omuz sakatlığı...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve provokatriks tarafından 22 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. provokatriks

provokatriks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Yoğun kas ağrımın olduğu spor sonrası pazar gününde ellerimde çok fazla yük taşımış ve omzumu bir şekilde sakatlanmıştım. O gün eve geldiğimde bir şey hissetmedim. Ama akşam ellerimi yıkamak için sıvı sabuna bastıgım an omzuma dayanılmaz bir sancı girdi. Aynı şekilde ellerimi yıkarken omzum sallandıkça acıyordu. Elimi havluya silmek için kolumu da kaldıramadım haliyle. Dokunduğumda ön omuzbaşım çok acıyordu. Buz koydum üç gün kolumu hiçbir şey için kıpırdatmadım ve çok büyük ölçüde ağrım sızım geçti. Sadece yana ve öne kolumu yavaşça kaldırırken ufak sancı giriyordu (hareketi hızlı yaparsam ağrı yok). Kalan şikayetlerim 20 gün içinde kaplumbağa misali çoooook yavaş şekilde iyileşmeye başladı. Bu süreçte hiçbir üst vücut egzersizimi yapmadım. Sonra doktora gittim ve mr çekildim. Mr çekildiğim gün de şansıma ufak bir ters hareket sonucu yine omzumu ağrıtmayı başarmıştım fakat mrım tertemiz cıktı. Ben de bunun üzerine sakatlandığım tarihten tam bir ay sonra ilk üst vücut egzersizimi yaptım. Spor hocam çok güzel güçlendirme egzersizleri verdi ne o an ne de ertesi günler omuz ağrım olmadı. Fakat bugün yine evde baza kapağını kapatmak için asılırken omzuma sancı girdi. Suan yine buz koydum ve dinlendiriyorum 3-5 saat içince sancı kendiliğinden geçiyor ama bu süreçte hiçbir işimi yapamayacak kadar rahatsız edici bir ağrım oluyor. Ben artık bundan bıktım ve neyin nesi olduğunu dahi bilmiyorum. Ön omzumun başında birşeyler birbirine sürtüyor gibi oluyor ve hafif bir köprücük kemiği ağrım da oluyor.

Başına böyle bir şey gelen oldu mu bu neyin nesi ve nasıl kurtulabilirim? İnanılmaz motivasyon düşürüyor. Sporda sakatlanmayıp saçma sapan şeyler yaparak sakatlanmak gerçekten çok üzüyor insanı. Psikolojim bozuldu artık bu belirsizlikten.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu doktor omuz konusunda iyiyim diyor. Danisma veya muayene olma imkanin olurmu bilmiyorum.

Bu tip sakatlanma konularinda vucut gelistirmeden anlayan doktorlara danismak gercekten onemli oluyor.

Izole hareketlerden kacin!!!! Esya tasirken sakatlanmis olabilirsin ama belki zemini daha onceden hazirlanmisti. Spora dondugun zaman bilesik hareketler yap. Gecmis olsun.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş