omuz sakatlığı sonrası sol kolumda güç kaybı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve excreta tarafından 6 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    yaklaşık 1 ay önce omuz çalışırken enseye press hareketinde sol omzumu sakatladım bölge olarak orta ila arka omuz arasında bir sızı hissettim ve hareketi yarıda bıraktım dumbell la yana açış hareketinde bir sıkıntı yaşamıyordum bench press tede bir sıkıntım yoktu üst göğüs ve arka kol çalışırken barla anla indirip kaldırdığımız hareketi ağrı sebebi ile yapamıyordum şuan ağrım yok fakat göğüs omuz ve triceps antremanlarımda daha önce çalıştığım ağırlıkları kaldıramaz oldum mesele bench press de normal kaldırdığım ağırlığın 10 kg altına giriyorum bütün yük sağ koluma biniyor sol tarafımda sanki hiç kuvvet kalmadı yatarak yana açış yapıyorum 3. tekrardan sonra sağ kolum kalkıyo sol kolum çok zorlanıyo.Bu ani güç kaybını yaşıyan varmı arkadaşlar

2. omuzagritan

omuzagritan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aynı senaryo bendede var kardeşim göricez doktora gidip kimse olumlu birşey söylemiyor spor hayatımız bitmiş olabilir çözüm bulduysan söyle lütfen

3. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    O kadar karamsar olmayın, durumun o kadar kötü olduğunu sanmıyorum. Antrenman dışında büyük bir ödem,ağrı oluşması veya ciddi bir kırık yoksa spor hayatınızı sonsuza kadar bitirmesi çok zor.

omuzagritan bunu beğendi.
  4. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Enseye press çok riskli bir hareket, omuz için olmazsa olmaz filan da değil.

Sayfayı Paylaş