Omuz MR Sonucum...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve berkay736 tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Olduğu gibi aktarıyorum. Anlayan birisi yorumlarsa sevinirim.

Yöntem: T1 ve T2 koronal, T' sagital, aksiyal , STIR koronal planlarda görüntüler elde olunmuştur

Bulgular: Akromiyoklaviküler eklemde dejeneratif hipertrofik değişikilik izlenmektedir.
    Akromion laterale eğilimlidir ve subakromial aralık hafif daralmıştır.

Supraspinatus tendon humerus başı yapışma yeri düzeyinde fokal incelme izlenmektedir
    (parsiyel rüptür). Supraspinatus kas anteriodunda ve kas-tendon bileşkesi anterior düzeyde difüz sıvı artışı izlenmektedir.

Glenohumeral eklem aralığı ve subkorokodial bursada sıvı artışı izlenmektedir.

Bisiptal oluk tabii olup, biseps tendon sinyal dağılımı ve kalınlığı normaldir.

MR da yazanları aynen aktardım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Sağlık ve spor dolu günler dilerim.

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Doktorunuz zaten yorumlamistir basitce aciklanirsa, eklem araliginda bir miktar daralma ve sivi var cok onemli birsey degil kemikte bir problem yada yirtik yok.

Lg Smart World

3. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim ama o parntez içinde yer alan kısımda yani parsiyel reptür yırtık var demek sanırım. Doktor yırtık var ama önemli bişeyin yok dedi. Bide size danışayım dedim

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Ben o parantez icindeki bolumu gormemisim simdi siz soyleyince fakettim kusura bakmayin evet parsiyel yirtik var ama su an icin onemli birsey degil doktorunuzda aynu seyi soylemis zaten v.g ile ugrasanlarda mumkun olan birseydir bu omuz ekleminde ozelikle gecmis olsun tektar ozurdilerim o detayi kacirmisim.

Lg Smart World

5. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özür dilemene gerek yok kardeşim olabilir insanlık hali. Bişey sorucam sana madem sen ilgilendin teşekkür ederim bu arada. Sence vg ye devam edeyimmi aramı vereyim yada bu tarz bi sakatlık yaşayıpta devam eden varmı acaba. Çünkü hiç ağırlık kaldırmasam omzumda ağrı olmuyo ama biraz çalışsam agrılar tekrar başlıyor. Ve 7-8 aydırda salona gitmiyorum canımı sıkıyo bu durum bi türlüde geçmedi gitti.

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Dusuk agirliklarla devam edebilirsin zaten omuz kas tipi ve yapisi geregi agir calisma gerektiren bir bolge degildir bu nedenle calisabilirsin, ancak antrenmana baslamadan once isinma surecinde yapabilecegin fizik tedavi hareketlerini doktorundan yada bir uzmandan ogrenmeni tavsiye ederim, parsiyel yirtik tam yirtik degildir yani kismidir, bu nedenle dikkat etmen faydali olacaktir asiri zorlama sonucu yirtik tam yirtiga donusurse cerrahi operasyon gerekebilir, yirtigi olupta devam eden biri varmidir diye sormussun var ben devam ediyorum :)

Lg Smart World

7. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten sorun omuzda benim ama nedense omuz çalışırken o kadar ağrımıyor. Göğüs çalışırken baya bi agrı oluyor. Ağrımı acımı onuda çözemedim. :) Senin yırtık omuzdamı ? rotator cuff sendromu dedi doktor benimkisine. Sormamın nedeni ilerlemesinden korkuyorum.

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Benimki tam omuzla ust gogusun birlestigi yerde, rotator cuff sikinti yaratabilir cunku omzun ice disa olan butun hareketlerinde o sorumludur buyuk ihtimalle fizik tedavi gormen gerekecek fizik tedavi ile once o dokudaku hasar agri ve aci minumuma indirilip daha sonra egzersizle tedavi edilebilir

Lg Smart World

9. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Fizik tedavi gördüm ben iki omzuma birden 15 er günden toplam 30 gün uygulandı. Çok faydasını gördüm. Geçtiğimiz ayın 11 inde fizik tedavi bitti. Aslında şaka bi yana epey bi azaldı ağrılar ama tamamen geçmesi için ne yapmam gerek. Bu agrı ne zaman omzumu zorlasam aynı şiddette başlıyor. Tekrar bir gün ara versem yine düzeliyor. Değişik bir durum

10. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kisacasi her etkiye tepki veriyor demektir, bence once tedavi evresini dusun onceligi yine fizik tedaviye vermeni oneririm bizler prof. Sporcu ve egiticiyiz ama takdir edersinki doktor degiliz ustune basa basa fizik tedaviye devam etmeni oneriyorum

Lg Smart World

11. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    şimdi fizik tedavi biteli tam 29 gün oldu. Doktorun bana söylediği omuz kolay kolay geçmez ama senin yaşın genç çabuk toparlarsın dedi. Fizik tedavi biter bitmez geçmez bu falan filan dedi işte 1-2 ay beklemem gerekiyor sanırım. Bu arada verdiği egzersizlerede devam tabi. Geçmezse başka doktora gidicem spor hekimliğine falan yapıcak bişey yok. Ama merak ettiğim nokta birincisi spora devam edeyimmi. İkincisi bu menem sakatlık ne zaman geçerrr.

12. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Su zaman bu zaman denemez cunku o tamamen senin yapinla ilgili spora devam etmende gereksiz zorlama olabilir diye dusunuyorum ve doktor konusunda kesinlikle katiliyorum mutlaka birden fazla doktorun gorusunu al

Lg Smart World

13. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim ilgilendiğin için. Dediğim gibi biraz bekliycem bu arada egzersizlere devam ederim. Baktım geçmiyor spor hekimliği yolu görünür.

14. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Evet en mantiklisida bu olur, rica ederim tekrar gecmis olsun

Lg Smart World

15. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bu sakatlığı yaşayan kimse yokmu danışabiliceğim. Bunuda merak ediyorum aslında ya

Sayfayı Paylaş