Olimpik bar tavsiyesi

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve Bartelemeu Dias tarafından 19 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bartelemeu Dias

Bartelemeu Dias Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    Squat rackim için olimpik bar almak istiyorum fakat rackin dıştan dışa destek yerleri 127 cm olduğu için 150 lik bar kısa geliyor (Ağırlıkların destek yerlerinin dışında kalmasını istiyorum) Piyasada 180-200 ve 218 lik barlar var. 180'liğin de sığacağı konusunda derin şüphelerim var çünkü 150 lik barı satan yeri arayıp sorduğumda içten 90 cm küsürlük bir alanın olduğu bir mesafenin olduğu söylendi. Geriye 200 ve 218 lik alternatifler kalıyor fakat barda bench press de çalışacağım için uzunluğun da çok fazla olmasını istemiyorum. Bu 200 lük barların mesafeleri hakkında bilgisi olan varsa çok makbule geçer.
    Teşekkür ederim.

200 lük barın linki şu:
    http://www.e-finspor.com/bar-olympic-ob-79quot-200-duz

2. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Walla bende ki 218 lik, içden içe 132 cm. gibi

Bartelemeu Dias bunu beğendi.
  3. Bartelemeu Dias

Bartelemeu Dias Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim MoRRuk, o zaman 218 lık almalıyım sanırım 200 lüks sığmayabilir. Bench pressde zorluk oluyor mu acaba?

4. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    İlk zamanlar biraz denge problemi oluyordu ama ağırlık arttıkca kayboldu. Ayrıca deadlift, squat, pendley row gibi hareketlerde çok rahat oluyor, alışınca kısa barlarla yapmak tuhaf oluyor. Yaklaşık 20 kg. ağırlığında

Bartelemeu Dias bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş