Olmuyor arkadaş, olmuyor.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Muay-Thai tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Ya kilo alamıyorum bir türlü arkadaşlar , yeter artık cidden daralmaya başladım , kilo almak için nefret ettiğim şeyleri yer oldum , antremandan sonra bütün gün yatıyorum , okul yok bişey yok bu sene , bi hastalığım olmadığında 7-8 öğün yiyorum , midem ağırsa bile en kötü 5 öğün yiyorum.

Geçen yıl doktora gittim , parazit vs çıkmadı.Sorun ney arkadaş ya.Antreman dışı efor sarfettiğim hiçbir şey yok , asosyal oldum , kilo aldıktan sonra gezecem diye.

Aşağılık kompleksim felan yok ama istediğim şeyleri giyemedikçe , dışarı çıkma hevesim kaçıyor , yani millet ne der diye değil.

Halime şükür ediyorum gene benden çok daha zayıfları var , Allah yardımcıları olsun inşallah , yaşamadan bilinmez gerçekten zayıflıkta çok kötü , çöp gibi kollar , dar omuzlar , üzerinize hiçbir şey oturmaz , sürekli etrafındakiler seni ezme çabasında olur.Dediğim gibi genede 3-4 yıl önceki halimden çok iyiyim.

Benim sorunum , bu kadar özel hayatımdan kısıp , kendimi zorlaya zorlaya 7-8 öğün yiyip gene fazla bir kilo alımı göremeyince moralim bozuluyor.Artık son çare weider + amino asit kullanacağım.Gene olmazsa lanet olsun bırakıcam sporu felan niye kendimi yiyip bitiriyorum ki 7-8-9 öğün yiyip kilo alamıcaksam.

Body geçmişim ise , 3 yıl önce evde şınav , mekikle başladım , 2 yıl önce salona gittim ama haftada 6 gün gidince , beni perişan etmekten başka birşeye yaramadı , geçen yıl 3 ay gidebildim , şuan ise 1.ayımı dolduruyorum.Hani 1 ayda Taylor Lautner gibi kaslarım olsun demıyorum , benim derdim kilo alamamak.

Kuvvet açısından da kötüyüm sanki , 1 ay oldu , Benc Press'de en fazla 45 yaptım , Scott Dumbell Pazu'yu 11 kiloda yapabiliyorum , Lat enseye çekiş 48 kiloyla çalışıyorum.

Vucudumun yapısına gelirsek , 1.78 boyum var , kilom tahminen 59-60'dır , omuzlarım geniş gibi , oda yüzmeden kaynaklı sanırım.Neyse fotoğraf çekip buraya koymaya çalışıcam.

Ama cidden bu kadar gaza gelip başlamışken , kilo almadığımı hissettikçe motive olamıyorum , etrafı kırıp dökesim geliyor.Hadi az yesem , tamam dicem.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Yas kac acaba? unluk aldigin ortalama kalori ne? Makrolarini biliyor musun? Hic gainer kullandin mi?

3. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    18'ime yeni girdim.Günlük aldığım kaloriyi bilmiyorum ama 4-5 ana öğün ( genelde Makarna , Erişte , Karnıbahar tarzı yemekler , günde 2-3 yumurta , soğan(iğrensemde iştah açıyor) , Bal , Pekmez , Lor peyniri vs. ne bulsam yiyorum , yağlanarak bile kilo alsam olur yani :)

Gainer hiç kullanmadım , yukarıda da yanlış yazdım sanırım Weider diye özür dilerim , Kuzenim istediğin markayı yaz , sana Avrupa'dan getiriyim dedi.Forumdan araştırmalarım sonucunda , Weider Giant Mega Mass 4000 7 kg. bunda karar kıldım.Amino Asit olarak tam bir kanıya varamadım , likid olanlarını önerdiler.Salondan bir abi sağolsun Cretain getirecekmiş bana.Ya belkide 1-2 kilo almış olabilirim ama 2 aydır neredeyse kusacak seviyeye gelene kadar yemek yiyorum , çok daha fazla almam lazımdı.

Dediğim gibi özel olarak sarfettiğim bir efor , veya okul olsa tamam dicem.Bu sene kilo alıp , vucut yaptım yaptım , sonra üniversiteye gidicem bir daha bu kadar boş zaman bulamam.Yarın gidip tartılıcam , tam olarak kilomu yazarım , tahminen kilom 59 ,boyum dediğim gibi 1.78, inşallah 62-63 felan çıkarda motivasyonum o zaman tekrar üst düzeye çıkar :(

Son düzenleme: 13 Aralık 2012
  4. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen bilinçsiz spor yapıyorsun . gitmişsin haftada 6 gün ve 3 ay sonra bırakmışsın . bu senede de daha 1 ay gitmişsin ve yeter artık diyorsun. ben daha pek bişey göremedim yni.

doğru düzgün haftada 4 gün spor (1 yıl kadar ) kilo başına 2 gr protein 5-6 gr karbo alıpda sonuç görmediğin oldu mu ?

5. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yanlış anladın , salon hocasının yanlış yönlendirmesiyle 2 yıl önce, Haftada 6 gün gitmiştim , şuan 1 gün çalışıp 1 gün dinleniyorum.Geçen yıl 3 ay gittim sonra iş yüzünden mecbur bıraktım.Bu sene 1.ayım doluyor , benim derdim kas değil , vucudumun yapısı zaten kilo aldıkça güzelleşecek gibi duruyor , benim derdim , günde 7-8-9 öğün yiyerek kilo alamamam.Doktora gittim iğrenç tahlillerle uğraştım , hiçbir şey çıkmadı.

6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    anladım düzensiz spor yapıyosun ama problem bu değil. beslenmeni yazarsan sağlıklı yorumlar alırsın.

bide spor geçmişim 3 yıl yazmaman lazım toplamda 4 ay salona gitmişsin doğru değil mi öyle anladım ben?

7. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Üstte yazdığım gibi , belirli bir düzenim yok , midemde bir ağrı olmadığı sürece 7-8 bazen 9 öğün yiyorum ,en kötü 5 öğün , ne bulsam yiyorum , günde 2-3 yumurta , evde ne yemek olursa öğün başına 2 tabak bazende 3 tabak yiyorum , genelde makarna yaptırıyorum , ısıtıp ısıtıp bütün gün yiyorum , bizimkiler karnıbaharı çok seviyor bende genelde Makarna + Karnıbahar ile öğünlerimi devam ettiriyorum , bunların yanında Lor peyniri , süt , bal , pekmez , ceviz vs. yiyorum.

8. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bunları az yağğlı az tuzlu yiyorsan kilo yapmıycak besinler . fast food denemelisin biraz. patates kızartması vs .. kilo aldıran yemekler ye

9. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  10. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    böyle kilo alınmaz öğün sayısını azalt günde 4 öğün yap ve öğünlerin tamamını gün içine yay aralarındaki süreler eşit olacak şekilde ve bu dört öğünün tamamında sağlam beslen, öğünlerinde proteini arttır karnıbaharla olmaz

7 öğünün her birinde 2-3 tabak makarna yiyorum demişsin heralde makarnayı bir ölçek koyuyorsun :)

supplementlerden de o kadar ümit etme

Son düzenleme: 14 Aralık 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    yaktığından fazla kalori alırsan kilo alımı başlar bunu yağ veya kas olarak almakta senin elinde.hesabını düzgün yap gerekirse doktora git mutlaka yaparsın.

12. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Psikolojik olarak kötü durumdayken açtım bu topici , şuanki düşüncelerim , ben çalışıp , yemek düzenimi bozmadan , disiplinli çalışacağım , gerisini zamana bırakacağım.

Bugün arkadaşlar geldi , baya gelişmişler , yarışmalara hazırlanıyorlar , hatta 13 yaşındaki bir çocuk benden kaslıydı bugün :) Ama Allah daha çok versin , beni motive etti bu :)

İnşallah size çok güzel bir before-after albümü sunabilirim 6 ay sonra :)

13. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Belkide biraz sabretmelisin bak daha 1. ay düzenli besleniyorsan zamana bırak umarım hedefine

ulaşırsın :)

Sayfayı Paylaş