Optimum Whey 100% Whey Gold Standart

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve saydam tarafından 7 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. orta karar

45,5%
  2. çok başarili

50,3%
  3. başarisiz

4,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 1.704 üye.
  1. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Merhaba,
    Uzun araştırmalarım sonunda ilk protein tozumu aldım.(Optimum Nutrition Gold Standard Whey) fakat tam olarak günlük kaç ölçek ve ne kadar kullanmam gerektiği konusunda kafam çok karışık.Tek bildiğim çalışmadan hemen sonra alınması gerektiği. Konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

mertbal1063 ve @salihstrength bunu beğendi.
  2. utkudoysal

utkudoysal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    aslında önemli olan beslenme günlük protein alımınız 150 gr dır mesala ama almanız gereken 170 tir 1 ölçek ile bunu tamamlıyabilirsiniz. 2 ölçekten fazla kulanmayın bence. Bide spordan hemen sonra diye bi kural yok spordan 3 saat sonra bile alsanız bişey farketmez.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    Günlük kullanımında Antrenman sonrası nabız düştüğü zaman 1 ölçek su ile alabilirsin. Su miktarını damak zevkine göre ayarlayabilirsin.
    Yeterli beslenemediğin zaman antrenman öncesi ya da kahvaltı sonrası 1 ölçek daha alabilirsin
    Spor yapmadığın zamanlarda vücudun protein sentezi yapmaya devam etmesi için kahvaltı sonrası süt ile 1 ölçek olarak da alabilirsin. :)

4. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Günlük beslenmem şu şekilde ; Sabah 4-5 yumurta (sadece bir tanesinin sarısını tüketiyorum) , arkasından iki büyük fincan kahve ara öğün bir avuç yaş badem, öğlen tavuk ve bulgur pilavı genelde , ara öğün bir elma veya muz, spor öncesi iki büyük fincan kahve ve spor sonrası bir kase yoğurt tüketiyorum. Kilom 74.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Şubat 2018 ---
    Hocam, çok teşekkürler.

Son düzenleme: 12 Şubat 2018
    @salihstrength bunu beğendi.
  5. muratselli

muratselli Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Whey proteinler sporcular tarafından antrenman sonrası kas gelişimini desteklediği için kullanılabildiği gibi günlük protein ihtiyacını karşılamak için de kullananılabilmektedir.Dolayısıyla antreman sonrası 40 dakikalık sürede kasların besin desteği alması önemlidir.Şöyle düşünelim.Acıkdığınız zaman yemek yiyorsunuz.Diyelimki acıktığınızda yemek yemeyi birkaç saat ertelediniz.Bunu vücudunuza anlatamazsınız.Yani siz uzun süre aç kaldığınızda kaslarınızın ayakta tutabilmek için gerekli enerjiyi siz onu beslemediğiniz sürece iç kısımdan yani dokularınızdan almaya başlayacaktır.Uzun süre aç kalarak diyet uygulayan kişiler verdikleri kiloda kas kaybı yaşayacaklarını da unutmamalıdırlar.Eğer bodybuilding de gelişim istiyorsanız antrenman sonrası kaslarınızı beslemeniz gerekir.Yani spordan 3 saat sonra protein almanız yaptığınız sporun boşa gitmesine neden olur.Uygun kullanım önerisi antrenman sonrasındaki 40 dakika içerisinde kaslar tarafından en iyi emilen protein olarak dünyaca kabul görmüş whey(peynir altı suyu proteini) proteini almaktır.Siz tabiki antrenmandan 1,5 saat sonra istediğiniz kaliteli bir protein ile (örn:ızgara tavuk,yada bonfile) öğününüze devam edebilirsiniz.

6. Emir semiz

Emir semiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben 4 aydır fitness yapıyorum optimum whey protein tozu almak istiyorum kaç ayda etkisini gösterir ve kaç ölçek kullanmalıyım

7. utkudoysal

utkudoysal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    knk protein tozu öyle bişey deil senin günlük alman gereken bi protein miktarı var kas kütlenin 1.8- 1.7katı kadar eğer beslenmen yetmiyorsa o açığı kapatmak için kullanabilirisin.İçince kas yapmıyo yani

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. muratselli

muratselli Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ürünün ne kadar sürede etkisini göstermesi tamamen sizin çalışma programınız ile ilgili.Dünyanın en iyi protein tozunu da kullansanız yeterli antrenman,dengeli-yeterli beslenme,kaliteli ve yeterli uyku düzenini yaşam felsefesi edinmediğiniz sürece ürünlerden mükemmel sonuçlar beklememek gerekir.Ürünler sadece gelişiminize katkı sağlayacak en büyük destekçileriniz.Optimum Whey proteinden antreman sonrası 1 ölçek kullanman yeterlidir.Eğer ileri seviye bir antreman programı uyguluyorsan 1 ölçek kahvaltı sonrası,1 ölçek antremandan yarım saat önce ve 1 ölçek de antreman sonrası alabilirsin.Orta seviye antremanlarda kahvaltı ve antreman sonrası 1'er ölçek yeterli olacaktır.

9. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    cok basarılı ve kalıteli bir içerige sahıp bır urun kesınlıkle tavsıye ederım

10. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar scitec whey ile arasında kaldım.Sizce hangisini tercih etmeliyim ? Bir de bu optimum whey in bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi nedir ?

11. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    Scıtec aroma ve etki olarak iyi bi ürün denemende fayda var. Bu ara bildiğim kadarıyla federasyonlarda fazla talep gösteriyor bu markaya ki aroma olarakta gayet başarılı.

muratselli bunu beğendi.
  12. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Katılıyorum. Scitec veya Nutrade çok iyi araştırmanı tavsiye ederim. Optimumda içerik olarak ideal aslında o yüzden talep görüyor ama hep aynı marka kullanma taraftarı değilim şahsen. Şu anda Scitec'in 5 kiloluğunu aldım örneğin daha sonra nutrade optimum yine Scitec , tarzı kullanım hoşuma gidiyor.

muratselli ve @salihstrength bunu beğendi.
  13. muratselli

muratselli Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Scitec'in içerisinde protein sindirimine yardımcı olacak enzimler var ve 1 gr'a yakın taurin içeriğine sahip.Tercih etmen için sebep olabilir.:) Optimum'un tercih edilme nedenlerinde kullananların tavsiyeleri ve ürünün çeşitli ödüller kazanmasını gösterebiliriz.Protein tozunda en iyisi tabirinden ziyade kaliteli ham madde ve içeriğe bakmanı tavsiye edebilirim.Birçok markanın ürünü iyi.İyi ürünü kendiniz kullanarak bulacaksınız.Bazen aroma bile tercih sebebi olabilir ama aromaların ürün etkisine katkısı yoktur.

14. stoica

stoica Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Cevaplar biraz geçikince ben de seçimimi optimum'dan yana kullandım.Bir de yanına BSN Creatine ekledim.Bir daha ki sefere Scitec inşallah :)

15. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Ben aldım shakera koydum ancak shaker dibi hafif islaktı 2 3 damla sonra tekrar döktüm bisey olur mu

16. velikigydvin

velikigydvin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    Bir türlü konu açamıyorum PROTEİNLER bölümünde. Dolayısıyla adminlere hem buradan ulaşmak hem de aylardır aradığım katkı/koruyucu/tatlandırıcı (asesülfam k/sukraloz vb...) içermeyen bir protein tozu keşfettiğimi söylemek istedim. Bence herkes uzun zamandır bunu arıyordu. Neredeyse kimsenin bununla ilgili bir yorumda bulunmamış olması kimsenin henüz farkında olmadığından kaynaklı sanırım. Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu ismiyle geçen, https://www.yesilmarka.com/urun/dogal-protein-tozu/ internet adresinde satışta olan bu ürün ile ilgili düşünceleri merak ediyorum. Yerli üretim diyor fakat tam güvenemedim nedense. Stevia tatlandırıcısı (yani doğal tatlandırıcı) dışında hiçbir şey içermiyor. Gayet sağlıklı gözüktü. 1 servisinde 31gr protein alımı var. Tübitak ve Yıldız Teknik Üniversitesi çalışmasıyla ve 3 yıllık AR-GE çalışmasıyla sunulmuş yazıyor sitede. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Buraya yorum yaptığım için kusuruma bakmayın. Bir türlü konu açamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

17. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Güzel kopyala yapıştır olmuş kendi yorumun ne olabilir neden optimum ?

18. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    sence neden kardesım

19. Barış Sevinç

Barış Sevinç Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Bence tadının o hafif cikolatası,suya cabuk karışması,Yüksek Protein veya bcaa olmasi gibi :)

20. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler , kullanmış gibisin sanki kardeşim

Sayfayı Paylaş