Omuriligi ameliyati sonrasi egzersiz hareketleri konusunda yardim

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve josh07 tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    devam ettigim salona gelen bir arkadas var,omuriliginden ur alinmis ancak sinirler zedelenmis.koltuk degnegi kullaniyor.doktor spor yapman ve vucudunu gelistirmen lazim demis ancak salonda herhangi bir hoca olmadigi icin cocuk kafasina gore hareketleri yapiyor yani daha fazla sakatlanma riski var. bir iki hareketin dogru yapilisini gosterdim;dogru nefes alma vermeyi gosterdim cocuk neredeyse agliycakti gozleri doldu...eger konuyla ilgili bilgisi olan varsa arkadas icin bir program yazabilirmi eger daha fazla bilgiye ihtiyac varsa durum hakkinda kendisine sorup ogrenebilirim.simdiden tesekkurler...

2. Blood

Blood Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mevzu derin ve karışık arkadaşın durumunu bilmiyorum yardımcı olmak isterim yalnız ağırlık çalışması bence yanlış rehabilitasyon evresinde galiba arkadaşınız ...
    pilates topu ve lastiği ile çalışma uygulamalı yada yapabilirse en güzeli yüzme
    Allah yardımcısı olsun

3. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    doktor spor yapman gerekir demiş peki sonrası ??
    arkadaşınız ciddi bir operasyon geçirmiş , egzersiz yapacaksa mutlaka bir fizyoterapistle görüşmesi lazım, kişiye özel program alması lazım

bu tür sakatlıklarda standart programlar uygulamak kaş yaparken göz çıkarmak gibi birşey

FleXoR bunu beğendi.
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu gibi mudahelelerden sonra pilates tarzı egzersizler daha çok önerilmekte ve bu egzersizlerle beraber glutamin tavsiye edilmekte.

siz yinede doktorunuzdan blgi alınız şiddetin boyutunu.

Sayfayı Paylaş