Omuz ağrısı rotator cuff

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve omuzagritan tarafından 26 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. omuzagritan

omuzagritan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba dostlarım 2 yıl önce sporu bıraktım ve 2 hafta önce yeniden başladım.Bırakmadan 2 ay önce omuz sırta press hareketinde bu omuz ağrısıyla tanıştım formumda gayet iyiydi o zamanlar ağrıdan sonra dahada gelişemedim spordan soğudum ve bıraktım.Bu sene bi gazla tekrar başladım ilk gün ve 2. gün sıkıntı yoktu fakat 3. antrenman günü bu omuz ağrısını tamamen unutmuşken makinada tekrar bu ağrı baş gösterdi gine sol omuz aynı ağrı.Biraz üstüne gittim göğüsü hissetmiyordum artık tamamen omuz çalışıyordum hocama söyledim omuz hareketlerinde 5 tekrar fazla yap vs dedi.Bidaha geldiğimde gine vardı esnetmeleri yaptım rotator egzersizleri yaptım fakat nafile arkadaşlar bu ağrı bana hiçbir şey çalıştırmıyor siz siz olun enseye press vs salak hareketleri denemeyin lütfen yardımcı olun.
    İnternette bulduklarım:
    -distal clavicle edema
    -tendinit iltihabı
    -güçsüz omuz(bu olacağını sanmıyorum bi anda çıktı bu ağrı hareketin ilk setin 7. tekrarlarında başlıyor ve antrenman boyu devam ediyor omuz gerektiren hareketlerde)

2. omuzagritan

omuzagritan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sallayan çıkmadı beni

3. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    5 tekrar daha yap nasıl bir öneridir amacı nedir çözemedim :D (Ağırlığı azaltması için denilmişse bile gene saçma)

Omuz çok sıkıntılı bir bölge. Doktora görün bir MR çekilsin , doktora gidene kadar omuzunu ağrıtan bütün egzersizleri askıya al, eğer antrenmana gitmediğin takdirde ağrı olursa aralıklarla buz uygula(direk deriye değil kıyafetin üstünden) .
    Özellikle sakatlıklar da internetten araştırmakla, "muammer abinin", "mehmet amcanın" önerileriyle tedavi deneme yoluna gidilmemeli.

omuzagritan bunu beğendi.
  4. omuzagritan

omuzagritan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ağrı olmuyor sadece o gün çalıştıysam sol omzumda ağırlık oluyor ertesi gün nerdeyse geçiyor doktor yolu göründü salondaki hocanında pek birşey bildiğini sanmıyorumda sağolun

5. mharman

mharman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle geçmiş olsun, tabi böyle bir şeyin olması hem fiziksel hem psikolojik açıdan kötü ancak tek yapman gereken doktora gidip MR istemen. Mr sonucuna göre doktorun bi yol haritası belirler.

6. Sub-Zero-Wins

Sub-Zero-Wins Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    benim salonda omuzum çıktı. tüm eklem sistemim hasarlı yani.

omuz press, dips, barfiks, enseye çekiş, çeneye çekiş gibi hareketleri yapmıyorum.
    bana göre spor salonuna giden sıradan insanlara bu hareketlerin zaten verilmemesi lazım.
    yapabildiğin hareketleri yap, zorlayan ve acıtan hareketleri yapma. zamana bırak düzelme hissedersen devam edersin.
    omuz presi komple hayatından çıkarmanı tavsiye ederim. er yada geç sakatlar.

zaten omuzda 3 tane kas var. ön-yan ve arka. bunların 3ünüde ayrı ayrı açışlarla izole şekilde çalışmak daha mantıklı. omuz gibi sakatlığa açık bölgedeki 3 kası birden çalıştırmaya çalışmak ve press yapmak hiç akıl karı değil. çıkarın omuz presi hayatınızdan 3 tane açış hareketi koyun programa bir tanede trapez tamamdır.

7. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    insanlar çılgınlar gibi smith machine de omuz press yapıyor hele hele enseye indiriyorlar çok yüksek ağırlıklarla ne gerek var omuzlarını dev yapmıyor. sonra gelsin sakatlık. Bir aralar ohp yapardım boynumda sıkıntı yapmaya başları omuz için press hareketi yapmıyorum sadece lateral kablo dumbbell falan mis gibi de büyüyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Sonuç nedir gittiniz mi doktora ?

Sayfayı Paylaş