Omuz Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve weqale tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Geçen pazartesi tek dumbell rowing yaparken sol kolumu yumruk şeklinde koymuştum sehpaya onu avucumun içi şeklinde yapıyım derken ters hareket yaptım omuzuma bir ağrı girdi.O günden beri spora ara verdim.

Sabah ve akşam olmak üzere kas gevşetici ve buzla kompress yapıyorum.Acaba ciddi bir sorun olabilir mi ne yapmamı önerirsiniz ?

Ciddi birşey olabilir mi doktara gözükmetde fayda var mı ?

Ağıran bölge burası ;

2. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ağıran kısım artık ağırmıyor fakat kuvvet uyguladığım zaman kolumla bir acı hissediyorum.

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    iyileşmesi süreç alır. 2 ay kadar bölgeye yük binmemesi gerekiyor.

4. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    biz doktor değiliz ama tecrübeyle konuşayım.. rotator cuff olabilir. iyi bir hekime görün.en sağlıklısı bu.. geçmiş olsn

5. Samednr

Samednr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş önere bileceğin doktor ismi yaza bilirmisin?
    Teşekkürler.

6. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    O önermeden ben önereyim :) Çünkü aynı doktoru tavsiye edecektir.
    Uzm.Dr. BİROL BASİÇ - Özel Hospitalist Hastanesi, Bahçelievler

7. caglar_ozgur1

caglar_ozgur1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    slm kardesim ben 3 yildir bu sporu yapiyorum Mayis 2012'de omzumda benim de sakatlik oldu once ufak bi agriydi daha sonra 1 hafta ara verdim ve tekrar spora devam ettim ama busefer omuzu kullanamaz hale geldim. Bu olay cok iyi isinmadan bench press'e girmekten kaynaklandi, 130kg benchi isinmadan bastigini dusun cok gerizekalica bir hareket olmaktan baska bsy degil. Daha sonra ortopediste gittim rontgen istedi cektirdim, kemiklerde bi sorun olmadigini soyledi. MR cektirmemi istedi, gittim MR cektirdim, yukaridaki arkadasin dedigi gibi rotator cuff'da iltahaplanma olusmus ve bursa denilen bolge sisince tendonitis olusturuyor. Omuz calismayi komple brakmami soyledi doktor, diger bolgeleri de cok haifif agirliklarla calis dedi. 2 degisik krem ile antiimflammatory ilac verdi yani iltihaplanmayi cozen ilac. zamanla agri azaldi ben tabi dayanamadim devam ettim eskisi gibi sonra gene olay nuksetti, Hawaii'ye de yasiyorum suan. Hawaii'de omuz ortopedisti bi doktora Turkiye'de cektirdigim MR CDsini gosterdim. Adam sagolsun omzuma kortizon steroid basip bursa bolgesinin siskinliginin inmesini sagladi ve iltihaplanmayi gecirdi ve agri kesildi. ama su var: artik eskisi kadar guclu degil omzum, kronik sorun olustu, eskisi kadar guclenir mi bilmiyorum ama ben omuz calismayi biraktim. Sana tavsiyem antrenman programin ne olursa olsun ISINMA YAPMAYI ATLAMA, kesinlikle ISIN... stretching yap omuzlari isindir iyice, kosu bandinda yada alanda kosu yap. bide saglam besinler tuket. Eger omuzunda agri olusursa o bolgeye yuk bindirme birak recovery devreye girsin. bir de unutmadan duzenli program ile calis hayvan gibi agirliklara girme yeteri kadar guclenmeden. Agrilar devam ederse ortopediste gorun, MR cektirmeni isteyebilir. gecmis olsun...

8. Samednr

Samednr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birol Basiç ya çok iyi hekim, ya da çok fazla reklamı yapılmış.

9. cesgin

cesgin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    rotator cuff olduğunu düşünmüyorum (fazla tekrarla iltihap oluşumu yada yüksek ağırlıktan ötürü sıkışma sonrası oluşur, ters haraketle değil), basit bir zedelenme gibi görünüyor tedavi sürecin doğru, söylenilen gibi 1 ay ara vermeli sonra düşük ağırlıklarla yüksek tekrar yaparak omuz çalışmaya başlaman gerekiyor.. "eğer ağrı 1ayından sonra da devam ederse, kesinlikle doktor şart derim."

Son düzenleme: 16 Mayıs 2013
  10. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yorum yazan arkadaşlara teşekkürler , öncelikle şunu belirtiyim.Ağrı olduğu dönemde zaten gripal bir enfeksiyon geçirdim mecburen 2 hafta ara vermiş oldum bu arada dinlenmiş oldum.

Spora tekrardan başladım şuanda ağrı yok.Normal tempoda calısabiliyorum bir tek arka omuz çalışırken ağrı oluyordu onuda en düşük seviyede calısıyorum bir problem olmadı.

Zaten kendimi sakatlamam tamamiyle benim aptallığım omuz çalışırken olmadı bu olay , kanat calısırken oldu.Dumbell rowing yaparken pozisyonu düzeltiyim dedim o anda tüm yük omzuma gitti ve ondan sonra olan oldu :)

Önümüzdeki cumayada randevu aldım ne olur ne olmaz bir gidicem doktora.

Sayfayı Paylaş