Paranız ve imkanınız sınırsız en çok yaşamak istediğiniz yer ve yapmak istedikleriniz?

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve @salihstrength tarafından 13 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    Son düzenleme: 13 Ocak 2018
  2. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeş o bahsettiğin otelin değeri 5 milyar dolar

@salihstrength bunu beğendi.
  3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    73
    taylandda muay thai kampına gitmek gece hayatı vs yapmak isterdim ama daha tavuk yiyecek para bulamıyoruz türkiyede yaşam zor

@salihstrength bunu beğendi.
  4. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    Ne yapalım yani 5 milyar dolar diye hayallerimizden mi vaz geçelim. :laughing::laughing::laughing::grinning:

5. RedRabbit

RedRabbit Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Üniversitesi’de okumak. Kampüste elimi kolumu sallaya sallaya gezebilmek.

6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    73
    bunun için para lazım değil ki

7. RedRabbit

RedRabbit Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Ben harçlarımı nasıl öderim , kitaplarımı araç gereçlerimi nasıl alırım , sosyal yaşantımı nasıl devam ettiririm, yurt ya da kalacak yer giderlerini , ulaşım giderlerini nasıl karşılarım gibi sorular kafamda olmadan eğitim görmek istiyorum. 1 2 sene dershaneneye gidip iyi bir puanla boğaziçi , bilkent , itü gibi sağlam bir üniversiteye kayıt yaptırıp okumak bedava değildir sanırım.

Paul_ bunu beğendi.
  8. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    73
    sağlam bir üniversiteyi bilmem ama üniversite mezunu olmak için para lazım değil açıktan işletme okumak ya da besyo okumak için para lazım değil

9. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    53
    Bunun için paraya gerek yok ki.
    Ben de memur bir ailenin çocuğuydum, babam hem bize hemde anne babasına memur maaşı ile bakıyordu, dershaneye gidemedim ama sıkı çalışarak Türkiye derecesi ile Boğaziçi Elektrik elektronik müh. kazanmıştım. Gerisi daha kolay. Sonrasında zaten aldığın burslarla sıkıntısız yaşıyorsun.

Dershane sadece motivasyon verir, konuları anlamak için kitaplar yeter. Yani seninki büyük bir hayal değil.Sen oturduğun yerden kendi kendine büyütmüşsün olayı:)

abseto bunu beğendi.
  10. RedRabbit

RedRabbit Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Takdir ettim sizi. ÖSS sınavına girip a.ö falültesine kaydımı yaptırdım. Ama aradığım istediğin şey bu değil.
    Harward ya da Cambridge’de okumak istiyorum. Hani mevzu hayal kurmaksa :)

11. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    513
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam hayaliniz size kalmış birşey. Harwardda okumak için zengin olmaya gerek yok. Çok iyileri zaten onlar topluyor :)

12. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    53
    O da çok uzak bir hayal değil.En azından master ve doktora düzeyinde iyi bir derece ile örgün okullardan mezun olursan Şansın var.
    Bizim sınıftan M.I.T den kabul alanlar vardı. Ki bilenler bilir, M.I.T, mühendislik ve fen Bilimlerinde, Harvarddan daha iyidir.
    Hayallerinden vazgeçme, peşinden koş. Üniversite sınavlarında yüksek puan almak, tamamen çalışma işi. Bol bol soru çözdün mü tamamdır.
    Yalnız şunu unutma.Hiçbir şey tatmin etmiyor zamanla.

Benim de Amerikada iyi bir üniversitede doktora yapma hayalim vardı, Los Angeles da, New Yorkta dolaşmak gezmek gibi hayallerim vardı, sonra okuyunca ve oraları gezince, memleketi özledim:)
    O büyük gökdelenlerin hemen birkaç sokak yanı, evsizlerin sokakta yattığı, akşam dışarı çıktığında soyulma tehlikesi yaşayacağın ,pis, berbat yerler.

Tek bir gerçek var.Hayat çok kısa. Zaman hepimizi öğütüyor. Sevdiğin şeyleri yap, hayatta hiçbir şeye aşırı değer verip gözünde büyütme ve anı yaşa.

zeo64 bunu beğendi.
  13. RedRabbit

RedRabbit Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Zaten kendimi bildim bile başıma buyruk yaşıyorum. Kafama koyduğum şeyi yapıyorum. Burada söylenenler belki 17 18 yaşını doldurmamış gençleri avutabilir ama ben 45’e merdiven dayadım ve hep hayallerimin peşinden gittim. Sadece geriye üniversite mezunu olmak kaldı. Ve kesinlikle bedava olmuyor. Eğitimin %100 ücretsiz olduğu bir ülkede bile ( varmı bilmiyorum belki Arjantin ) yaşamak için paraya ihtiyaç var.

14. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Doğu anadolunum en buyuk spor tesislerinden birini acmak ve bunu fizik tedavi ile butunlestirmek yani spor ve sagligi butunlestirmek istiyorum ekibimi kurup ilerlemek istiyorum onlarca sinif arkadasim var bir tanesi bile benim kafamdan değil ekip kuracak ortak olacak cesur insanlar bulamıyorum 2 3 tane spor veya saglikla ilgili adam bulamıyorum halbuki cok zor degil bir beslenme diyetetik bir fzt vs... gibi 3 4 kisiyle yola cikip buyumek istiyorum hayalimde kuracagim isletmenin yonetimi mac fit gibi olmayacak tam bir ekip isi olacak ..ah ah neyse
    Insta fizyo_spor

Militan_Mavisi bunu beğendi.
  15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    513
    Ödül Puanları:
    123
    İnşallah olur hoam, İlerde belki bende aranıza katılırım :)

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.
  16. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    53
    Boşver usta. Üniversite mezunu olup ne yapacaksın. Üniversite mezunu ne mallar var. Harvard mezunu bir arkadaşım vardı, bununla da övünürdü ama mal oğlu maldı. Oturup bir çay içip sohbet edemezsin. Resmen mal...Tanısaydınız, abartmadığımı anlardınız:) Ama
    Onun yerine ilkokul mezunu bir inşaat işçisi ile oturup çay içip sohbet etmeyi tercih ederim.(Böyle bir arkadaşım var, Türkiyeye her geldiğimde muhakkak bir yerlerde buluşur,saatlerce sohbet ederiz, ilkokul mezunu ama çok şey öğrenirim ondan)

Üniversiteler ezberci eğitim veriyor. Boğaziçisi de öyle, eminim diğer yerler de öyledir. Üniversite yıllarında ODTÜ İnşaat mühendisliğinde okuyan bir arkadaşım, bana, ben Boğazçine geçeceğim beklediğim şeyi bulamadım, hep ezber hep ezber, demişti. Ben de ona demiştim ki, hiç yerinden kımıldama, bizim burası da ezber.
    Üniversite okumayan üniversite okuyana özeniyor, üniversitede okuyanlar kendi üniversitesini beğenmeyip başka üniversiteye özeniyor...

Bana göre, kendini yetiştiren kişiler daha değerlidir. Ve o iş diploma ile olmuyor. Ön yargı çok tehlikeli bir şey ve maalesef ülkemizde bu çok var.

Bu arada benim en büyük hayalim şuydu: lisede sevdiğim bir kız vardı. Hayalim, o kızla evlenmekti. Hatta onun için üniversiteyi bırakıp, iş bulup hemen evlenmek istiyordum. O derece yani...Ama sonra çeşitli sorunlar çıktı, kıza yanlış yaptım... Aradan yıllar geçti, şimdi belki 15-20 yaşında çocukları vardır. Benim de hayatım böyle tek tabanca geçti. Ne yapalım, hayat işte...Hatalardan ders alıp, anın tadını çıkarmaya çalışıyoruz.

17. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    memur çocuğuyum diye olayı dramatize etmeye gerek yok şuan kıdemli bir memur 10 bin liraya kadar maaş alıyor.

18. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    53
    10 bin lira alan memur, 1 milyon memurda birkaç kişidir.
    Ne kadar meraklıyız kıyısından köşesinden ekstrem örnekler vermeye. Türkiyede herhangi bir devlet dairesinde herhangi bir memura git maaşını sor, kaç tanesi ne cevap verecek. Gel bizimle paylaş.

Sen şimdi her işadamıym diyeni de Ali Ağaoğlu kadar da zengin sanıyorsundur. :)

19. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Insallah vanlılar ulassin :D :)

20. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    hocam senin baban belli ki yıllardır memur benim bildiğim yıllanmış memurlar 5-6 bin rahat alıyor onların bir düşüğü 4 bin civarı. tamam çok zengin edecek pralra değil ama yinede iyi paralar.

senin baban yıllandıysa 7-8 bin alıyordur benim memur tanıdığım artık emeklilik seviyesinde ve 6 bin alıyor

Sayfayı Paylaş