Parfüm alınırken nelere dikkat edilmeli? Dünya'da en çok tercih edilen parfümler

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve castorpollux tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kokunun tene uyumu çok önemlidir derlerdi de Ciddiye almazdım hiç :D

Parfüm alırken nelere dikkat etmeli?
    1. Parfüm alırken, parfümü öncelikle teninize sıkın. Kokunun teninizdeki reaksiyonunu görmeniz gerekir. Bu nedenle şişeden aldığınız koku yeterli olmayacaktır.
    2. Parfümü sıktıktan sonra, doğal halinde kurumasını bekleyin. En çok yapılan hatalardan biri de, parfümü sıktıktan hemen sonra, ovuşturarak kurutmaya çalışmaktır.
    3. Bir defada üç adet farklı kokudan daha fazlasını denemeyin. Çünkü üç farklı kokunun ardından burnunuz kokular arasındaki farkı algılayamayacaktır.
    4. Parfümü gözlerinize yakın olan kulak arkasına sıkmaktan kaçının. Boynunuzun arkasına doğru sıkıp, doğal olarak kurumasını sağlayın. Vücut ısınızla kuruyan parfüm, çok daha hoş bir koku yayacaktır.
    5. Parfümü havaya sıkarak, içinden geçmek de kalıcılığı sağlama adına etkileyici bir yöntemdir.
    6. Parfümü kumaşların ya da takıların üzerine direkt olarak sıkmak, kıyafetlerinizin solmasına ve takılarınızın kararmasına neden olabileceğinden tavsiye edilmez. En iyisi parfümü giyinmeden önce sıkmaktır.
    7. Parfümün kalıcılığını sağlamak için katmanlar halinde kullanmak oldukça etkileyici olacaktır. Duş esnasında duş jelini, duşun ardından vücut losyonunu ya da pudrasını kullanmak parfümün kalıcılığını fark edilir bir oranda artıracaktır.
    8. Parfüm şişenizi açık bırakmamak ve olması gerektiği gibi dik bir pozisyonda muhafaza etmek de oldukça önemlidir. Yoksa içindeki esans uçuşur ve dolayısıyla kalıcılığı azalır.
    9. Parfüm şişenizi güneş görmeyen serin bir ortamda ve mümkünse kutusunda muhafaza etmeniz de parfümünüzün etkisini koruyacak, ömrünü uzatacaktır.

[FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]En çok tercih edilen markalar:
    [/FONT]

[FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Angel [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]1992 yılında Thierry Mugler tarafından yaratılan bu koku oryantal kokular arasında yer alıyor. Thierry Mugler, ilk parfümü olan Angel'ı yaratırken çocukluk anılarından esinlenmiş. Panayırların çikolata, karamel ve vanilya kokan çekiciliğini, oyun bahçelerinin meyve kokulu ağaçlarını anımsamış ve anımsatmak istemiş. Çocukluğun tatlı, yumuşak, taze havasına patçuli ve helional çiçeği ile oryantal bir soluk da ekleyince; Angel çocuksu bir baştan çıkarıcılık kazanmış. Bu farklı çizgi kadınları kendine öylesine çekmiş ki, Angel, dünyanın en çok tercih edilen 10 parfümünden biri olmayı başarmış. Fiyatları ise biraz cep yakıcı.
    Eau de Parfüm 25 ml 85 milyon TL, 50 ml 126 milyon TL, 75 ml 233 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Burbery [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Şeftali, kayısı, erik, yasemin, sandal ağacı, mask ve vanilya kokularının hakim olduğu bu koku günümüzün çağdaş, başarılı ve kendine güveni bol bayanların tercihi oluyor. Burberry şişesi, şık, canlı ve modern bir tasarımda.
    Fiyatı: Eau de Parfüm 50 ml 69 milyon TL, 100 ml 93 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif][​IMG] [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Lancome [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Miracle
    Frezya yaprakları manolya, yasemin ağırlıklı çiçeksi aromanın yanında biber, zencefil ve amberin birlikteliğinden yaratılmış.
    Fiyatı: Eau da Parfüm 30 ml 67 milyon TL, 50 ml 92 milyon TL, 100 ml 119 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]O de Lancome
    Bergamot, limon, mandalina, fesleğen, biberiye, kişniş otu, hanımeli, yasemine sandal ağacı, meşe yosunu eşlik ediyor.
    Fiyatı: Eau da Parfüm 30 ml 63 milyon TL, 50 ml 86 milyon TL, 100 ml 119 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Tresor
    Gül, lila, iris, güneş ve kayısı çiçekleri ile şeftali, vanilya, kehribar ve sandal ağacının birlikteliğinden yaratılan bir koku.
    Fiyatı: Eau da Parfüm 30 ml 61 milyon TL, 50 ml 83 milyon TL, 100 ml 116 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Cool Water [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]1996 yılında Davidoff markasının bir çeşidi olarak yaratılan Cool Water Woman Avrupa'da en çok satan parfümler arasında. Kokusu sade olmasına rağmen bir o kadar da iddialı. Özellikle gündüz kullanılması tavsiye edilen Cool Water, çiçek ailesinden okyanusu çağrıştıran bir koku özelliği taşıyor.
    Fiyatı: Eau de Parfüm 30 ml 61 milyon TL, 50 ml 83 milyon TL, 100 ml 116 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Giorgi Armani [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Ünlü modacı Armani'nin “Emperio Armani” ve “Acqua di Gio” ürünleri. [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Emperio Armani Elle ve Emperio Armani İl
    Kadın ve erkeğin yakınlaşmasını simgeleyen “Emperio”, cinsellik ve yumuşaklık vurguluyor. 18-35 yaş arasını hedef alan bu koku kadın ve erkek için iki ayrı isim altında düşünülmüş. Kokuların özünde kakule, adaçayı, sandal ağacı, vanilya çiçeği ve sedir ağacının birlikteliği yatıyor.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Acqua di Gio
    Çiçek ağırlıklı bu parfümde yasemin, beyaz sümbül, frezya ve misket üzümünün yanısıra ağaçsı ve miskli özlerle feraklık sağlanmış.
    Fiyatı: Eau de Parfüm 35 ml 64 milyon TL, 50 ml 85 milyon TL, 100 ml 127 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Issey Miyake
    (gerçektende mükemmel bir koku. bukadar etkileyici bir koku ben daha bilmiyorum)
    Ünlü modacı Issey Miyake'nin parfüm seçeneklerinden biri olan;
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]L'eau D'Issey
    Nilüfer çiçeği, siklamen, gülsuyu, şakayık, beyaz zambak, frezya, karanfil, sümbülün iç ferahlatıcı kokularının hakim olduğu bir çiçek buketi.
    Fiyatı: Eau de Parfüm 50 ml 86 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Christian Dior
    Christian Dior'un yelpazesinde yer alan parfümler ise şöyle:
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Hypnotic Poison
    Zambak, yasemin ve Jacaranta ağacının karışımı. Fiyatı: Eau de Parfüm 30 ml 57 milyon TL, 50 ml 89 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Dune
    “Okyanusta yürüyüş anlarının sembolü” olarak tanımlanan koku şakayık ve şebboydan oluşuyor.
    Fiyatı: Eau de Parfüm 50 ml 89 milyon TL, 100 ml 134 milyon TL.
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Rush [/FONT]
    [FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]Ünlü İtalyan imzası Gucci'nin parfümlerinden olan Rush, egzotik çiçek kokularınını içeren bir koku. Yoğun, kalabalık kavramlarını vurgulayan anlamıyla Rush, karşı cinse duyulan dayanılmaz içgüdüsel çekimi, yıldırım aşkının şiddetini çağrıştırıyor.
    Fiyatı: Eau de Parfüm 30 ml 73 milyon TL, 50 ml 105 milyon TL.
    [/FONT]

[FONT=Verdana, arial, Helvetica, sans-serif]yukardaki bilgiler alıntıdır.
    [/FONT]

demircan256 ve atakan_irresistable bunu beğendi.
  2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    benden de tavsiye yaz parfumu diye bvlgari aqua almayin, 1-2 saat sonra ucuyor hicbir ise yaramiyor...

3. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    malesef her yerde ozellıklede yazın mantar gıbı tureyen
    çakma parfumcülerden alanlar kesinlikle ciltlerine sıkmasınlar
    çok zararlı

ayrıca yazın/* kenzo+Fahrenheitthums:

4. sakocan

sakocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla benim önerim calvin klein summer ve davidoff uzun süre kokusu hissedilio

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben yukarıdaki uyarılara ekleme yapmak isterim.
    3:koklayacağınız parfüm 3'ü geçmesin fakat burnunuza güveniyorsanız aralarda kahve çekirdeği koklayarak parfüm denemesine devam edebilirsiniz.
    bu arada şu an elimde olmasada emperio armani ilk tercihimdir.piyasada fazlalaşmasından dolayı kullanmama kararı aldım.yeni arayış içindeyim ve geçenlerde kokladığım caldion nıght kokusunu beğendim.

6. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yazın kesinlike Calvin Klein

7. ysn1981

ysn1981 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul kadıköy
    arkadaşlar bu konuyu yeni okuyorum:) şu an jean paul gaultier diye bi parfüm kullanıyorum çok kaliteli bir ürün yeni parfüm arayışı içerisindeki arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

atakan_irresistable bunu beğendi.
  8. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Şu an Armani - Black Code kullanıyorum oldukça güzel bir koku, herkese tavsiye ederim. Gerçi her parfüm farklı kişiler üzerinde farklı durur. Bu nedenle kimine yakışan koku kimine yakışmayabiliyor. Kendi teninizde denemeden parfüm almayın

9. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Erkek parfümlerinin elbise üzerine sıkılması gerektiğini duymuştum. Gerçekten o şekilde daha kalıcı olduğunu farkettim.

10. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    yaz için 212
    ve rochas tavsiye ederim ;)

şuan burberry touch kullanıyorum memnunum. kokusu fahrenheit a benziyor.
    özel günlerimde ise armani code ;) :D

11. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar size bi öneri getiriyim.http://www.strawberrynet.com/country.aspx
    orjinal parfumler ve yarı yarıya fiyatlar:)
    napiyorum,önce lüx mağazalarda testerlara bakıp beğeniyorum evden sipariş.2-3 haftada elimde oluyo.
    calvin alımıştım 45 ytl falandı burda 168 ytl gibi faiş fiyatlarda.saygılar

12. beyazkin

beyazkin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar bilgi işlem
    Yer:
    izmir
    212 man öneririm süperdir ayrıca hugo boss XY de aynı şekilde Prada ve Gucci nin son cıkan parfümü ve diğerleri aksine biraz daha ucuz ve cok kalitali Brights da kalıcı parfümler arasında ama dediğim gibi külfetli 200 tl gozden cıkarman lazım 100 ml için :) bunu göze alıosan bu parfümler parfüm satıcılartının ilk önerdiği kokulardandır ...

13. samkaran85

samkaran85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fahrenheit 32 tek geçerim !!

14. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Davidoff CW kullanıyorum (aslında üründen son derece memnunum) ve şişemin bitmesini bekliyorum, alacağım parfümün adı '' 212 ''.

Herkese de öneririm, hakkında dönen '' içerisinde afrodizyak var sanırım '' geyiğini sonuna kadar hakediyor...

15. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Kalite bi mağazadan swıht alırken satıcı parfümün ürünlere zarar verdiğini söylemişti.

16. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Parfümde ten uyumu konusunu tartıştığımıza göre parfüm ten üzerinde kullanılmalıdır. :D

Aksi halde, gerçek kokusunu ve tonlarını ortaya çıkaramaz.

17. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    sakın bir başkasında hoşunuza giden kokuyu denemeden almayın çünkü her parfum her kişide aynı şekilde kokmaz doğuştan gelen herkesin farklı bir ten kokusu vardır.en yakışan parfümü ise deneyerek bulursunuz boynunuza sağına ve soluna birde gırtlağa doğru 3 kere sıktınız mı yeterlidir.zaten sonrasında kız arkadaşınızın tepkisinden de bunu anlarsınız

18. clubsilencio21

clubsilencio21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    code kullanıyorum bitince daha sert bişeyler alıcam eternity falan bayağı erkeksi koku çok uçarsam kiton black alırım bilinmeyen bikoku muhtemelen dünyadaki de en keskin koku ama artık dükkanlarda görmüyorum birde narciso rodriguez in limited editionu var bende oda kokladığım en sert koku

19. ebf

ebf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    parfüm kokusu herkesde değişiyor.örneğin baharat kokuları beyaz tenlilere hiç yakışmaz.
    bu arada parfümün üzerinde
    eau de parfum yazıyorsa cilde sıkılır ve kokusu daha yoğundur.
    eau de toilette ise kıyafete sıkılır ve etkisi daha az sürer diye biliyorum.

20. hacker

hacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ben öğrenciyim parfüme ayırabileceğim maksimum fiyat 50 60 civarı ama istediğim parfüm özelliği şu = okulda merdivenden çıkarken birileri bakınsın etrafa kimden geliyor bu koku diye öyle bir parfüm varsa sevinirim fiyatı zorlarım biraz tabi :) şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş