omuzum tekrar çıkar diye korkuyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve remzi44 tarafından 18 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    herkese merhaba. arkadaşlar ben yaklaşık 2 senedir wushu sanda dövüş sporu yapıyorum. 2 hafta önce müsabakada sol kroşe dengesiz ve boşa salladım omuzum yerinden çıktı ama ne acı hissettim ne bişi, çıktıgını kolumu hareket ettiremıyınce anladım uyuşur gibi oldu birden omuzuma baktıgımda biçimsiz değişik duruyodu ve yaklaşık 10 sanıye sonra hiçbir müdahale olmadan kendi kendine yerine girdi ne acı ne kıt sesini hissettim sonra sprey sıktılar sadece 3 gün acı oldu hareket kısıtlılıgı oldu şuan hiç bir sorun yok kroşe vuruyorum şınav çekiyorum daha 1 hafta geçti aradan. hocam bana tam yerini terk etmedi omuzun terk etse kendi kendie yerine oturmazdı dedi çıkık sonrası yapılan hareketleri egzersizleride yapıyorum agırlıkta kaldırıyorum güçlenmesi için sizce daha fazla agırlık kaldırmalımıyım daha çok güçlenmesi için ve tekrar çıkma olasılığı nedir?

2. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Oncelikle gecmis olsun bu mesleğin icinde bu tarz seyler su icmek gibi birşeydir cok fazla olur. Omuz un en kotu yani cok oynak bi kastir bi kere cikinca devamli çıkar dikkatli olman gerekli yani. Agirlik hafif basla sonra arttir orayi kaslandirirsan dahada kuvvetli olucaktir ve eklem hareketleri calis saglamlassin iyice.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    sağolun. gerçekten çok baş belası bişi allah düşmanının başıno yazıları okudum çogua vermesin her okudugum yerde hep tekrarlıynlukla. bazı yerlerdede egzersizler yaparak kuvvetlendirerek sorunu aşanları okudum. inş birdaha tekrarlamaz sizce internetten yapılan egzersizleri uygulamam yeterlimidir yoksa bir hekime görünüp onun verdiği egzersizlerimi uygulamalıyım.

4. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Ne hekim ne internet bu isi basina gelmis birisinden ogrenmek daha mantiklidir salondaki hocalarin kesinlikle basina gelmistir tavsiyelerini aliniz

5. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    maalesef ne gittigm salonda nede yakın çevremde kımsenın başına gelmemiş bende burdan bilgi edinmeye çalışıyorum sizin başınıza geldimi?

6. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Omuza daha gelemedim bir cok sakatlik gecirdim. Hayirlisi.

remzi44 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş