat vermesi aslında çok daha iyi olurmuş ama onlarda halkı özel sektör mantığı sömürmeye bakan grup.Bucada fiyatlar çok iyi ya Şirinyere son 3 senede 2 body salonu daha açıldı 6-7 tane salon var birde Şirinyer semt :D

12. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    ya zaten beslenme ye dünya para gidiyor bir de salon e salonla bitmiyor salona yol parası haftada 5 gün git gel desen yol parasıda nerden baksan git gel 100 de o 200 e evde çalışmak desen ağırlık arttırmak lazım programı hocayla yapmak lazım ne bileyim bilemedim ki :)

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben çok uzun süre önce salonda çalışmayı bırakıp eve geçiş yaptım.Ama düzen vs disiplin evde daha zor.Evime tamemen 250 tl civarında vücut geliştirme ekipmanı çektim.100 kg ağırlık halter-dumbell barları,bench sehpası(sehpa 120 tl).Ama büyük bir hata yaptırdım demirciden yaptırdım bu halteri olimpik boyutlara yakın yaptırsam daha fazla ağırlık alabilirdi , dumbellda öyle.

14. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir

valla ben de dips + barfiks + bench sehpası yaptırabileceğim demirci bakıyorum hatta uygunu denk gelse barları bile yenileyebilirim ....

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Anladım.Bu çankayanın orda katlı otoparkı geçince spotcular caddesi gibi bir cadde varya , orda bir spor malzemesi yapan demirciden yaptırmıştım ben bench sehpamı 2 seneyi yakın oldu kullanılıyorum dips ve barfiks yapıyorlarmı bilmem ama özel isteğe göre yaparlar herhalde.Dips olayı bendede evde büyük sorun , barfiksi daha yeni halledicez bi dipsi evde koltuklar arasında yapıyorum :D Siz yaptırmadan iyice fiyat araştırıp yaptırırsanız hem uzun ömürlü ürünler salona gitmenizi gerektirmez hemde evde çalışcağınızdan dışarı çık felan zaman kaybı hiç olmaz.

16. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    bak işte burda Napolyon sporu yapmak lazım :) para para para :D

Sayfayı Paylaş