omuz sıkışması (impingement)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve eXo tarafından 18 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben salona gittiğimde, ne çalışacaksam çalışayım muhakkak önce tüm vucut sonra omuzu özel olarak ısınma hareketleriyle ısıtıyorum yoksa acı çeke çeke çalışmak zorunda kalıyorum.
    kesinlikle omuzu iyice ısıtıp antremana başlayın,
    ant. hemen sonra buz tedavisi yapabilirsiniz.
    bide her doktor anlamıyor muhakkak spor hekimine gidiniz.

2. alaimsema

alaimsema Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Herkese iyi günler.
    Bende de 1-2 senedir devam eden bir ağrı vardı.Önceleri sadece göğüs yayını çalıştığım zaman ağrı oluyor çalışmayı bıraktığım zaman geçiyordu.
    Yenilerde VG'ye başladım.Başlarda omuzumda ağrı oluyordu ama pk ciddiye almıyordum.Son zamanlarda Göğüs ve omuz hareketlerinde ciddi ağrılar hissetmeye başladım.Doktora gittim çok zorlamışsın dedi 2-3 ilaç verdi bir süre VG'yi bırak dedi gönderdi.Doktora ısrarla bu ağrının 1-2 senedir olduğunu ama geçmediğini söledim ama aldırış etmedi.Doktor sanırım spor hekimiymiş.
    İlaç ve krem tedavisi 10gün sürecek.Bu süre zarfında VG hareketeri yapmayacm.Sadece cardio+karın hareketleri çalışacam.Ama benim en büyük korkum 10günün sonunda ağrının geçmeyeceği.Bu durumda hem 10gün boşa gider hem de ne zaman geçeceği belli olmayan bir ağrı yüzünden VG hayatım tehlikeye girecek.
    Gerçi ağrı varkende hareketleri yapabiliyorum.Olmazsa 10.günün sonunda ağrı olsa da olmasa da antremana devam ederim.Dar bench(triceps için) hareketi dışında diğer hareketlere dayanabiliyorum.Bu hareketi çıkartamıyorum.Bu durumda en büyük korkum ömür boyu sürecek bir rahatsızlık olması.
    Siz bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?Bu ağrılar VG yaparak geçmez mi?

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bir başka yazımdada belirtmiştim bu ağrılarınızın başlangıcı yaydır . hasarın ilerlemeside bilinçsiz çalışma. agrınız şiddetli ise doktora başvurun

4. ezgi

ezgi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkdaşlar geçmiş olsun herkese...
    ne yazıkki buna benzer bi sorunda bende oldu:( kol çalışırken yanlış bi hareketten dolayı sağ göğüs kısmında çıtlama olmaya başladı ve ben bunu başlarda önemsemedim, şimdi ise çıtlatmadıgımda kasılıyo ve aşırı agrı oluyo.. birde spor yapıp terledikten sonra daha çok kas katı oluyo resmen spor hayatım bitti gibi bişiy sanki:(((( ve korkum agrının uzun yıllar sürmesi.. doktorada gittim film çektirdim ekg bile çektirdim bişiy bulamadı kas gevşetici agrı kesici falan verdi geçmedi, anlatmama ragmen anladıgını sanmıyorum.. 2 yıl gibi bir süre oldu ve ilerliyo gibi tekrar doktora gidicem... ciddi bir sorun mudur acaba::S:S? sizinki gibi omuz olmasada benziyo..
    :( eğer iyileşirse çok sevinirim bu arada yüzdüm ve esnetme hareketleri çalıştım yinede geçmedi...

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hangi hareketin tam olarak hangi aşamasında oldu bu ağrı ve göğsünüzün tam olarak neresinde oluştu..omza yakın taraftamı, alttamı?

geçmiş olsun..

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    diezinde dediği gibi sağ ön omuz olmasın ? bazen sıkışmış olan sinirin bağlantısından dolayı ağrı farklı bölgelerde hissedilebilir.

7. baris1319

baris1319 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    impinglement

herkese slmlar!
    ben de yakında doktor katili olucam :s bikac gundr hastana hastane gezmekten yoruldum gercekten.hepsi birbirinden ukela birbirinden vurdumduymaz..

1992 yılından beri lisanslı yuzucuyum.bu sezon basından beri sol omzumda dediğinz türden bir ağrı var.ısınma hareketi olarak kol cevirirken katur kutur sesler benden de cıkıyor.oysa sag omzumda tık yok.eskıden sadece yuzme antrenmanı bırtımınde agrıyan sol omzum sımdı dewamlı olarak agrımakta.gıttıgım spor hekımı impinglement tanısı koydu.ve 3hafta havuza gırmemem gerektıgını soyledı.bıkac kara hareketı ve thera bandlı bıkac hareket gosterdı.gecmezse tekrar gel dedı.
    sız yıne mr cekılmısınız benım kı onu bıle gereklı gormedı :s

film cekilmistim ki ona da ustunkoru bakıp bısey yok dedı.
    benım bırde sol omzumda bulunan bır kemık sagdakıne gore bıraz daha siskin daha belirgin.bunuda yenı farkettım.dogustan olsa mutlaka farkedilirdi onceden.
    bu hastalıkla ılgılı bı durum ama henuz ogrenemedm.bakalım bıkac hastane ve dr ıle daha randevum var..ogrendıklerımı yazarım tekrar..

yas 22 bu arada.ankaradayım ve ankara unı. hacettepe unı. ve ufuk hastanelerıne gıdıyorum..

herkese gecmıs olsun..

8. ezgi

ezgi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar tekrardan..
    omuzla alakalı bi durum değil agrı ve çıtlama olan yer tam olarak sağ göğsün biraz daha üst kısmı, geriye dogru kollarmı gerdiğimde çıtlama oluyo, daha önce hiç acı falan vermiyodu ama şimdi bayagı agrı, yanma, iğnelenme gibi hisler veriyor.. özellikle enteresan bi durum bunuda yeni yaşamış oldum herhangi bi rahatsızlık geçirdiğinde o agrı çok daha artıyo en basit bi grip oldum göğüs agrısı herşeye bedeldi:S bi kaç dr daha gösterdim film sonuçlarını falan bişiy bulamadılar ama fizik tedavi önerdiler gidicem bakalım inş bir faydası olur, Bu arada kol çalıştım derken alette fitness ta falan çalışmadım ders veriyorum bazı günler 2-3 seans üst üste verebiliyorum dersler ard arda olunca belirli kol hareketlerini aynı gün içinde birden fazla yaptırdım zorlanmadan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. spor yapmadıgım günlerde fazla agrı olmuyo ama sabhları uyandıgımda berbat bi agrı ve kasılma varr:(

9. cimmerian

cimmerian Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba bendede aynı sorun oluyo yaklaşık 3-4 ay önce başladı göğüs çalışırken yana açışlarda bile çıtlama ve çıtlamayla birlikte ağrı oluyo omuz hareketleri zaten tamamen iptal :S

10. TeomanFB

TeomanFB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bankacı
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar bende (tip 1 impingement ) sorun var bununla karşılaşan arkadaşlar ne gibi tedavi hareketleri ve ilaçlar kullandı bilgi verirseniz sevinirim

11. murat2683

murat2683 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun

hocam ben o rahatsızlıktan dolayı artroskopik ameliyat oldum.ama 4 yıl geçti omuzum hala kendine gelemiyor 4 yıl sonra antrenmanlara tekrar başladım ancak hiç tat vermiyor rahatsızlık tekrar nüksediyor 7 aydır tekrar antrenmana başladım ve gene aynı şey oldu omuz sıkışması ..bu ameliyatı olmanı hiç tavsdiye etmem,ameliyat olduktan sonra inan birdaha eskisi gibi olmuyor.dr.ların verdikleri hareketler biraz işe yarasada sadece o anlık rahatlatıyor.omuz asla eski performansını yaskalayamıyor em ufak zorlanmada tekrar sakatlanıyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:41 ----------

hocam ben o rahatsızlıktan dolayı artroskopik ameliyat oldum.ama 4 yıl geçti omuzum hala kendine gelemiyor 4 yıl sonra antrenmanlara tekrar başladım ancak hiç tat vermiyor rahatsızlık tekrar nüksediyor 7 aydır tekrar antrenmana başladım ve gene aynı şey oldu omuz sıkışması ..bu ameliyatı olmanı hiç tavsdiye etmem,ameliyat olduktan sonra inan birdaha eskisi gibi olmuyor.dr.ların verdikleri hareketler biraz işe yarasada sadece o anlık rahatlatıyor.omuz asla eski performansını yaskalayamıyor em ufak zorlanmada tekrar sakatlanıyo

12. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bende 1 günde 230 dips yapınca sakatladım fazl aşağı inmekten.....uzun bir süre dinlendirdim....92 şınav çeken biriyken 3 tane çekemez hale geldim...Allaha şükür düzeldi sayılır

Uzun süre dinlendirin omuzunuzu en az 6 ay
    ani hareketlerden kaçının....omuz, göğüs, barfiks, vs. omuza etki eden ne varsa bırakın.
    koşarken bile çıtlama yapıyorsa koşmayıda bırakın
    ciddi bir rahatsızlıktır....hafife almaya gelmez...dedim ya 3 şınav bile çekemiyordum ağrıdan.

6 ay sonra yavaş yavaş güçlendirmeye başlayın....yana açış hareketinin faydasını gördüm
    yavaş yavaş esnetmeler ve çeşitli hareketler deneyin

13. alperenbabacaan

alperenbabacaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu süre içinde anteman yaptinmi acaba benimde bu gün başıma geldi deli olucam moralim cok bozuldu agri yok ama kıtlama var antreman yapsammi

Sayfayı Paylaş