Omuz ameliyatı sonrası Dönüş hakkında

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve furkan yücel61 tarafından 10 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. furkan yücel61

furkan yücel61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar 16 ocak 2019 da omuz artoskobi ameliyatı oldum doktor omuz bağların kopmuş demişti
    10 seans FTR aldım direnç bantlarıyla çalıştım baya bi güçlendirdim ama halen tam anlamıyla iyileşmedi gibi kas eşitsizliğini kapattım ama
    hafif ağrılar oluyor kısıtlı 20 seans daha FTR alıcam 10 gün civarı ben spora ne zaman dönüş yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim 2 spor geçmişim var göğüs omuz birleşim yerinde sağ tarafım daha az görünüyor bide öteki taraf daha gelişmiş
    arkadaşlar tecrübe ve bilgilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

2. furkan yücel61

furkan yücel61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
  3. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Şu an omzun ne durumda bilemem fakat artroskopik cerrahi sonra ortalama spora dönüş süresi için 16 hafta ftr gerekir. Sen ameliyatı olalı baya bi zaman geçmiş muhtemelen belli bir seviyeye gelmiştir. Sana tavsiyelerim şunlar olur
    Sağlam taraf ile kuvvet ve dayanıklılık farkı var mı yok mu değerlendir, hareketleri yaparken omzuna güveniyor musun değerlendir, hareketleri yaparken ağrı hissediyor musun, hissediyorsan eğer hangi hareketlerde hangi açılarda hangi pozisyonlarda ağrıların var bunları değerlendirip not al. Ftr alırken fizyoterapistine aklındakileri danışabilirsin elinde veriler olur. Tam anlamıyla omzuna güvenmeden spora başlama. Ben bu omzumla her şeyi yaparım diyebiliyorsan başlayabilirsin, onun dışında içinde ufak bir şüphe dahi varsa rehabilitasyona devam etmelisin. Geçmiş olsun.

furkan yücel61 bunu beğendi.
  4. furkan yücel61

furkan yücel61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    gerçekten çok teşekkür ederim cevabın için öncelikle dediklerini değerlendiricem fizyoterapistime danışıcam

Hydraa ve furkanycl61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş