OMUZ KIT KIT YAPMASI

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve murat.pinarbody tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Genellikle press hareketlerınde sol omuzum kıt kıt dıye ses gelıyor sızce bu neden kaynaklanabılır yanı doktora gostermeyı dusunuyorum ama yoksa her fıtnesscının yaşayacağı durumlardan biri mi

2. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    o ses beni bir doktora göster diyor sanırım :)

3. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bazen herkes yaşar ama sürekli olmaması lazım bu senin iyi ısınmadıgını yada o kolu ogun geregınden fazla gerdıgını gosterır yanı kat kut etmıcek yaparken bazen eder oda senın o gun spora hazır olmadıgını gosterır oyle olursa spor yapma eger sureklı bırseyse doktara gıt ama turkıyede bu ısten fazla anlamadıkları ıcın dinlen der büyük ihtimal her doktor için demiyorum tabiki yanlıs anlasılmasın o yüzden ekleminde bir problem olabilir sen biraz ıyı ısınmaya bak kendını fazla zorlama eger agrı oluyosa kat kat ettıkten sonra bırak yapma sporu dınlendırdır bıraz belkı vucut sureklı spordan yorulmustur 1 hafta falan ara ver

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    eklem destek ürünleri kullanmalısın.

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bacak antrenmanı hariç her antrenmandan önce Omuzlarını Hafif kilo ile ısıt. Bunu 1 set yana açış 1 set arkaya açış 1 set de aynı kilo ile press şeklinde yapabilirsin. Son olarak kesinlikle Smith Machine denilen EKLEM düşmanı makineyi hayatının sonuna kadar programlarından çıkar. Aksi halde o sesler daha da çoğalır ve ileride sadece ses olarak kalmaz başka sorunlara dönüşür o zaman da çok pişman olursun .Çünkü Omuz sakatlıkları başka hiçbir şeye benzemez

zeo64, columbu ve Balboa7 bunu beğendi.
  6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Smith Machine youtube'dan merak ettim baktım hocam sanırım hafiften yatay olduğu içinmi eklem düşmanı olarak nitelendiriyorsunuz?

7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Smith machine de makinenin yapısı itibariyle omuzlar ve kollar veya squat yaparken dizler çok kısıtlı , hatta yok denecek kadar az bir hareket imkanına sahiptir. Yani bench pressten örnek vermek gerekirse ; omuzlar ve kollar bağımsızdır sen nereye doğru iter-çekersen oraya doğru giderler dolayısıyla eklemler bağımsızdır ve naturel bir esnekliğe-hareket alanına sahiptirler . Ancak smith machine de barı sadece belli bir doğrultuda itip çekme şansı olduğu için eklemler bağımsızlığını kaybeder ,eklemlerin Doğal hareketi engellenir ve bu ilerleyen zamanlarda eklemlerde her türlü sakatlığa sebebiyet verir.Ben ne zaman smith machine de neck-military press yaptım o zaman omuz eklemlerimden sesler gelmeye başladı ve eskisi kadar da olmasa hala geliyor. Kısacası Smith machine kusursuz bir eklem düşmanıdır. Buna hiç şüphe yok

neverbackdown., columbu, thekinger ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Eklemlerinde sknti vardir doktor kontrolunden gecmelisin

9. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    yaklaşık bi 3 aydır idmansısızm zaten tekrardan geri dönüş yaptım.iyi ısındığıma emınım cunku bı yaklasık 10 dakıka yuksek tempoda eliptik bisiklet 2kg dambıllarla ısınma tum vucut patlayıcı kuvvet seklınde şınav,esneme hareketleri.
    Hocama sordum bu durumu genelde bızdede oluyo dedı cok buyuk bısey olucagını sanmıyorum ama sen genede bı doktor kontlrolunden geç dedi

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenmandan önce ısınıyor olman güzel ancak Esneme hareketleri için aynı şeyi söylemeyeceğim. Doğru bilinenin aksine , geçmişte okumuş oldugum birkaç kaynağa göre Esneme hareketleri antrenman öncesi değil antrenman sonrası yapılmalı.Bunun sebebi olarak a ynı kaynakta Antrenman öncesi yapılan esneme hareketlerinin çeşitli sakatlıklara yol açabileceği gösterilmiş ki şahsım adına bunu doğru buluyorum

11. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Dediğinizi dikkate alıcam ama şu anda eklem destek ürünleri yada vitamin hapı mı kullanmalıyım yoksa dırek pazartesı doktora mı gıtmelıyım ?

12. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ne doktora gitmene gerek var ne de eklem destek ürünleri kullanmana . Doktora gidersen bu seslerin normal olduğunu , acı hissetmediğin veyahut günlük hayatını-antrenmanlarını etkilemediği sürece hiçbir problem olmayacağını söyleyip seni eve gönderir. Her şekilde zaman kaybı. O yüzden şu an ne yapıyorsan aynı şekilde yapmaya devam et . Eklem ürünlerini şimdi değil de eğer bu sesler ileride farklı problemlere dönüşürse o zaman düşünürsün ki zaten bu ürünleri 1-2 hafta değil 3-4 aylık süreçlerde kullanmak gerekir aksi halde pek bir işe yaramaz

Balboa7 ve murat.pinarbody bunu beğendi.
  13. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Peki vitamin hapları bu konuda bi işe yarar mı yani vitamin eksikliği falan sıkıntı çıkarır mı

14. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Açıkçası bu konuda net bir bilgi sahibi değilim ancak D vitamini kemik gelişimi için olmazsa olmaz olduğuna göre Eklemler için de doğal olarak önemli olmalı . Bunun yanında yeteri kadar beslenebiliyorsan kolay kolay vitamin eksikliği olacağını da düşünmüyorum ama sen yine de internetten bir araştır ki için rahatlasın

15. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    beslenmemde cok fazla yeşillik yok aslında brokolının olmasını beklıyorum donuk sekilde bulamadım hıc bı yerde.Bıde gece yatmadan önce lorlu salatam var o kadar yeşillkik var yeşillikte önemli vitamın var o yuzden sordum

16. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Benim düşüncem rotator cuff kaslarında problem var internal yada external rotasyonundan biri birinden baskın olması muhtemel.Sesler araya sıkışan tendonlardan geliyor.İhmal edersen ömür boyu uğraşacağın bir eklem sakatlığı yaşarsın.

columbu ve murat.pinarbody bunu beğendi.
  17. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Baslik cok iyiymis :D Doktor en temizi. Bilmeden ters bisey yaparsin hocam spor hayatinin bitmesine kadar gidebilir. Gecmis olsun

murat.pinarbody bunu beğendi.
  18. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için pazartesı doktora gidiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2014 ---
    daha iyi anlaşılsın diye yazdım başlığı doğal :D

19. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba , muhtemelen sadece ön omuz çalışıyorsunuz, omuz antremanınızda ön ,yan ve arka omuz öalıştıracak şekilde düzenlemeye gidin. ayrıca balık yağı gibi bir omega 3 desteği almanızzı öneririm.

20. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde bazen kıt kıt ediyor ama sırt çalışırken oluyor, özellikle çekme hareketlerinde.

murat.pinarbody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş