Omuz Çıkığı Tecrübem ve Sorularım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Zerokenn tarafından 10 Eylül 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Zerokenn

Zerokenn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar efendim. 1.5 yıldır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum. Hata yapa yapa öğrendim. 1 müsibet 1000 nasihattan iyidir misali. Gelelim asıl konuya. Yaklaşık 1.5 ay önce dumbell press hareketini yapıyorken fazla ağırlıkla fazla zorladığımdan dolayı sol omzum çıktı. Spor hocam yerine yerleştirdi. Ardınan direkt olarak hastaneye gittim. Bir ortopedi doktoru bana "velpo bandaj" adlı bir bandaj verdi ve 20 gün takmamı söyledi. Yaklaşık olarak 20 gün bandajı hiç çıkartmadım ve omzumu hiç oynatmadım. 20 günün ardından yavaş yavaş fizyoterapi için kolumu boşta kalacak şekilde daire çizmek kaidesiyle sallamaya başladım. Ve bunu 2 haftadır yapıyorum. 3 gün önce başka bir ortopedi doktoruna durumu izah ettim. Bana kireçlenmeyi önlemek için iğne yaptı. Ardından MR çektirmemi söyledi. (MR sonucumu en altta paylaşacağım.) Sonucumu çektirdim. Doktora gösterdim. Bana söylediği tek şey sanırım bir travma atlatmışsın şuanda yapılacak bir şey kalmadı. Omzunu koru ve fizyoterapi al. 5 gün sonra fizyoterapi randevusu aldım dostlar. Şimdi, benim gibi omuz çıkığı ile ilgili bir sorunu, bir tecrübesi, nasihati olan varsa seve seve dinlerim. Ek olarak bu sakatlığı yaşadığımdan beri spor yapmıyorum. Kas kütlesi küçülüyormuş fakat bahsettikleri kadar bariz ve hızlı değil. Ölçüler hemen hemen aynı. 2 aydır elime ağırlık almamama rağmen.
    MR sonucum:
    Akromion tip I konfigürasyondadır. Akromioklaviküler eklem normal görünümdedir. Akromial spur görülmemiştir.

Supraspinatus, infraspinatus, subskapularis ve biceps tendonlar� normal kalınlık ve sinyal özelliklerindedir.

Glenohumeral eklem ilişkisi doğaldır.�Eklem sıvısı hafif artmıştır.

Subakromial subdeltoid bursa doğaldır.

Glenoid labrum normal görünümdedir.

Humerus proksimalde kemik ili�inde hafif ödemli görünüm izlenmektedir (Kontüzyon ğ). Ayrıca posterior kesimde kortikal hafif deplase görünüm mevcuttur (Hill-Sacsh ğ).
    Bilgisi olan bilgiye açığım şimdiden teşekkür ederim.

2. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Hocam kaç kg ile press yaparken oldu ?

Valla ben ne zaman güç olarak 20 kg üstüne çıktım db press de makinaya geçtim sakatlanmamak için sanırım doğru yapmışım...

3. Zerokenn

Zerokenn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    25 hocam. Badim de vardı yanımda fakat yardım etmedi. Kendim ettim kendim buldum :)

Sayfayı Paylaş