omuz sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve arigold tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. arigold

arigold Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dün https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-g-s-t61.html linkte görebileceğiniz dumbell pullover hareketini yaparken bi anlık dikkatsizlikle dumbell ı hızlıca bıraktım, ve o sırada omuzum yerinden çıkacakmış gibi oldu (ki çıktığını da hissettim) ama çabuk toparladım ve çok büyük bir sakatlık olmadan kurtuldum. şu an omzumu oynattığımda hafif bir ağrı hissediyorum. doktora gitmeme gerek var mıdır, ne kadar süre omuz çalışmamalıyım? önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Waasszzuup

Waasszzuup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

kardeşim bende bu haraketi yaparken omzumu sakatladım. normal durduğumda ağrı acı yok ama omzumu sola doğru kaldırınca açınca yani bi acı ağrı giriyor.. hocamın sözü üzerine iğne yaptım omzuma.. sonra Naprosyn ( hap olanını ) kullandım ama geçmedi.3 haftadır salona gitmiyorum geçsin diye..

Bu konuda yardım edebilirmisiniz nasıl geçiririm bu acıyı ağrıyı.. doktora gitmedim daha..

3. FRN_07

FRN_07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 22, boyum 1,78, kilo 75. yaklaşık 1,5 yıldır bu sporu yapıyorum. şu aralar bench press e ağır girdiğim zaman sağ omzumda birden şiddetli bir ağrı oluyor hatta 2 kez kolum bir anda boşaldı sanki omzumda küçük bir kas bir anlığına yer değiştiriyor gibi. doktora gittiğimde mr çekilmesi gerektiğini fakat o kadar önemli bir sorun olduğunu düşünmediğini belirtti ve kas güçlendirici gibi şeyler kullanarak bunu giderebileceğimi belirtmişti fakat herhangi bir ilaç önermedi. animal pak yada bunun gibi bir kombinasyonla bu sıkıntımı giderebilirmiyim?? veya önereceğiniz başka supplementler varmı...

4. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    FRN 07 , benchpress de harekete başlarken omuzları mümkün olduğunca bench'e yapıştırıp göğüs kafesini ileri doğru çıkartırsan böyle bir durumla karşılaşmazsın. bir de çok ağır dediğin kilolara çıkarken kademeli olarak arttırıma gidilmelidir. anladığım kadarıyla sen kaldıramayacağın bir kiloyu denedin , bu sırada omuzlar fazla şekilde devreye girdi ve sakatlandın. sana tavsiyem uzman doktora muayene ol ve gereken tedaviyi uygula , unutma ki omuz sağlığı bir çok hareket için çok önemli.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:16 ----------

geçmiş olsun. doktora görünmende fayda var. bu harekette omuzu sakatlamak pek olası değil aslında. asıl çalışan grup arka kol , yeteri kadar ısınmadan yapılması ve harekete alışmadan çok derine inilerek yapılması sebep olmuş olabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:19 ----------

doktora görünmelisin.

FRN_07 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş