Omuz sakatlığı ve glukozamin

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve not average tarafından 22 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. not average

not average Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 40 gün önce yüksekten yüz üstü düşmem sonucunda omuzum çıktı.MR sonucunda bankart lezyonu Hill Sachs lezyonu ve sırt kaslarımda ödem belirlendi.Ayrıca El bileğimde çok ağrıyo ve ağırlık kavramada sıkıntı çekiyorum.Sormak istediğim bu sakatlıkların iyileşme sürecini glukozamin hızlandırır mı ?

2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Faydası olacağını düşünüyorum ama doktora danışmadan burdan alacağın fikirlerle kullanmamalısın. Eklem ağrılarına ya da hareket kısıtlılığı çekiyorsan onlara faydası olur. Ama bankart ve hill sachs travmaya bağlı dislokasyondan ötürü oluştuğundan cerrahi gerektirir. Glukozamin kullanarak bu sakatlıklardan kurtulamazsın. Sakatlıklarının seviyesini bilmiyorum ama ileri düzeyde değilse günlük yaşamında sana sıkıntı çıkarmaz ameliyat olmana gerek yok. Omuz çevresi kasları kuvvetlendirirsen oluşabilecek instabilite problemlerinin de önüne geçmiş olursun. Ağrıların ve eklemlerdeki hareket açıklığının izin verdiği ölçüde kendini zorlamadan omuzunu hafif ağırlıklarla çalışman faydalı olur. Geçmiş olsun.

respect2us.23 bunu beğendi.
  3. not average

not average Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için teşekkürler hocam.Bileğimin ağrısından dolayı ağrılık kaldıramıyorum. Plates lastiği ile antrenman yapmaya çalışıyorum.Sizce etkili olur mu ?

4. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Faydası olur tabi. Ama vücut ağırlığınla hareketler yap. Yani bileğini çevir o harfi çizer gibi, aynı şekilde omzunu öne arkaya yanlara aç. Elinde ağırlık olmasına da gerek yok amaç eklem hareketini sağlamak. Tabi ağrı sınırında yap bunları. Uzun süre hareketsiz bırakırsan eklemlerde hareket kısıtlanır sonra bir de bu problemle uğraşmak zorunda kalma :)

Sayfayı Paylaş