Omuzlarım Düşük :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve RakshaSa tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm abiler arklar 16 yaşındayım lise 2 de okuyorum 1.78 boyum kılom 65 falan vucudum cok bıcımsız herkes zayıf oldumu soyluor gosuglerım dısarı bakıyormus omuzlarım dusuk cok kotu duruyor cok bılgısayarda oturmaktan oldu sanırım ama eskısı kadar oturmuorum artık bayramdan sonra badiye gidicem ama bırakınca kılo alırsın dıyolar ben omuzlarımı kaldırtmak ve vucudumu duzeltmek ıcın gıdıcem sızce ne yapmalıyım kosunca falan komık gorunuyorum herkes guluyor kosmuyorum bıle dogru duzgun onun ıcın

sımdıden tesekkurler sıze bı tavsıye kardesınız varsa eger fazla bılgısayarda oturtmayın ve knıght gıbı oyunlar oynatmayınduh

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

RakshaSa,

Sizler çok şanslısınız, neden mi? Çünkü bende "omuzlar" konusunda aynı senin bahsettiğin durumdaydım. Ancak o zamanlar ne bodyforumtr vardı nede spor salonuna gidecek durumumuz vardı.

Belkide senden daha kötüydüm, biraz tarif edeyim kendimi; vücudum sanki tersti; yani yüzüm sırtıma bakıyordu aynı bu şekildeydim. 44-45 kilolarda geziyordum :)

Hatta askerlik için ilk yoklamaya gittiğimde, sağlık kontrolü esnasında 45 kilo çıktım; tabib komutan, inanmadı ve tekrar kiloma baktı ve hayretler içerisinde "oğlum, biraz beslen böyle olmaz..." dedi :)

Bu teknoloji varya, aslında her kötülüğün başı bu...siz knightonline'den başlamışsınız bizde, zamanında commadore 64'te worlock oynardık saatlerce. Elimizde joistikler, yerde saatlerce. Bu bilgisayar yüzünden sağlık elden gidiyor...

Daha sonra, "dedilerki, sen ağırlık çalış hem kilo alırsın hem omuzların düzelir," öylede oldu; spora başladım ve devamını getirdim; hem omuzlar düzledi hemde insanların bize bakış açısı farklılaştı.

Uzattım, farkındayım sana diyeceğim tam zamanında karar vermişsin ve yapacağın şey düzgün bir spor salonuna başlamak; derdini eğitmenine anlatmak ve çalışmaya başlamak.

Aklına takılan birşey olursa, bodyforumtr'ye danışırsın; yardımcı olmaya çalışırız...

Azimle, sabırla bu işin üstesinden gelirsin ve çevrendekileri şaşkına çevirirsin. Bu arada, bu söylediklerim hemen olmayacak, zamanla olacak ama kendinle gurur duyacıksın...

Başarılar...

Not: Omuzlarında herhangi bir problem olmadığını varsayıyorum, sağlık yönünden bir problemin varsa ortapediye görünmende fayda var.

Ayna karşısına geçip, hani "kabadayılar vardırya" birbirlerine diklenirler o şekilde dur, ozamanda omuzların nasıl duruyor ve en önemlisi dik durmayı öğrenmen lazım....

Son düzenleme: 23 Eylül 2008
    Kaltus bey, rocco676767, Jevric ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi dık durdummuda kabadayı gıbı oluorum oylede kotu goguslerım dısarıda kalıor :D yanı benım kılo almam lazım galıba babamda dıor kılo alsan duzelır dıye boyuma gore cok zayıfım galıba bide bızım burdakı badi salonu halk egıtımın cok fazla alet yok hocada ne kadar iyi bilmem ben evde dambılllarımla baslıcam bayramdan sonrada gıdıcem

4. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Salonda çalışmak her zaman daha iyidir.Çalışan başakaları da olacağından havaya daha iyi girebilirsin yeni başlayan biri olarak.Salon arkadaşların hareketleri doğru yapman konusunda sana yardımcı olabilirler ayrıca tecrübelerinden yararlanabilirsin.

6. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Fotoğraflarına baktım, ciddi bir sıkıntı yok. Senin yaşındaykenki eski fotoğraflarımı bulup koysam, haline şükrederdin :) Madem imkanların kısıtlı, sana hertürlü yardımı yaparız. Spor salonuna gitme durumun yoksa, evde bazı hareketlerle vücudunu biraz daha toplayabilirsin ama spor salonu olsa çok iyi olurdu. Sitede evde yapılacak antrenman programları var, onlara bir gözat ki ön bilgin olsun onun dışında diyeceklerim bunlar; çalışmaya başlıyorum dediğin zaman hem sitemizde hemde kenmizce bir program oluştururuz ve çalışmaya başlarsın. Çevrendekilerin sözlerine de aldırış etme...iyi sabahlar herkeze... thums:

8. BrAwNy_OnUr

BrAwNy_OnUr Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    okuyorum
    Yer:
    istanbul/fatih
    bn sendn küçüğüm ama yardm etmeye çalışıcam çünkü elimden geldiği kadar kendimde deneym sahibi oldum benim de omuzlarm genşti fakat sanki biraz öne dogru cok gidiyodu bende en iyi yöntemi eşiklerin yanlarına tutunup sarkarak düzeltim , kemik gelişimini gözle görebilmek için 6 hafta kadar bir süreç geçmesi gerekli dediğimi 6 hafta kadar bi süreçle yaparsan güzel sonuçlar elde etceğine inanıyorum;)

9. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eşik dedıgın ne ya

10. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    omuzlarda daha çok arka böleden bi düşme var. Arka omuz çalışarak o surunu halledersin. Yan göğüs bölgen de eğrilik var. Orayı da göğüs çalışarak düzeltirsin. Büyük bir sorun yok. Başarılar!

11. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu daha yazıcak

12. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bana bısı soyleyın ben sımdı salona gıttımmı nerelerımı calıstırmak ıstedıgımı soylıyım

13. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    İlk olarak kurallar gereği ısrar etme lütfen.
    Omuzları daha yukarıda göstermek basit bir omuz antremanından geçer. Yapmaman gereken şey ise, trapez çalışmak ve trapeze binecek hareketleri(lateral, push down vb.) mümkün olduğunca doğru ya da benzer bölgeye vuran hareketlerle değiştirmek.
    Zaten vücud belli bir şekil almaya başladığı zaman trapezler her zaman gölgede kalır. Kafana takacak pek bir durumun yok anlayacağın, kafana takacağına başla antremanlara...

14. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Omuzları daha yukarıda göstermenin mümkün olduğunu senden duyuyorum mestano. Bunu omuz başlarının ovalliğini arttırarak mı; yoksa arka omuz çalışarak mı olacağını söylemek istiyorsun? Biraz açar mısın?
    Omuzların yükselmesi deyince aklıma trapezleri geliştirip, omuz başları değil de boyna yakın olan bölgenin yüseltilebileceği geliyor sadece aklıma.

15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun

Sanırım kapının eşiğinden bahsediyor sanırım. Kapının üstünden geniş tutarak sallanmış olmalı. Gerçekten bu etkiliyse geniş tutuş barfiks daha pratik ve etkili olur. Yalnız omuzdan ziyade kanatları etkileyecektir bana göre. Aslında Üst kanatlar gelişirse omuz daha dik durur gibime geliyor.Özellikle teres majör çalışmak lazım. Koltuk altına portakal sıkıştırmışsın gibi.

16. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/attachment.php?attachmentid=1932&d=1216513255

http://img186.imageshack.us/my.php?image=19ay2ne2.jpg

Şu iki resimi anlatımı kolay olsun diye koydum. Şimdi rakshasa'nın göğüs kafesinin üstten sonlandığı iki kemik ile omuz başının birbirlerine karşı durumuna bakalım. Birde linklerdekilere bakalım. Fark ortada, demekki omuzlara hacim lazım ilk olarak. Bunun içinde basit bir omuz antremanı yeterli olacaktır.
    Trapez ise omuzları hem dar hemde düşük göstereceği için mümkün oldukça çalışmayın(eğer omuzum düşük ve dar diyorsanız)

17. RakshaSa

RakshaSa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi varsa 1 kac resmın koyarmısn

18. BrAwNy_OnUr

BrAwNy_OnUr Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    okuyorum
    Yer:
    istanbul/fatih
    mestano iyilik yaramıyo bazılarına bosver :) benim anlatmak istediğim eşik olayı oydu işde saolasnXD

19. oguzpasa

oguzpasa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu omuz anremanını forumda aramama rağmen bulamadım.acaba birisi kısaca anlatabilirmi yada alakalı bi konu varsa yönlendirebilir mi?

20. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    forumda antremanlar bölümünde var.ya da aramadan 'omuz' yazıp bulabilirsin.bu sayfada program yazmamız doğru değil.

Sayfayı Paylaş