Olmazsa olmaz supplementler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve emre99 tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. emre99

emre99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba arkadaslar ben uzun suredir forumunuzu takip ediyordum ve cok faydasini gordum ilk yazimi yazmak bugune kismetmis.Ben 16 yasindayim yaklasik 5 6 aydir bb sporuyla ugrasiyorum.Tum antrenmanlarim agir geciyorum fakat hepsinin tam olarak hakkini verdigimden eminim.Genetik olsa gerek vucudum cok olumlu ve hizli bir sekilde bu spora etki gorgösteriyor.Herneyse sadede geleyim.Vucudumun hizli ve guzel tepki gostermesi beni cok motive etti ve ben bu sporu sonuna kadar götürmek istiyorum ve bu yolda bana yardimci olabilicek en etkili supplementlerin neler oldugu hakkinda onerilerinizi bekliyorum.Protein tozlarindan bahsetmemize gerek yok zaten onlar olmazsa olmazlardandir.Creatin kullaniyorum ek olarak amino acid olsun veya sizin onereneceginiz supplementleri biraz arastirip kendime en uygununu bulmayi dusunuyorum.Simdiden tesekkuler.(Bulking donemi icin)

2. cr7dossantosaveiro

cr7dossantosaveiro Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebeci
    whey kreatin bcaa bence olmazssa olmazlar bunlardır.
    benim tercihim kreatin mono
    bcaa sıvı şekilde idman esnasında
    wheyin kullanım zamanı da sabah kahvaltıdan önce antremandan sonra

emre99 bunu beğendi.
  3. emre99

emre99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Bcaa yi bende bir suredir dusunuyordum.Acaba spordan once ve sonra hap olarak kullansamda etkili olrumu denedin mi?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Olmazsa olmaz supplement diye bir şey yoktur.

5. emre99

emre99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Tabiiki yoktur.Supplementsizde bu sporu yapmanin mumkun oldugunu biliyorum ama ben kendi uzerimden birazda sormustum.Izledigin bu yolda kullanmam gereken supplementler neler olmali diye

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Özellikle senin üzerinden konuşursak, 16 yaşında kullanman gereken herhangi bir supplement yok. Protein tozunun olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorsun, yanlış bilgi.

Türkaykk bunu beğendi.
  7. emre99

emre99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Herkesin protein kullan diyecegini tahmin ettigimden oyle yazdim.Protein tozu kullanmiyorun doğal yollardan gerektigi kadar aliyorun zaten.Ama onun yaninda ek olarak benim bu yolda gelismemi sagliyacak supplementler hakkinda bilgi almak istemistim.Yasimi goz onunde bulundurmazsan ne yorum yapardin?

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    En olmazsa olmaz , en iyi beslenme programıdır.Çok iyi hazırlanmış bir beslenme programı etinden , doğru meyvesine herşeyine kadar ayarlı beslenme programıdır.
    En olmazsa olmaz supplement ise bu beslenme programına eklenicek ürünlerdir onlarda şunlardır :
    1.Sıra Whey
    2.Sıra BCAA-Amino
    Bu ikili kütle artışı isteyenler için gereklidir , form korumak isteyenler içinde gereklidir definisyonda bence.
    3.Sıra Bence çok ürün gelebilirr 1 ve 2ye temel alınması gereken diyebiliriz diğerlerine hedeflere göre , misal bench presste artmak hareketlerde iyi basmak isteniliyorsa çok
    3. ve 4. sırayı Kreatin - Pre Workout alır.
    5.Glutamin , Zmaydı , Multivitaminlerdi , B-6 ,OMEGA 3-6-9 du gider gider daha çoook uzar.

emre99 bunu beğendi.
  9. emre99

emre99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Tesekkurler.Ozelden yazsam Bcaa icin oneri verebilirmisin?

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    :)

Herhangi bir şey kullanmana gerek yok. Buna inanmak neden bu kadar zor geliyor? Genetik limitine yaklaştığın zaman kas kütleni besleyecek kadar protein almakta zorlanabilirsin, o zaman protein tozu veya aminoasit takviyesi yapabilirsin ama buna daha çok var. Veya yağ yakım dönemlerinde az miktarda kalorinin içinde yeterli protein bulundurmak zor olabilir ve bazı günler takviye gerekebilir, bu durumda da değilsin. Creatin belki 1-2 tekrar fazladan yapmanı sağlayabilir ama, diyelim ki 1 yılda yapacağın kası 6 ayda yağmanı sağlamaz. L-carnitine bazı insanlara yağ yakımında yardımcı olur, bazılarına olmaz, kimse için şart değildir, senin de ihtiyacın yok şimdilik. CLA çöp, ZMA çöp, BCAA profesyonel atletlere çok küçük avantajlar sağlayabilir, onlar için kariyerleri açısından çok önemli olan bu küçük farklar amatör sporcu için hiçbir şey değildir, para harcamana değmez. Glutaminin dışarıdan takviye yapılmasına ihtiyacın yok. Balık yağı ve vitamin alabilirsin istersen, düzgün besleniyorsan bunlara da ihtiyacın olmaz.

Yaşadığının 2 katından fazla yaşamış bir büyüğünden tavsiye istersen her zaman öncelikle bilimsel çalışmalara inan, sonra da sana bir şey satmaya çalışmayanlara inan. Bu konuda yapılmış araştırmaları internette bulabilirsin ve uzun uzun her supplementi inceleyebilirsin. Varacağın sonuç hiçbirinin şart olmadığı ama bazılarının kullanım alanı olabildiği olacaktır. Hiçbir ciddi hoca veya beslenme uzmanı 16 yaşında birisine besin takviyesi önermez. Vaktini ve paranı beslenme bilgini arttırmak için harca. İngilizcen varsa şu siteden supplementler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsin:

http://examine.com/

93ata93 ve emre99 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş