Omuzlarım dar mı?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Dawg tarafından 7 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Dawg

Dawg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, omuz ölçümle ilgili bir sorum var:
    Omuzlarım bana dar gibi geliyor, boyum 180, kilom 60. Spor yapmıyorum, biraz önce ölçtüm omuz genişliğim 98cm civarında. Ayrıca kamburluk ve skolyoz problemim var. Omuzlarım dar mı? Darsa genişletmek için herhangi bir tavsiyeniz var mı?
    Şimdiden teşekkürler.

2. Spyder

Spyder Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Zayıfsın haliyle dar.

3. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Birşey söylemek zor ama sanırım dar,ben 1,73 boyundayım 55kg başladım 102cm omuz vardı boyunu düşündüğümde dar gibi gibi geldi.Genişletmek diye bir terim aslında pek doğru deği ama sende herkes gibi sırt ve omuz çalışmalısın cm cm artar.Yalnız bir doktor veya fizyoterapiste görün kambur ve skolyoz sorunların için ona göre çalış bu çok önemli.

4. Undefeated

Undefeated Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Omuz ve sırt kasların geliştikçe omuz ölçün artacaktır.Ayrıca sırt kasların güçlendikçe kamburluk problemin gider diye düşünmekteyim.Zira 2 sene önce, spora başladığım zamanlar boyun ve sırt bölgesinde kamburluğum vardı.Postürüm bozuk duruyordu, spora başlayınca birkaç ay içinde bu sorun ortadan kalktı ve tamamen dik bir postüre kavuştum.

Son olarak eklemek isterim ki omuz ölçün ne kadar artmış olsa bile genetik olarak kemiklerin geniş değilse fazla bir omuz genişliğine kavuşmak çok mümkün olmayacaktır.

5. Dawg

Dawg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bir de benim sağ omzum düşük biraz ve sol omzuma göre daha kısa kalıyor. Ölçümde bunun da etkisi oluyordur mutlaka.

6. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim bu genetik işi zayıf olup geniş omuzlu olan çok var,kimilerinin de kemikleri kalın ve vücudu çok geniş durur.Sen omuz çalışarak geniş bir görüntü elde etmen zor yani omuz kaslarını kısa sürede naturel olarak büyütmek de basit değil

Bence senin yapman gereken beli mümkün olduğu kadar inceltmen böylece ince bel oldu mu üst taraf geniş durur tabi sırt çalışmasını ihmal etme özellikle farklı tutuş ile barfiks setleri yaparak V görüntüsü elde edersin böylece omuzlarım da geniş durur yoksa senelerce omuz çalışsan ne olacak en fazla top gibi omuz yaparsın ama o geniş görüntüyü elde edemezsin

7. Undefeated

Undefeated Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    İlla ki oluyordur, ekstrem bir durum yoksa kasların geliştikçe postür sıkıntıları ortadan kalkacaktır merak etme.

8. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Benim boyum 168 ama omuzlarım 130. Çalışıyorsan sende yaparsınsın

Sayfayı Paylaş