Optimum whey gold vs Muscletech Nitro Tech vs Dymatize Iso 100

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ArdaFit tarafından 21 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar yakın dönemde antrenman dönemine girmiş bulunucaz kimileri çoktan başladı kimileri yeni başlıyıcak kimileri ise hala benim gibi başlamadı. Ben bu sezon başlangıçta kullanmak için aklımda olan 3 protein tozunu söyliyeceğim zaten başlıktada belirttim. Siz hangisini tercih ederdiniz bana bunu söylerseniz çok sevinirim . Ayrıyetten birde nedenini açıklarsanız çok memnun kalırım. Sizce Optimum whey gold standrat mı Muscletech Nitro Tech mi yoksa Dymatize Iso 100 mü. Normalde aklıma Dymazite ıso 100 yoktu ama bayram indirimine girmiş yaklaşık 30tl ve servis sayısıda gayet yüksek ama ben kreatin bulunduran bir ürün kullanmak istiyordum o da Muscletech nitrotech de var ama diğerlerindede bcaa var. Cidden kafam karışık daha çömez olduğum için bu ürünleri tam olarak kavramış değilim. Deneyimi olan kişiler yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca birde kendimden bilgi veriyim yaş 16 68 kilo 185 boy ( Yaşımdan dolayı veya antrenmanlara yeni başlıyacağımı gözardı ederek yorum yaparsanız çok sevinirim çünkü siz kullanma desenizde kullacağım bana göre zararlı değil hatta zararlı diyenler komik geliyor )

2. onyiturk

onyiturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Kilon az geldi o Yüzden gainer önerebilirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Hangisinin iyi olduğunu denemeden bulamazsın. illa en iyisi hangisi diye arıyorsan en iyisi bana göre tertemiz optimum platinum hydrowhey...

Ben yine de gerekli değil diyorum. bana göre gerekli ve gerçekten etkili (kanıtlanmış) supplementler kreatin, vitaminler ve omega yağlarıdır...

5. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Satın aldim bile optimum whey gold + optimum creatin aldim . Creatini 3-5g arasi preworkout olarak tuketicem . wheyide spordan hemen sonra

6. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Üzüm suyu ile al o zaman pre olarak kullanacaksan.

7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen belli bir marka varmi daha az katki maddeli olan uzum suyu icin ve emin degilim creatini preworkout olarakmi kullansam yoksa wheyin icine atip su ile antrenmandan sonrami tuketsem

8. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Bence antrenman öncesi konsantrasyon için rutin bir şey yapmak lazım, eğer wheyin içine atıcam diyorsan türk kahvesi iç derim, yani sana anlatmak istediğim yeni vücudu hazırlaman lazım antrenmana başlamadan hem vücudu hem kafanı. Üzüm suyuna gelirsek benim öyle marka seçme gibi bir durumum olmadı çünkü baya bir aradım sadece bi tane buldum onada bakmadım çok zar zor buldum diye.

9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yani wheyin icinde kullanicaksan preworkout icin baska birsey kullan diyorsun bunuda kahve ilemi yap diyorsunuz. Ben en etkili sekilde kullanmak istiyorum wheyi spordan sonra kullanicagim kesin ama creatini ne zaman kullirsam daha iyi olacagini acikcasi bilmiyorum.

10. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Fark etmez aslında recovery etkisi için ant sonrası kullanılır diyen var işte enerji verdiğini söyleyip ant öncesi kullananda bi enerji alıyorsan antrenman öncesi kullan, almıyorsan sonrası kullan. Ama rutin bir şey yap antrenman öncesi supplement kullan demiyorum 30 dk önce kahve çok iyi olabilir, olmadı meyve suyu iç işte bir şey yap ki artık bütün konsantreni antrenmana ver. Tabi kendi görüşüm bunlar. Mesela ben nanovapor kullanıyorum. Nanovapor içince antrenmana 45 dk kala ne sevgilimi, ne dersleri, ne başka sorunları hemen bi kenera atıyorum bütün konsantremi antremana veriyorum, bence herkesin böyle bi şeye ihtiyacı var. Antrenman öncesi vücuda artık başlıyoruz dedirtecek rutin bir şeye.

11. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bildigim kadariyla crratin kahveyle ayni zamanda kullanilinca creatinin etkisini dusuruyor. Ne kadar dogrudur bilemem

12. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kreatini düzenli kullanımdan önce 4-5 gün veya 1 hafta yükleme yap.

Kahve kullanacaksan antrenmandan önce tüketirsin onun dışında bir şey içme. Kreatini antrenmandan sonra üzüm suyu ile iç, 5-10dk sonra üstüne whey i iç. üzüm suyu antrenman sonrası hem kan şekerini toparlar hem de creatinin taşınmasına yardımcı olur. Üstüne whey i alırsın üzüm ve creatin ile vücut hazırlandığı için whey daha iyi kullanılır. Kreatini üzüm suyu gibi asidik olmayan meyve sularıyla tüket. Portakal suyu, limon gibi asit içerenler creatinin kullanımını bozar.

13. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Şu yükleme olayinin supplement firmalarinin bir tuzagi oldugunu duymustum ?

14. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kreatinin klasik kullanımı o. Kimi araştırma diyor gerek yok, kimi araştırma fark yaratıyor diyor, ben kendim iki türlü de kullandım, yükleyerek ve yüklemeden denedim, yükleyerek kullanınca biraz daha iyi etki gördüm. Ben belki placebo yaşamışımdır, bana kalırsa ikisini de dene, fayda göremezsen bir daha yapmazsın. Tecrübe en güzeli, giden 100 gram kreatin olsun :)

15. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    O yüzden dedim ya antrenmandan sonra alırsan kahve iç diye
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2015 ---
    Yıl 2015 yüklemeye gerek yok 5 gr yeterli.

16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Tamamdir iki yoldan birini secicez
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2015 ---
    Aynen ama soyle bir durum var daha once ne creatin ne whey kullandim ilk defa kullanicam. Herkes 5g diyor ama kac g kullansam bilmiyorum yuklrme yapinca sanirim hergun normalde tukeceginin 2 kati kullaniyorsun ve 1ay kullandiktan sonra 1hafta ara vermen gerekiyor ?

Sayfayı Paylaş